Три нові пішохідні переходи планують встановити в Тернополі на вулиці Білецькій (у напрямку пляжу «Циганка»). Всі знаходитимуться на підвищеному рівні. Такі переходи, кажуть комунальники, комфортніші та безпечніші. Однак вартість кожного становить близько 150 тис. грн.
У Тернополі продовжується капітальний ремонт вул. Білецької. Окрім заміни дорожнього полотна, там планують встановити три нових пішохідних переходи. Їх викладуть із бруківки. Усі знаходитимуться на підвищеному рівні.
– Це нормальна європейська практика. На дорогах Європи такі переходи можна побачити, в першу чергу, в населених пунктах, – каже заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський. – Вони створюють фізичну перешкоду для руху транспорту. На жаль, наші водії недостатньо дисципліновані й одними знаками та розміткою їх не зупинити.
У Тернополі встановлено чимало об’єктів, які обмежують швидкість руху транспорту. Зокрема лежачі поліцейські, які лише примушують водія знизити швидкість. А нові пішохідні переходи будуть функціональними.
– Вони не тільки обмежуватимуть швидкість, а й будуть зручними для пішоходів. Переходи знаходяться на одному рівні з тротуаром. На них не затримується вода під час опадів, тому пішоходи не будуть ходити по калюжах. Також розміщення на одному рівні переходу і тротуару полегшить пересування матерів із колясками та людей на інвалідних візках, – каже Владислав Стемковський.
Пішохідний перехід не треба фарбувати два рази в рік і регулярно замінювати, як «лежачих поліцейських». Він із бруківки різних кольорів. Два переходи вже змонтували на Білецькій. На черзі – третій.
– Це відпочинкова зона, і ми хочемо підкреслити, що там пріоритетом є пішохід. Таким чином автомобілі навіть не матимуть можливості розігнатися. Вони змушені будуть знизити швидкість до 20 км/год, – зазначає посадовець.
Крім того, розглядається можливість встановлення такої конструкції на проспекті злуки (поблизу зупинки «Універсам»).
– Такі переходи краще встановлювати у міжквартальних проїздах, тому що на магістральних вулицях уповільниться трафік. Але в цьому випадку питання безпеки є для нас головним,- каже заступник мера.
Вартість одного об’єкта становить близько 150 тис. грн. Високу ціну пояснюють тим, що його потрібно підняти на один рівень із тротуаром. Для будівництва застосовується дорожня бруківка товщиною 8 см з домішками бетону. Важливим елементом є система водовідведення. Щоб уникнути накопичення води під час опадів, біля переходів встановлять спеціальну систему дренажу.
– Зважаючи на функціональність та термін експлуатації, за п’ять-шість років він себе окупить, – кажуть у мерії.
Однак є один важливий момент: будівництво таких переходів не передбачено Державними будівельними нормами та правилами дорожнього руху. Тож у міській раді пішли в обхід цим вимогам, затвердивши рішення виконавчого комітету. Зробити так посадовцям порадили юристи.
У мерії наголошують, що аналогічний об’єкт встановлено у Львові поблизу аеропорту.
ЦІКАВО ЗНАТИ
За даними департаменту транспорту, підвищені пішохідні переходи підходять не для всіх доріг, їх слід встановити на вулицях з нерегульованим рухом, на ділянках з великою кількістю дорожньо-транспортних пригод, поруч зі школами та іншими освітніми закладами, станціями метро, великими торговельними та бізнес-центрами, культурними установами, рекреаційними зонами і на туристичних пішохідних маршрутах.
Джерело: Тижневик "Номер один"