Останнім часом в Україні у соціальних мережах стрімко створюються небезпечні групи, у яких дітей доводять до самогубства. При вступі до такої групи перед дітьми ставлять певні завдання-“квести”, а також адміністратор вказує написати певний текст у себе на особистій сторінці.
Дані завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі “online”. Дані групи у соціальних мережах проходять як “Море китів”, “Тихий дім”, “Розбуди мене в 4.20”, “50 днів до самогубства”, інші.
Відомо, що фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Щоби перемогти – потрібно пройти 50 рівнів. На кожному своє завдання.
Правила гри такі: дитині призначається куратор, з нею спілкуються про проблеми, страхи за допомогою приватних повідомлень. Почергово дають завдання, здебільшого калічити себе, якщо дитина не виконує останнього завдання, яким є самогубство, куратори починають погрожувати вбити батьків чи інших родичів, бо, мовляв, мають адресу проживання дитини. Кожен етап спілкування у вказаних групах супроводжується розмовами про підтримку або ж психологічним тиском на дитину.
Ті, хто придумує такі ігри, тонко розбираються у психології підлітків – вони тиснуть відразу на три больові точки. По-перше, впливають на свідомість дітей, мовляв, ти слабодухий і не можеш цього зробити. Багато підлітків виконують завдання, щоб довести собі і комусь свою силу. По-друге, вони маніпулюють дітьми – страх втратити рідних сильніший за страх власної смерті.
Це взагалі велика проблема, батьки підлітків часто настільки зайняті, що приділяють занадто мало уваги дітям. І ті думають: “Ну що ж, може, якщо я помру, то хоч тоді вони звернуть на мене увагу”. Небезпека залучитися до таких ігор особливо велика у дітей, чиї батьки перебувають у стані розлучення або в сім’ї є інші негаразди.
Поліція б’є на сполох. Адже біда дісталася і Тернопільщини. В лютому в одному з районів області на території навчального закладу вихователь виявив порізи на лівій руці у неповнолітнього. Під час проведення перевірки працівниками поліції встановлено, що підліток в у соціальній мережі ВК побачив спільноту «Синій кит», до якої вирішив вступити через цікавість. Він одразу отримав відеоролик із сюжетом про неблагополучну сім’ю, через 10 хвилин прийшло завдання на одній із рук вирізати малюнок у формі «Кита». Вказаний малюнок потрібно було сфотографувати, а фотознімок відправити на електронну адресу. Взявши у руки ніж, підліток на лівій руці зробив декілька подряпин та сфотографував ушкодження, у подальшому зазначене фото відправив на вказану спільнотою адресу. Після цього йому прийшло друге завдання, в якому було вказано зробити від плеча до кисті руки глибокий розріз, для прикладу надіслано фото розрізаної руки. Коли підліток побачив фото (для зразка), він видалив зазначену групу.
Цього ж самого дня дільничний офіцер поліції, перебуваючи у школі, під час проведення профілактичної бесіди з учнями помітив, що в однієї учениці восьмого класу на руці ручкою намальований синій кит. Про даний факт одразу було повідомлено керівництво школи та батьків, що, у свою чергу, можливо попередило лихо.
Щоб діти не стали учасниками групи смерті, працівники поліції в першу чергу закликають приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, цікавитись її життям.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: гра, небезпека, порізи, сині кити