Проте горе-татусь сам звернувся з заявою до правоохоронців і розповів, що чиновник Чортківського міськрайонного управління юстиції пропонує йому за півтори тисячі гривень хабара викреслити його з державного реєстру боржників. Тим часом щомісяця чоловік зобов’язаний був сплачувати по 750 гривень на утримання своєї маленької дочки, про яку вже майже рік не згадував.
Хотілось би нагадати, що 6 лютого 2018 року набув чинності закон №7277, більш відомий як проект «Чужих дітей не буває». Документ вніс суттєві зміни до деяких законодавчих актів України та посилив захист прав дитини на належне утримання, а саме навіть примусове стягнення заборгованості по аліментах із горе-батьків. Простіше кажучи, держава дозволила органам юстиції не церемонитись із тими, хто «забив» на своїх дітей чи просто забув про них. Зокрема, закон 7277 запровадив жорсткі методи впливу на злісних неплатників аліментів. Усім, хто більш ніж півроку не платить аліментів, заборонено виїжджати за кордон, полювати, керувати власним авто – до повного погашення боргу.
Однак на той час ще начальник відділу державної виконавчої служби Чортківського міськрайонного управління юстиції Головного територіального управління юстиції в Тернопільській області вирішив використати ситуацію для власного збагачення. Відтак в останніх числах лютого минулого року він запропонував горе-татусеві просту схему: «Ти – мені, я – тобі». Чолов’яга на словах погодився «віддячити» за послугу, а насправді звернувся у відповідні органи.
Варто зазначити, що злодійкуватий юрист таки не довіряв «клієнту» до кінця і попросив свого знайомого підприємця стати посередником. Той погодився.
У призначений час наш аліментник серед білого дня неподалік магазину «Електротовари» Чорткова передав останньому обумовлену суму. Бізнесмен одразу зателефонував до «шефа» та відзвітував, що гроші вже у нього і він хотів би швидше їх віддати. Начальник виконавчої служби заспокоїв: «Зараз звільнюсь і зателефоную».
Саме під час передачі хабара корупціонера затримали. І він, і посередник свою вину повністю визнали. Щоправда, чиновник намагався переконати, що при отриманні неправомірної вигоди він діяв не як начальник відділу, а як державний виконавець. Але ж це суті справи не міняє! Відтак обоє просили не позбавляти волі, мовляв, у кожного з них на утриманні є по двоє маленьких дітей, старенькі бабусі, немічні батьки.
Відтак вироком Чортківського районного суду обох визнано винними за корупцію та оштрафовано на 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 тис. 400 грн. та понад 500 грн. судових витрат. Крім того, чиновнику на рік заборонено обіймати керівні посади в органах державної влади.
Здавалось би, можна ставити крапку, проте цілком можливо, що дехто з аліментників таки спокійно сплатив хабарнику дещицю, аби просто виїхати за кордон і не згадувати про покинутих в Україні рідних дітей.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернопільщини, хабарник