Кабінет Міністрів вніс зміну в порядок нарахування субсидій особам, які у цьому році вийшли на пенсію. Під час розрахунку до уваги братимуть розмір пенсії, а не доходу за попередній рік. Що ж до самої процедури призначення субсидій, то вона залишається незмінною. Як і раніше, для цього потрібно написати заяву та заповнити декларацію.
– Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо розрахунку розміру субсидій пенсіонерам, які припинили трудову діяльність у цьому році і не мають інших доходів, крім пенсії, рішення передбачає не враховувати дохід за минулий рік, а тільки розмір щомісячної пенсії. Наскільки відомо, цим рішенням уряд відреагував на велику кількість звернень українців, які у 2015 році працювали, а цього року єдиний вид доходу – пенсія, – каже директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський.
Наразі в області житловими субсидіями користуються 197 тисяч сімей або домогосподарств. Це трохи менше, ніж в попередній опалювальний період. Найбільша кількість отримувачів субсидій у Тернополі. Тим, хто вже отримував субсидію і в складі його сім’ї не відбулося жодних змін, не потрібно звертатися в органи соціального захисту для перерахунку субсидій. Ця процедура відбувається автоматично.
– Однак звернутися до управлінь соціального захисту треба в тому випадку, якщо є зміни у кількості зареєстрованих осіб у квартирі. Якщо є такі зміни, їх треба повідомити, оскільки це може впливати на розмір субсидії, – додає Вадим Боярський.
з 1 липня громадянам яким надається субсидія пільги не нараховуються пільги.
– На час дії субсидії надання пільг цим людям призупинено. Їхній сімейний бюджет від цього не постраждає. Адже обов’язкова плата, яку та чи інша сім’я має перерахувати за житлово-комунальні послуги, не залежить ні від тарифів, ні від пільг. Вона залежить винятково від доходу цієї сім’ї. Тож не важливо, як саме називатиметься державна допомога, а те, що вона збереже платежі людей у межах соціальних норм. Якщо ж після розрахунку розмір субсидії вийде «нульовим», громадянам автоматично відновлять передбачені їм пільги, – зазначив Вадим Боярський.
Що стосується студентів, їхні доходи також враховуються під час розрахунку субсидії. Зокрема, якщо особа навчається на денній формі навчання та отримує стипендію, її дохід додаватимуть до загального доходу сім’ї. Також в обласному департаменті соцзахисту попереджають, що субсидію призупинять до вияснення, якщо людина не подасть інформації про зміни кількості членів сім’ї, а про неї дізнаються з інших джерел. Субсидію відновлять та перерахують відповідно до змін тоді, коли відкоректується відповідна інформація.
За словами пана Вадима, якщо економно споживати ресурси, у подальшому можна уникнути щомісячної обов’язкової плати.
— Серед отримувачів субсидій є великий відсоток випадків, коли люди, зекономивши енергоресурси (особливо природній газ), не сплачували обов’язкової плати. Щоб заохотити населення до економного споживання, на урядовому рівні обговорюють ще й питання монетизації зекономлених ресурсів, — зазначив Вадим Боярський.
Умови призначення субсидій залишаються незмінні. Необхідно написати заяву та заповнити декларацію. Єдиним обмеженням залишається покупка, вартість якої перевищує п’ятдесят тисяч гривень. Щоправда, це не стосується витрат на оплату навчання, лікування.
І наостанок, українці, які орендують житло та не змогли оформити субсидію через відсутність так званої офіційної «прописки», мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту, оформивши договір оренди житла.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Боярський, зміни, пільги, субсидії