Щороку пластуни проводять День першої пластової присяги. Це свято серед пластунів вважається найголовнішою подією в їхньому житті. Подібний захід відбувся в Тернополі 8 квітня.
Дійство розпочалося о 9.30 ходою від пластової домівки, що на вулиці Федьковича, до підніжжя Тернопільського замку. Сюди прибули понад 500 пластунів із Козівського, Бучацького, Шумського районів та Тернополя, які показували наочно набуті знання та вміння у різних сферах.
Хоч погода того дня не тішила, але пластуни розцінили це як ще одне незначне випробування і відкрили свято загальним молебнем, потім прозвучав пластовий гімн, внесли прапор України, пластові стяг та відзнаки. Урочисто прийняли присягу близько 20 пластунів, які пройшли відповідну підготовку та досягли цензового віку. Текст присяги з трепетом сприймали та слухали не лише пластуни, а й всі охочі присутні. В ньому, зокрема, є такі слова: «Присягаюся своєю честю робити все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові та Україні, помагати іншим, слухатись пластового проводу. Допоможи мені в цьому, Боже». До слова, таку присягу пластуни приймають раз у своєму житті і тільки ті, які опанували певну програму та випробування.
У пластунів є й своя ієрархічна драбина, де східці – це улади, а саме: до 12 років носять назву новаків, до 18 років – юнаків, далі – старшопластуни. Є й четвертий улад, який у пластунів зветься синьйорат (від 32 років). До 12 років присяга не приймається, а лише складається обіцянка. Старшопластуни ж є вже, так би мовити, повноцінними членами організації.
Далі вручали нагороди тим пластунам, хто за минулий рік відзначився своїми досягненнями, а потім учасники взяли участь у цікавих та різноманітних квестах, змаганнях, змагах, активітетах тощо. Молодші це робили в парку Шевченка, старші бігали по всьому місту, виконуючи спортивні, військові, туристичні, краєзнавчі та інші спеціальні завдання. Крім того, у парку Шевченка діяло пластове містечко та ярмарок, де кожен охочий зміг відчути пластову атмосферу та спробувати смачну випічку. Під час заходів для пластунів, що зголосилися, діяли цікаві активітети, де вони демонстрували свої вміння працювати в команді, впевненість у собі, креативність та показували, хто достойний звання найкращої команди на день першої пластової присяги.
Ось що розповів про дійство Віталій Михайлиця з Козової, котрий у тернопільському Пласті є гніздовим хлопчачого гнізда «Володарі ночі», а на даному святі виконував роль бунчужного (розпорядника) новацької частини заходу: «Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільноти, провідників суспільства. Для молодших пластунів це свято і завдання в ньому проходило у формі пізнавальних ігор та розваг. У парку розмістилося сім точок з інструкторами, біля яких діти показували усно та практично свої знання з історії Пласту на тему «Великдень» та інші й отримували за це відповідні винагороди».
Також поділився своїми враженнями голова Тернопільського осередку праці пластунів-сеньйорів Назар Яворський, який був у новацькому змагу інструктором однієї з точок: «Мої підопічні, змагаючись і переміщуючись парком, розповідали про традицію святкування українцями свята Великдень – як давні, так і сучасні звичаї. Як виявилось, діти вже багато знають і передають свої знання з захопленням та великим інтересом. Це якраз закріпить їх знання й розвине подальшу зацікавленість. Це свято для дітей є своєрідним екзаменом на ті чи інші знання та вміння, які вони отримували під час попередніх занять, що проводились один раз на тиждень».
Наприкінці свята, ввечері, відбулася велика пластова ватра з піснями та різноманітними цікавими конкурсами.
Джерело: Тижневик "Номер один"