В історичній частині Тернополя мерія вирішила продати приміщення колишньої залізничної лікарні на вулиці Івана Франка. Але зробила це не на публічних торгах, а кулуарно, внаслідок чого громада міста могла би втратити десятки мільйонів гривень, адже будівлю оцінили в суму, яка у 7(!) разів нижча від її ринкової вартості.
Схема до болю знайома. Підприємець бере в оренду майно комунальної власності Тернополя. Через певний час, виконуючи косметичний ремонт, за документами проводить це як невід’ємні покращення і має першочергове право на його приватизацію за значно нижчою ціною. І все було б на «мазі», якби не правоохоронці, які розкусили наміри влади і бізнесмена.
За фактом зловживань при спробі приватизації майна загальною площею понад 3 тисячі квадратних метрів, що належить громаді м. Тернополя, відкрито кримінальне провадження. Одразу три гілки правоохоронної системи ведуть цю справу. Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ Нацполіції в області, оперативний супровід – управлінням СБУ в Тернопільській області, а процесуальне керівництво – прокуратурою області.
Підприємцю повідомлено про підозру у спробі незаконної приватизації майна в історичній частині Тернополя вартістю понад 30 мільйонів гривень. За версією слідства, колишній директор підприємства, діючи за попередньою змовою групою осіб, переслідуючи корисливу мету приватизувати за заниженою у понад 7(!) разів вартістю нежитлові приміщення на вул. І. Франка, підписав завідомо неправдиві документи про нібито проведення невід’ємних покращень орендованого майна.
Також оголошено підозру інженеру технагляду замовника у видачі завідомо підробленого офіційного документа стосовно вказаних приміщень.
Прокуратурою області забезпечено накладення арешту на майно будівлі та вживаються заходи щодо його передачі в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, з метою забезпечення його збереження.
– Завдяки позиції прокуратури припинено протиправні дії осіб, спрямовані на безоплатне вибуття майна із власності територіальної громади на суму понад 30 млн. грн. Вживаються заходи з метою встановлення інших осіб, причетних до спроби незаконної приватизації нежитлових приміщень в історичній частині м. Тернополя, – повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", залізнична лікарня тернопіль, приватизиція залізничної лікарні, схеми Надала, схеми тернопільської міської ради