Найсвіжіше:
• В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління
rss

У міськраді Тернополя знову «запахло» сміттям


Опубліковано: 6 Березня 2017р. о 17:09

ЗимоюУ Тернопільській міськраді знову заговорили про проблему вивезення та складування сміття. Однак цього разу річ іде вже не про Малашівці, а про земельну ділянку площею 6 гектарів у селі Миролюбівка Тернопільського району.

Інвестор-«одноденка»?

Відповідний проект рішення з’явився нещодавно у порядку денному сесії Тернопільської міської ради.

– Погодити ТОВ «Європейський екологічний альянс» здійснення діяльності з тимчасового складування твердих побутових відходів на земельній ділянці, яка, згідно з державним актом від 23.12.2009 року, належить Тернопільській міській раді на праві постійного користування. Доручити виконавчому комітету міської ради вжити всіх необхідних заходів щодо реалізації даного рішення. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань ЖКГ, екології, надзвичайних ситуацій, енергозабезпечення та енергоефективності, – йдеться у проекті рішення.

Ми зателефонували до начальника управління стратегічного розвитку ТМР Юрія Дейнеки, який має виносити даний проект рішення на сесію. Чиновник пояснив, що мова йде про земельну ділянку площею 6 га, що знаходиться на території Миролюбівської сільської ради Тернопільського району. Однак належить ця земля міськраді Тернополя. Разом з тим, пан Дейнека запевнив, що дане питання наразі у «підвішеному» стані, позаяк профільна депутатська комісія рекомендувала, перш ніж передавати землю, познайомитися більш детально з фірмою, яка виявила ініціативу складувати сміття.

– Комісія розглянула пропонований проект рішення. Одностайно було прийнято рішення рекомендувати міському голові відкласти його розгляд і повернутися до нього лише після надання керівництвом компанії бізнес-плану та детальної інформації щодо своєї діяльності. Ми, депутати, не маємо жодної інформацію про цю компанію, не знаємо, який у неї досвід роботи і яка її мотивація інвестувати кошти. Впорядковувати та вирішувати “вічну сміттєву проблему”, однозначно, потрібно. Але ухвалювати важливе рішення, базуючись лише на красивій назві “Екологічний альянс”, буде поспішно та нефахово, – прокоментував депутат міськради, голова постійної комісії з питань ЖКГ Іван Сороколіт.

Дійсно, фірма викликає більше запитань, ніж відповідей. Через інформаційно-аналітичну платформу для бізнесової аналітики «Youcontrol» журналісти «Номер один» з’ясували, що ТОВ «Європейський екологічний альянс» було зареєстроване тільки 1 лютого 2017 року. І це при тому, що проект рішення на сайті міськради з’явився менш ніж за два тижні після його появи.

Керівником та кінцевим бенефіціантом даного ТОВ є Ігор Степанович Олійник, який вніс до статутного капіталу 1 млн. грн. Більше прізвищ у товаристві з обмеженою відповідальністю не фігурує. Пан Олійник теж, між іншим, «не світиться» в інших структурах.

Та попри те, що і начальник управління стратегічного розвитку, і депутати з профільної комісії просили поставити «на паузу» даний проект рішення, міський голова Сергій Надал з голосу вніс його у порядок денний сесії. Щоправда, мер прокоментував, що дійсно, доцільно було б депутатам зустрітися з представниками даного ТОВ та дізнатися, що саме воно планує робити на 6 га міської землі. Разом з тим, Сергій Надал пояснив, що фірма з’явилася нещодавно, бо її попросили зареєструватися в Тернополі, аби сплачувати податки тут. Нічого не нагадує? Те ж саме свого часу говорив директор КП «Тернопільтеплокомуненерго» Андрій Чумак, розповідаючи про ТОВ «Тернопільтепло» – фірму, яка інвестує у реконструкцію котелень на альтернативних видах палива. Мовляв, інвестор – київський, але попросили окремо відкрити фірму тут, аби сплачувати податки до місцевого бюджету. В результаті за патріотично-благородними намірами ховалися родичі міського голови. Стверджувати, що і в цій історії працівники муніципалітету мають «шкурний» інтерес, ми, звісно, не можемо. Однак, як мінімум, дивною видалась відповідь на наші запитання міського голови Надала під час брифінгу з приводу того, як називається первинна фірма, яка хоче займатися сміттям, та хто в Тернополі є офіційним її представник. На обидва запитання мер відповів: «Не знаю!». Хоча Сергій Віталійович сам ініціював появу даного проекту рішення на сесії. Тому мав би знати, що «проштовхує»…

Земля – від «попередників»

Та повернемося до земельної ділянки площею 6 га в Миролюбівці. Насправді, першим мером (а сьогодні народним депутатом), який планував там складувати сміття, був ще Роман Заставний. Тоді такий крок був, радше, вимушеним, адже всі ми добре пам’ятаємо ту сміттєву блокаду, яку влаштували Заставному свого часу опоненти перед виборами.

– Ця земля належала Тернопільській міській раді і належить до сьогодні. Її раніше водоканал використовував для складування намулу. Хоча здебільшого цього не робили, тобто вивезення були незначними. Як правило, цю ділянку використовували місцеві фермери, – розповів у телефонній розмові Роман Заставний

Згодом, за словами нардепа, цю ділянку почали розглядати як резервне місце для складування сміття на випадок форс-мажорів.

– Думаю, що ні ви, ні я точно не забули, що коїлось у 2009 році перед виборами, яке йшло блокування. Тому ця ділянка мала слугувати тимчасовою альтернативою, – пояснює пан Заставний.

Цільове призначення цієї земельної ділянки – для тимчасового складування сміття  в палетах (герметично-спресоване та у поліетиленовій обгортці).

– Тоді було розроблено всю проектну документацію. У 2010 році розпочали роботи з облаштування цього полігона. Невелику частину робіт було зроблено. Після виборів же там роботи були повністю припинені, – пригадує екс-мер Тернополя.

За словами Романа Заставного, 6 га землі в Миролюбівці – це єдине місце, яке має повністю весь необхідний пакет документів, тобто його можна офіційно використовувати. Однак навіть за документами дана ділянка не є основним полігоном, тому навіть у разі, якщо його запустять, місто від сміття повністю він не врятує. Хоча, звісно, при використанні інвестором новітніх технологій з часом може позитивно вплинути на енергетичну незалежність краю.

– Сьогоднішні технології дозволяють зменшити сміття в 5-6 разів за рахунок технічних засобів, тобто пресів. Більше того, технологія обгортання в герметичну плівку дозволяє зберігати сміття навіть до 30 років. Я думаю, що той, хто цю технологію запровадить, на перших стадіях буде втрачати кошти, бо це дуже дорогі речі. Однак, дивлячись, як розвиваються технології, я передбачаю, що через десять років (або й швидше) хтось матиме готове паливо. Адже практично більшість вологи при пресуванні забирається із сміття, тобто воно цілком придатне для спалювання і дуже ефективне, – прогнозує Роман Заставний.

Звісно, технології можуть зараз усе, але чи вийде міській владі переконати жителів сіл Тернопільського і Теребовлянського районів, які межують із полігоном, що це цілком безпечно та, перепрошуємо, не тхнутиме. Власне пану Заставному, попри всі документи та дозволи, не вдалося розпочати там складування сміття, бо бунтували люди. Чи пощастить Надалу?..


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше