На минулому тижні у Бережанській міській раді сталася цікава заміна у депутатському корпусі. Рокіровка сталася у фракції «Народний контроль». Замість Михайла Мартинишина у раду зайшов Андрій Бурдаш. Обидві персони мають за собою негативний шлейф і бережанцями сприймаються неоднозначно.
На початку цього року, за повідомленням прокуратури Тернопільської області, розслідуванням було встановлено, що депутат Бережанської міської ради Михайло Мартинишин вимагав від місцевої жительки 2000 доларів США за позитивне вирішення на засіданні постійної депутатської комісії з питань приватизації, продажу, оренди землі та природокористування, членом якої він є, та сесії міської ради питання щодо передачі їй земельних ділянок у власність та оренду. Зловмисника було затримано на «гарячому» безпосередньо під час отримання обіцяних грошей. Злочин було викрито спільно із працівниками Національної поліції та Служби безпеки України в області. Сам Мартинишин свою вину визнав, уклав угоду з правоохоронними органами і відбувся, як це в нас буває, дріб’язковим штрафом.
До слова, окрім депутатства, Мартинишин являється директором Бережанського центрального ринку.
Заміну Мартинишину шукали довго, але таки знайшли. На його місце у раду зайшов інший представник «Народного контролю» – 39-річний Андрій Бурдаш. Персона теж скандальна. Чоловік ніяк не може визначитись, ким хоче бути. Він уже тривалий час є директором Бережанського комунального підприємства «Добробут». Однак кілька разів писав заяви (і депутати чемно їх задовольняють) на отримання землі для… провадження підприємницької діяльності.
Ще 2015 року пан Бурдаш, будучи директором КП та міським депутатом, за рішенням Бережанської мерії на вулиці Руській отримав у користування земельну ділянку площею 30 кв. м для встановлення торгового павільйону. Оскільки виділена земля знаходилась у зеленій зоні навпроти гімназії (поблизу універмагу), громада Бережан виявила громадянську позицію та не дала забудувати цю територію. Учасники АТО, підприємці, вчителі, студенти, працівники музеїв, громадські діячі відновили зелену зону для міста, висадивши там кущі калини та квіти, засіяли траву та прибрали навколишню територію.
Представники громадськості разом з активними депутатами звернулися тоді до контролюючих та правоохоронних органів, щоби ті дослідили, чи були в діях представників Бережанської міської ради ознаки корупції. І хоча тоді всі інстанції, від мерії до поліції та державної архітектурно-будівельної інспекції, підтвердили, що Бурдаш отримав землю для підприємницької діяльності, при цьому будучи міським депутатом та керівником комунального підприємства, на нього як на посадову особу навіть не склали протоколу про корупцію. У всякому випадку громадськість про це не повідомили. Громаді тоді вдалося відвоювати зелену зону. Однак на цьому ця історія не закінчилась. Оскільки працівник муніципалітету залишився без землі, то місцеві депутати вирішили без будь-якого аукціону компенсувати його «втрату»… іншою земельною ділянкою площею 30 кв. м на вул. Чайковського (на перехресті з вул. Бездільного) для… встановлення та обслуговування торгового павільйону.
З новим статусом пану Бурдашу точно буде менше клопотів у своїй підприємницькій діяльності, адже вже не доведеться ходити на поклін до депутатів, бо він на рівні з ними. А що ж бережанцям, чи покращиться в місті водопостачання від того, що директор КП отримав мандат? Питання риторичне…
Джерело: Тижневик "Номер один"