Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області як орган, який відповідає за безпеку харчових продуктів, розпочало масштабні моніторингові дослідження. Першою під пильне око потрапила вода, а далі, як пообіцяв керівник служби Василь Хомінець, його відомство проведе лабораторні дослідження найбільш вживаних харчових продуктів – ковбасні вироби, копченості, сири, масло тощо.
– Останнім часом почастішали випадки скарг на воду, яку ми п’ємо: з крана, бутильовану, з «водомату» чи привізну. Так як вода є харчовим продуктом, ГУ Держпродспоживслужби має право перевірити її на якість та безпечність. Для незаангажованості, прозорості та отримання достовірних результатів наші спеціалісти здійснюють забір води разом із представниками ЗМІ у різних мікрорайонах міста, – зазначив Василь Хомінець.
Упродовж трьох днів, з 25 по 27 вересня, спеціалісти Держпродспоживслужби роблять забір води для аналізу з водозаборів, приватних помешкань, «водоматів», найпопулярніших джерел навколо Тернополя і навіть із… басейнів. Тобто взято до уваги практично весь сегмент води, який споживають мешканці обласного центру та навколишніх сіл.
У перший день моніторингу спершу відбувся забір води із насосних станцій водозабору «Тернопільський» та станції 3-го підйому Верхньоівачівського водозабору. Це саме та вода, яка потрапляє безпосередньо у водорозподільчу мережу Тернополя.
– Паралельно із працівниками КП «Тернопільводоканал» та їхньою лабораторією Тернопільською регіональною лабораторією Держпродспоживслужби було проведено відбір зразків води із насосних станцій для проведення дослідження за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Також безпосередньо на місці проведено дослідження на вміст залишкового хлору у воді. На обох водозаборах цей показник становить від 0,3 до 0,5, що є в межах допустимих та необхідних. Коли концентрація залишкового хлору є меншою, він не дає достатнього ефекту для дезінфекції, а якщо більшою – то ніякої користі не несе, – наголосив головний спеціаліст відділу безпеки середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Остап Гурський.
У спеціальних ємкостях відібрану воду доставлено в Тернопільську державну регіональну лабораторію Держпродспоживслужби, де здійснюється її безпосереднє дослідження. За словами пана Гурського, санітарно-хімічні дослідження будуть готові протягом 12-24 годин, тоді як на бактеріологічні дається три дні.
Того ж дня спеціалісти Держпродспоживслужби взяли проби води у приватних помешканнях, тобто ту воду, яку ми безпосередньо споживаємо. Зауважимо, що понад 1200 грн. вартує комплектований аналіз води. Тернополянам же пропонували зробити це у їхніх домівках безкоштовно, деякі з них зголосилися. На наступний день відбувався забір води у «водоматах». Було відібрано 12 проб – по чотири з кожного суб’єкта господарювання у різних частинах Тернополя. А 27 вересня, в останній день рейду, відбудеться забір води із джерел у селах Ступки та Острів, а також у тернопільських басейнах.
Як повідомив Василь Хомінець, результати проведених досліджень по кожній пробі індивідуально оголосять на спеціально скликаній прес-конференції 2 жовтня.
– Лабораторні дослідження мають бути показані людям. Тернополяни повинні знати, яку воду вони п’ють! Після води наступним нашим етапом стануть дослідження продуктів рослинного та тваринного походження. Наша служба не за когось чи проти когось, ми хочемо правдиво показати, що ховається за тим чи іншим харчовим продуктом у розрізі дослідження, – підсумував Василь Хомінець.
Наші журналісти триматумуть цю тему на «пульсі» та обов’язково сповістять своїх читачів як про якість води, так і якість інших продуктів, які досліджуватимуть фахівці Держпродспоживслужби.
Джерело: Тижневик "Номер один"