Щороку 22 січня українці святкують День Соборності. Традиційно урочистості відбуваються на межі двох областей – Тернопільської та Хмельницької.
На День Соборності тернополян та хмельничан знову об’єднала акція “Збруч – ріка єднання”. Традиційно урочистості відбулися у межах Підволочиської громади.
Зважаючи на карантинні заходи, традиційного концерту не було, обмежилися коротким святкуванням на свіжому повітрі. У супроводі духового оркестру учасники міжобласної акції зустрілися на мості через ріку Збруч. Символом єдності України став велетенський 50-метровий синьо-жовтий стяг, утворений із двох полотнищ, які з’єднали представники делегацій двох областей.
А далі відбулася реконструкція бою вояків УНР і ЗУНР проти більшовиків, яку провели члени клубу історичної реконструкції «Патріот».
– Більшовики першими пішли у наступ, вони переважали супротивників як за чисельністю воїнів, так і за технікою та зброєю. У них були кулемети й автомати у великій кількості, а також вибухівка, натомість у ЗУНР була лише невелика кількість воїнів та гвинтівки і… коні. У деяких епізодах вояки ЗУНР ішли на противника в рукопашну, їхня завзятість у нерівному бою принесла перемогу. Ціною втрат у боях українці вигнали червоноармійців за Збруч, – розповів очевидець акції Євген Андрушків.
Реконструкція бою відбулася на теренах річки Збруч, за нею спостерігали кілька сотень людей, більшість з яких подібне бачили вперше, тому дивилися дуже уважно й захоплено. Бійці ж були одягнені у військову форму, яка відповідали тому часу.
Після реконструкції бажаючі могли роздивитися кулемет «Максим», АК-гвинтівки та інше військове спорядження. Опісля всі бажаючі пригощалися чаєм і славною козацькою їжею – кулешем.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"