У приватному господарстві в селі Бариш Бучацького району зареєстрували спалах африканської чуми свиней.
В.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бучацькому районі Володимир Гафткович розповів, що 20 жовтня о 18 год. 30 хв. завідувач Бариської дільниці ветеринарної медицини повідомив, що у жительки с. Бариш загинула свиня. Хвороба проявлялася підвищеною температурою тіла 40,5- 42 градуси, пригніченим станом, відмовою від корму. На місце прибула група швидкого реагування. При розслідуванні даного випадку встановлено, що в господарстві утримували двоє свиней, які захворіли 16 жовтня, одна з яких загинула. В обох тварин станом на 20 жовтня відмічалися крововиливи на шкірі живота, стегон, посиніння вух.
На наступний день живу тварину піддали евтаназії та провели патолого-анатомічний розтин обох трупів. Спеціалістами ветеринарної медицини Бучацького району було відібрано матеріал та направлено в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, що в Києві. А трупи утилізовані методом спалювання, місце розтину піддано дезінфекції.
Лабораторними дослідженнями київських експертів встановлено діагноз – африканська чума свиней.
За словами першого заступника начальника головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимира Богоноса, однією з причин спалаху АЧС у приватному домогосподарстві є заготівельники, які часто приїжджають до даного населеного пункту з метою придбання ВРХ та свиней. Зазвичай їхні транспортні засоби облаштовані неналежним чином, а також навряд чи проводиться дезінфекція.
З метою недопущення поширення інфекції та ліквідації вогнища спалаху, в Бучацькому районі провели позачергове засідання державної надзвичайної протиепідеміологічної комісії. Її члени оголосити село на Бучаччині неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней і встановили карантин. Також було встановлено зону нагляду радiусом 10 км від зовнішніх меж зони захисту, куди віднести 22 населених пунктів Бучацького та 17-ть Монастириського районів.
Фахівці Держпродспоживслужби разом із сільським головою проводять роз’яснювальну роботу для мешканців села, які утримують свиней, робоча група також встановила контрольно-пропускний пункт на дорозі, яка веде в село і з села, та перекопала усі 26 польових доріг, які ведуть до села.
За словами начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця, сьогодні наше основне завдання – це недопущення потрапляння м’яса свиней на ринки області з цієї зони, що в майбутньому може розширити географію спалахів.
Карантин із неблагополучного пункту можуть зняти не швидше, як через 40 діб.
Джерело: Тижневик "Номер один"