Товариство з обмеженою відповідальністю «Електроконтакт Україна», яке є підрозділом німецької фірми «Elektrokontakt GmbH» і займається виробництвом кабельних мереж для автомобільної промисловості, планує відкрити ще один завод із виготовлення цих матеріалів. Місце розташування – м. Бережани. До речі, підприємство виробляє кабельні мережі до автомобілів BMW, «Porsche», «Audi», «Volkswagen».
Основна частина іноземних компаній-виробників автокомпонентів сконцентрована у Західній Україні. Такий вибір регіону пояснюється насамперед логістичною близькістю до кінцевих споживачів. Україна була і є цікавою для виробництва автодеталей. У нас розвинена інфраструктура, є вільні виробничі майданчики та індустріальні парки, доступна й конкурентна кваліфікована робоча сила, конкурентний рівень операційних витрат. Найбільш популярна в цьому плані Львівська область. За день продукцію із Львівщини можна доставити автотранспортом у будь-яку країну Європи. Тернопільщина також не пасе задніх, тому й у Бережанах вирішили запросити інвесторів на огляд приміщення для будівництва масштабного заводу з виготовлення кабельних мереж до популярних автомобілів. Представники німецької компанії оглянули локації і після детальних розрахунків будуть визначатися – брати в оренду під реконструкцію запропоновані приміщення будівлі Бережанського агротехнічного інституту та Бережанського фахового коледжу або ж зводити будівлю з «нуля». Кінцеве рішення за власниками компанії з Німеччини.
Раніше мер Бережан Ростислав Бортник повідомляв, що запуск промислового виробництва розпочнуть, якщо достатня кількість населення Бережанщини буде зацікавлена у співпраці. На сьогодні питання робочої сили стоїть і справді гостро. Адже відомо, що конкурент «Електроконтакту» – «СЕ Борднетце Україна», звозить працівників ледь не з усієї області. Тому, чи знайдеться відповідна кількість робочих рук, питання відкрите. Можливо, доведеться залучати робочу силу не лише з Бережанщини, а й сусідніх областей – Рогатинського району Івано-Франківської області та Перемишлянського Львівської області. До того ж питання, як вживуться у відносно невеликій області два потужних виробники кабельної продукції для автомобілів світових марок.
До слова, «Електроконтакт Україна» є частиною всесвітньовідомого концерну «Nexans» та працює в Україні вже понад 15 років, створивши понад 2500 робочих місць у містах Перемишляни, Золочів і Броди.
Журналістам «Номер один» так і не вдалось дізнатися, чи є у Бережанах відповідні кваліфікаційні працівники, скільки точно заяв подали щодо роботи на майбутньому заводі і загалом, яка їх кількість необхідна.
– На жаль, я ще нічого не можу сказати, оскільки будівництво не почалося. Не хочеться виносити на загал, тому що плани можуть не реалізуватися. Не потрібно нам того, аби потім писали, що у нас щось не вийшло. Коли буде більше конкретики, тоді я вам усе обов’язково розповім. Зараз ще нічого не говоритиму, оскільки витягувати, як то кажуть, із пальця не варто, – зауважив мер Бережан Ростислав Бортник.
Як відомо, ще 30 листопада у Бережанах відбулася зустріч із представниками ТЗОВ «Електроконтакт Україна». За попередньою інформацією, яку озвучили представники компанії, заробітна плата на їхньому підприємстві у середньому становитиме 10-12 тисяч гривень. Вона залежатиме від продуктивності та якості роботи працівника.
На завершення, переглянувши коментарі під постом щодо будівництва заводу, який опублікував Ростислав Бортник, зазначимо, що місцеві жителі не проти нових робочих місць.
– Чудова новина. Завод “Мікрон” теж був потужним роботодавцем із найвищими тогочасними зарплатами в місті. Залишив по собі три багатоповерхівки. Розвалини цього заводу зараз трохи лякають, хоча на території можна знайти все: закинуті виробничі споруди, склади, деревообробку й виготовлення пам’ятників, пасіку і навіть багато собак. Хочеться, щоби Бережани оживали, а не доживали, – резюмувала жителька Галина Бахматюк-Колодій.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: бережани, експорт, завод, кабельні мережі