У ніч з 14 на 15 лютого у Тернополі було вивезено приблизно 500м3 снігу.
Наші журналісти поспілкувалися з керівником Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Олегом Соколовським та поцікавились у нього, коли місто очистять від снігових кучугур на узбіччях та як він оцінює роботу комунальників.
– Сніг вивозять масово там, де він створює проблему. Ми маємо перелік таких ділянок у місті. Наприклад, на вулицях Руська, Шпитальна чи на Горбатому мості, бо якщо сніг не вивезти, машини не розминуться. Там, де широка вулиця і сніг відгорнений попри бордюри валами, то він просто розтане, для чого викидати бюджетні кошти, – каже Олег Соколовський. – Також вивозять сніг із зупинок громадського транспорту, аби люди могли сісти в тролейбуси та маршрутки. Мені важко говорити про оцінку роботи комунальників, бо я постійно з ними разом, також не сплю ночами. Знаю їхню роботу, це люди самовіддані, та й взагалі комунальники – це діагноз (посміхається, – авт.). Нормальній людині важко працювати в такій системі, де немає подяки, а в основному зіштовхуються з негативом. Я бачу, як люди працюють, тому в загальному ми справилися нормально. Якщо говорити про якусь шкалу оцінки, то в нашій роботі ніколи не буває п’ятірки, бо завжди хочеться зробити більше. Ми не зупиняємось, тільки подивіться, сніг випав у столиці і у Львові. У місті Лева аж мер виходив з лопатою, в них була велика проблема з ліквідацією наслідків снігової негоди. У нас такого не було, жоден автобус не зупинився, діти ходили в школу і загалом потужних снігопадів тернополяни не відчули. Інша справа – за містом, там взагалі «завал повний». Вважаю, що зі своєю роботою ми справилися потужно.
Також чиновник попросив попередити тернополян, що у місті проходить операція «Бурулька».
Комунальники активно боряться з бурульками
– Зараз розпочалася операція «Бурулька». Тернополяни, будьте обережні. До речі хотів би звернутися до містян: позбивайте бурульки на своїх балконах, бо у нас немає можливості зайти в кожну квартиру, а лід створює небезпеку для людей. У неділю ми очікуємо підвищення температури і будемо знімати дощеприймальні решітки, бо все буде танути, – підсумував Олег Соколовський.
Варто зауважити, що небезпечним для доріг фактором є коливання температури та вода. Кожен перехід через нуль являє собою гідроудар по дорожньому покриттю. Він і руйнує той асфальт і це відбувається на глибині і непомітно людському оку. Ми просто через рік-другий бачимо велетенські вибоїни у асфальті. Звісно говорити про те, що не вивозячи сніг економляться бюджетні кошти можна, але в той же час існує велика загроза в тому, що коли він зійде, разом з ним розтане і асфальт. А це додаткові витрати на ремонт дорожнього покриття, які в рази перевищать вартість вивезення снігу з міста.
Джерело: Тижневик "Номер один"