Найсвіжіше:
• Помер священник ПЦУ з Тернопільщини • Відомий ведучий розповів, як публічно образив Трінчер • Сьогодні визначиться третій півфіналіст Зимової першості Тернопільщини • Агенти фсб готували теракти проти депутатів Хмельниччини • Жителі Тернополя заборгували за воду 21 мільйон • У Тернополі викрили магазинного крадія-рецидивіста • Квартира, 6 ділянок та авто: декларація керівника поліцейських Козівщини • Народити всупереч діагнозам: які методи пропонує сучасна медицина • У Тернополі робочий день перенесено з 21 на 26 квітня • Житель Теребовлянщини вбив собаку сусідки  • На Гусятинщині хлопчик потрапив під колеса авто • На Тернопільщині донька ножем поранила батька • Медик за освітою з Тернопільщини загинув на Курщині • У Тернополі автобус №29 змінює маршрут: прична • На Тернопільщині шукають водіїв з зарплатою 50 тисяч  • На Бережанщині запрацює сміттєсортувальна лінія • На Тернопільщині будують завод залізобетонних конструкцій • Депутатка селищної ради залякувала родину загиблого воїна • Шахраї з Тернополя не поставили для ЗСУ понад сто дронів • Тернопільські студенти у футболі декласували лучан • 13 об’єктів нерухомості: декларація керівника поліцейських Борщівщини • “СМ-Транс” пробився до фіналу ветеранського чемпіонату України • Понад 7 млн доходу: декларація головного поліцейського Прикарпаття • Головний спонсор тернопільської «Ниви» увійде в керівництво УАФ • У Тернополі відкрили реабілітаційний центр для військових
rss

У Тернополі троє людей померли через пневмонію


Опубліковано: 15 Січня 2020р. о 8:30

У 2-й тернопільській лікарні сьогодні знаходиться 41 пацієнт, хворий на пневмонію

Сезон куті та новорічних свят підходить до завершення, а от сезон гострих респіраторних захворювань, а особливо грипу, в самому розпалі. Мешканець Тернопільської області помер на одинадцятий день хвороби. Чоловік захворів грипом і через ускладнення підступної недуги пішов із життя. Про ситуацію в області з захворюванням на грип дізнавалися наші журналісти.

Грип групи А забрав життя чоловіка

Про смерть чоловіка раніше повідомляли ЗМІ та Центр моніторингу громадського здоров’я. Віку чоловіка, місця проживання та особистих даних ніхто не розголошує, однак відомо, що померлий звертався до лікарів, проте, незважаючи на всі заходи, котрі були застосовані, ускладнення все ж таки виявились несумісними з життям. У Тернопільському обласному лабораторному центрі повідомили лише те, що чоловік хворів на грип групи А та був нещеплений, будь-які інші дані розголошувати медикам заборонено.

– Грип – це сезонне захворювання, котре зазвичай двічі на рік дає про себе знати. На даний час в області варто відмітити зниження захворюваності. Якщо в перший тиждень року, з 30.12.2019-го по 5.01.2020 р., ми помітили його зростання, то зараз іде спад. Тому цьогорічна хвиля грипу не перевищує дозволеної

 межі. Варто відмітити той факт, що, окрім грипу, зафіксовано й спалахи інших гострих респіраторних захворювань, на які також треба звертати увагу та в жодному разі не дозволяти, аби хвороба протікала у домашніх умовах без нагляду лікарів, – каже завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Марія Павельєва.

Фахівець повідомляє, що різкого нездужання відмітити не вдається, однак підвищилась статистика стосовно госпіталізації. У лікарнях перебувають як діти, так і дорослі, а це означає, що за допомогою хворі почали звертатися активніше. Також експерт наголошує на тому, що, беручи до уваги статистику, ситуація з грипом в області контрольована, це залежить від того, що немає великого скупчення людей. Проте спеціалісти нагадують, що є й ті, котрі не звертаються за допомогою та чекають швидкого одужання вдома.

– Захворюваність є, але не варто забувати про тих хворих, які нехтують порадами лікарів і своєчасно не звертаються за допомогою. Треба зазначити, що ускладнення від грипу бувають різні, навіть летальні випадки. Тому не варто наражати на небезпеку себе та своїх рідних, які з легкістю можуть підхопити хворобу. Найефективнішим захистом є вакцинація. Хочу сказати, що кожного року в залежності від того, коли очікуємо хвилю грипу, введення вакцин змінюється. Є відповідний календар, коли найкраще можна щепитися, аби не захворіти. Його треба дотримуватись та поновлювати захист свого організму кожних 6-9 місяців, – додає Марія Павельєва.

У Тернополі грип «керований»

Яка ж ситуація із захворюваністю на грип у самому місті та чи чекати спалаху важкої хвороби, наші журналісти дізнавалися з перших вуст.

