Для цього спільними зусиллями уряду та обласної влади вже придбали сучасний ангіограф. Його колективу клініки подарував під час робочого візиту на Тернопілля Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Відтепер хворих, які потребують сучасної діагностики гострих серцево-судинних недуг та їхньої термінової корекції, не відправлятимуть до Києва чи до сусідніх обласних центрів – Чернівців, Хмельницького та інших. А такий вид життєво важливих медичних послуг надаватимуть безпосередньо в нашому обласному центрі. Ще більш ефективними вони стануть після створення у Тернополі кардіоцентру, який невдовзі планують відкрити на базі університетської клініки.
«Це початок великої боротьби з високою смертністю українців»
Основною причиною смертності в Україні є серцево-судинні захворювання. Майже дві третіх українців – 68 відсотків наших співвітчизників померли з цим діагнозом. Для порівняння: частка смертності від серцево-судинних недуг у сусідній Білорусі – 48%, в Росії – 37%, у Польщі – 27%, в Німеччині – 20%. На сьогодні, згідно з розрахунками Асоціації інтервенційних кардіологів України, орієнтовна потреба для України у невідкладних стентуваннях для пацієнтів із гострим інфарктом міокарда становить 25 тисяч, тоді як у 2016 році провели лише 6,8 тисячі.
Майже аналогічною є ситуація щодо цих небезпечних для життя людей захворювань і в Тернополі та нашій області. Мабуть, невипадково ще під час попередніх відвідин Тернопілля глава уряду наголошував на необхідності боротьби з високою смертністю від серцево-судинних захворювань. Очільник Кабміну мав рацію, бо в Україні загалом і в Тернополі зокрема ця недуга щороку забирає все більше і більше людських життів.
– Коли торік я був у Тернополі, то говорив про необхідність вжиття дієвих заходів для ефективного лікування серцево-судинних захворювань. Бо саме ця недуга останніми роками спричинила високу смертність у нашій країні. Але тоді це були плани, а тепер стало реальністю. Цьогоріч ми забезпечимо сучасним медичним обладнанням 13 нових кардіоцентрів по всій країні. Один із них невдовзі відкриємо і в Тернополі. Саме для виявлення і лікування серцево-судинних захворювань Тернопільській університетській лікарні за кошти державного й обласного бюджетів придбали цей ангіограф. Це початок великої боротьби з високою смертністю українців, спричиненої серцево-судинними захворюваннями, – наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Головний лікар університетської лікарні Володимир Бліхар назвав надзвичайно доречним придбання цього сучасного медобладнання для виявлення гострих станів у хворих на серцево-судинні недуги і створення на базі очолюваної ним клініки кардіологічного центру.
– У нашій області від 800 до 1000 пацієнтів у рік мають гострий коронарний синдром та гострий інфаркт міокарда. Ці хворі потребують реперфузійної процедури. А щодо хронічних серцево-судинних недуг, то на Тернопіллі ними страждають майже 25 тисяч диспансерних хворих. Вони потребують обстеження на ангіографі і відповідного після цього прийняття лікарського рішення для радикального лікування, – зазначив керівник найбільшої лікарні краю.
За останні десятиліття зріс ризик розвитку серцево-судинних захворювань як у чоловіків, так і у жінок в молодому віці. Тому дуже важливо, щоби населення регулярно відвідувало лікаря для оцінки та запобігання таких ризиків.
Кардіообладнання за 22 мільйони
За словами Володимира Гройсмана, спільна мета уряду та регіональних влад – розбудова регіональної реперфузійної мережі, яка дозволить принципово змінити систему надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.
«Ефективне функціонування цієї мережі залежить не лише від наявності ангіографів. Це насамперед налагоджена та чітка робота усіх ланок – швидкої допомоги, реперфузійних центрів та кардіологічних відділень, які забезпечуватимуть післяопераційну реабілітацію пацієнтів. Голови обласної державної адміністрації Степан Барна та обласної ради Віктор Овчарук попрацювали достатньо серйозно для того, щоби створити належні умови для пацієнтів та відреконструювати приміщення майбутнього кардіоцентру. А я, передаючи сертифікат на ангіограф, засвідчую, що він дозволить тисячам жителів області рятувати життя», – підкреслив Володимир Гройсман.
Очільник уряду вручив головному лікарю обласної університетської лікарні Василеві Бліхару сертифікат на ангіограф, за допомогою якого можна буде врятувати не одне життя. Вартість цього кардіообладнання становить 22 мільйони гривень.
Завдяки ангіографу можна своєчасно виявити важкі серцево-судинні недуги та оперативно усунути їхнє ускладнення
Ангіограф являє собою надсучасне обладнання, яке застосовують для обстеження хворих, передусім із вадами серця. За словами завідувача відділення інтервенційної кардіології Тернопільської університетської лікарні Богдана Маслія, ангіограф допоможе медикам надавати необхідну допомогу пацієнтам якісно та ефективно.
– Основне завдання лікаря, який працює на ангіографі, як правило, зробити все, щоби його пацієнт уникнув ускладнень гострого інфаркту міокарда. А до цього спричиняють гострі коронарні синдроми, що виникають унаслідок закупорки або звуження судин. І ми повинні це зробити під контролем цього апарата. Адже на своїх екранах цей прилад зображає кожну судинку. Ми знаходимо місце, що може спричинити інфаркт, і усуваємо звуження або тромб, що перекриває цю судину. Тож завдяки ангіографу можна своєчасно виявити інфаркт міокарда, важкі серцево-судинні недуги та оперативно усунути їхнє ускладнення у хворого, – стверджує провідний у краї фахівець інтервенційної кардіології.
«Наше завдання – створити систему доступної медицини, щоби кошти «ходили» за пацієнтом»
Під час перебування в університетській лікарні Прем’єр-міністр оглянув клініку. Особливо глава уряду цікавився нещодавно відкритим центром політравми. Столичному гостеві розповіли про роботу цього структурного підрозділу лікарні, де медичні фахівці надають невідкладну допомогу в найскладніших випадках травмування. Також глава уряду поспілкувався з медпрацівниками, з якими обговорив сучасну ситуацію та перспективи реформування галузі охорони здоров’я в Україні.
– У нас є дуже багато проблем у медицині, але ми розпочали процес змін. Як правило, вони стосуються системи фінансування. Воно буде спрямовуватись не на утримання закладів, а надання медичних послуг. Тому наше завдання – створити систему доступної медицини, щоби кошти «ходили» за пацієнтом та щоби лікарі отримували гідну заробітну плату, – зауважив Прем’єр-міністр.
У планах – придбати лінійний прискорювач для онкодиспансеру
Голова ТОДА Степан Барна інформував очільника уряду та всіх присутніх на заході, що завдяки запровадженню новацій у системі охорони здоров’я краю, обласна влада вживає заходів для покращення якості надання населенню медичних послуг. Після травматологічного і кардіологічного нововведення оновлюватимуть обладнання й інших медичних напрямків.
– На Тернопіллі здійснюється багато кроків у напрямку реформування охорони здоров’я, а відтак відбувається покращення якості надання медичних послуг. Незабаром спільно з медичним університетом плануємо також придбати лінійний прискорювач для онкологічного диспансеру. Потреба у встановленні такого пристрою є неабиякою необхідністю. І завдяки йому ми теж можемо врятувати від смерті чимало хворих, – повідомив очільник краю.
Олесь Миколайчук
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ангіограф, Бліхар, газета, Гройсман, номер один, тернопільські новини