Теребовлянська молодь, спортсмени-силачі з ГО «Вікінг» й однойменного спортклубу вирішили у День захисника України провести «Богатирські ігри».
У них взяли участь шість силачів із Теребовлі, Тернополя, Чорткова, Борщева та Гусятинського району – Хоросткова і Яблунева. Їм було запропоновано виконати шість вправ: носіння на час та на певну відстань спеціальних дерев’яних конструкцій вагою понад 200 кг, металевих труб (назва спортснаряда – «прогулянка фермера», в сумі має вагу 210 кг), жим великої гантелі вагою 50 кг, жим металевої колоди вагою 85 кг та почергове піднімання каменюк вагою від 50 до 100 кг.
Ось що розповів керівник спортклубу «Вікінг» Андрій Вінницький: «У нашому клубі є близько 50 чоловік і всі вони надзвичайно віддані улюбленому заняттю. Такі види спорту гартують, окрім тіла, ще й силу духу. Нині всі бачили, чого досягли наші спортсмени, багато з них не раз брали участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, мають відповідні спортивні звання, в тому числі й міжнародного рівня».
Усіх присутніх здивували та захопили виступи Василя Шевчука із Хоросткова, він віджимався двома пальцями кисть рук на… цвяхах, ножах, на порожніх пляшках, на самих двох пальцях на обох руках, на одній руці, але з вагою 25 кг на спині. Це було незвично та дивовижно. Сам спортсмен розповів: «Такого ви ніде не побачите не те що в Україні, а й у цілому світі. Мої досягнення жиму двома пальцями двома руками й однією занесені до Книги рекордів України. Ну а решту я сам придумав і ті види жиму ще нікуди не записані, хоч я їх демонструю, де тільки можу, удосконалюючи кожного разу. Ви бачили, що цвяхи забиті у спеціальну дощечку і я віджимаюся на їхніх шапочках, а не на вістрях».
А ще рекордсмен України повідомив, що невдовзі у Хоросткові проходитимуть подібні змагання з його участю, де будуть спортсмени й гості з багатьох куточків України, а також із Польщі. До речі, Василь пропонував глядачам і спортсменам спробувати наслідувати його. Та в жодного нічого не вийшло, більшість не змогли правильно розподілити навантаження ваги власного тіла і через це втрачали рівновагу, а в декого цвяхи навіть згиналися. Як кажуть, сила є, але навичок немає. Напевно, у кожного глядача, особливо старшого покоління, закрадалися думки, що у нас молодь прекрасна, сильна тілом і духом такого ще років 15-20 тому годі було побачити.
У перервах кожен присутній міг підкріпитися смачними козацькою короповою юшкою та смаженою картоплею на броні, які готували на свіжому повітрі вільні від змагань спортсмени, а допомагали їм жінки. Останні розповіли, що напередодні ловили рибу для юшки разом із чоловіками.
По закінченню змагань було вручено 24 грамоти і стільки ж медалей та три кубки. Останніми нагороджували спортсменів власне лише за «Богатирські ігри». Серед них призові місця зайняли: 1 місце – Леонід Бзов із Теребовлі, друге – Роман Лук’янчук із Теребовлі, третє – Андрій Балабух із Яблунева.
Віктор Аверкієв
Джерело: Тижневик "Номер один"