– Хочу заспокоїти тернополян, що захворюваність на грип не перевищує дозволеної межі. На другому тижні 2020 року помічаємо різке зниження захворюваності майже на 25%. Стосовно дітей до 18 років є також різкий спад захворюваності на грип. Ситуація в Тернополі контрольована, однак це не дає права займатися самолікуванням або ж нехтувати походом до сімейних лікарів при перших ознаках. Найкращим захистом є вакцинація, яку треба починати проводити у дитячому віці, – каже керівник міського відділу охорони здоров’я Василь Данчак.

Посадовець запевняє, що кожна лікарня обласного центру готова надати допомогу, якщо це буде потрібно.

– У стаціонарі міської лікарні №2 перебувають хворі, котрі звернулися по допомогу тоді, коли грип дає ускладнення або пневмонія чи інші респіраторні захворювання не протікають у легкій формі. Із них троє померли, але в жодного не діагностовано грипу або вірусної патології. Станом на сьогодні (розмова відбулася 14 січня, – авт.) в лікарні є 41  пацієнт, хворий на пневмонію. І лише в одного з них діагностовано грип групи А. Всі інші пацієнти хворі на бактеріальну форму пневмонії. Лікарня повністю забезпечена потрібними ресурсами, експрес-тестами та технологіями, які дають можливість визначити тип захворювання, – наголошує головний лікар другої міської лікарні Ростислав Левчук.

Нещодавно один із центральних телеканалів показав сюжет про наше місто, в якому йшлося про важкохворих пацієнтів, яких аж тридцять, та переповнені палати саме другої лікарні. Ростислав Дмитрович називає це не зовсім коректною інформацією, оскільки в госпіталі є понад 400 місць, де можуть перебувати хворі, а пацієнтів із вірусною пневмонією – троє.

Через грип і справді у ЗМІ та серед людей поширилося дуже багато чуток. Однак на даний час, запевняють спеціалісти, більшу увагу варто звернути на пневмонію, котра спостерігається у мешканців. Хоча й тут статистика мало чим відрізняється від попередніх років. Так у 2016 році виявлено 701 людину, хвору на пневмонію, із них 22 померло, у 2017-му – 694 особи захворіли, померло 7 пацієнтів, у 2018-му було 755 хворих, з яких померло 14-ть. За 2019 рік точної кількості хворих на цю недугу ще нема, але відомо про 12 смертей.

– Станом на 14 січня в інфекційному відділенні лікарні швидкої допомоги знаходиться 12 пацієнтів, у яких діагностовано гострі респіраторні захворювання. Це значно нижчий показник, ніж у 2019 році. Тому можу чітко сказати, що жодної паніки та ситуації, яка була неконтрольованою стосовно цих захворювань, немає, – додає керівник Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Щодо можливих карантинних заходів, то в Тернополі створено спеціальний штаб, який і буде належним чином моніторити ситуацію з захворюваністю у місті. Вестиме дані, підраховуватиме число хворих, у разі виникнення спалаху швидко зреагує, і буде вжито всіх можливі заходів, аби вберегти мешканців від недуги.

Медики рекомендують не збивати температуру, якщо вона не досягла позначки 38,5 С

Медики запевняють, що про здоров’я варто дбати завжди, не лише у сезони, коли віруси активно літають у повітрі. Що стосується дітей, то категорично забороняють спеціалісти давати жарознижуючі засоби самостійно. Це може призвести до різкого погіршення стану здоров’я. Будьте свідомими батьками і піклуйтеся про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Перші ознаки грипу – це висока температура, котра може триматися кілька днів. На градуснику хворий може спостерігати коливання температури від 39 градусів до 40-ка. За цих обставин слід негайно звернутися до свого сімейного лікаря або ж викликати швидку допомогу. Спеціалісти неодноразово повторюють, що самолікування, самостійне пониження температури може згубно вплинути на подальший стан хворого.

– Сприятлива температура людського організму для вірусу грипу – це від 37-ми до 38,5 градуса. Тому медики рекомендують не збивати температуру, якщо вона не досягла позначки 38,5. При такій температурі в організмі виробляється інтерферон. Вірус грипу досить стійкий до різних впливів зовнішнього середовища. Сонячне проміння, висока температура не є безпечними факторами, аби вбити вірус грипу. Гроші, котрі мігрують від одних рук в інші, – це найбільш сприятливе середовище для розповсюдження цього вірусу, – стверджує медична директорка з надання первинної медичної допомоги КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Надія Боднар.

Наступну хвилю грипу експерти прогнозують на кінець січня – початок лютого. Тому не нехтуйте порадами своїх сімейних лікарів, вчасно звертайтеся за допомогою та на огляд і не забувайте підтримувати свій організм. Ведіть здоровий спосіб життя, уникайте тютюнопаління, надмірного вживання алкоголю, великого скупчення людей. Проводьте час на свіжому повітрі, регулярно провітрюйте своє помешкання і підтримуйте його в чистоті.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,




Новини
9 Квітня
8 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше