У Тернополі на базі університетської лікарні відкрили сучасний лабораторний комплекс. Роботи над цим об’єктом тривали майже шість років і обійшлися майже у 80 млн. грн. Половину цих коштів становить вартість обладнання. Завдяки новим технологіям, медики зможуть проводити весь спектр аналізів у максимально короткий термін.
Реконструкція об’єкта була розпочата ще шість років тому, але до 2015-го роботи були заморожені. Згодом лабораторію включили у перелік пріоритетних об’єктів і до числа тих, що фінансуються за кошти Фонду регіонального розвитку. Майже 40 млн. грн. було використано на будівельні роботи. Приблизно ще стільки ж – на обладнання.
– Лабораторний комплекс оснащений найсучаснішим обладнанням, яке дозволить проводити весь спектр клінічних, біохімічних, імунологічних та бактеріологічних аналізів, – розповідає головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар. – Це обладнання швейцарської фірми «COBAS» – провідної з виробництва лабораторного обладнання у світі. Воно дозволяє здійснювати весь спектр аналізів, які потребує клініка для вчасної та якісної діагностики захворювання.
Обладнання купили не одразу, а накопичували поступово упродовж кількох років. – Лабораторна служба – це дуже дороге задоволення і дозволити собі її може не кожен лікувальний заклад, – каже Василь Бліхар. – Обладнання такого ґатунку, як у нас, в західному регіоні немає. Це топові моделі аналізаторів. Закритого типу, автоматизовані, тому вплив людини мінімізований. Він можливий тільки на етапі забору крові і пробопідготовки. Все інше робить машина в автоматичному режимі в закритій системі.
Зараз лабораторію готують до стандартизації в ІSO-режимі. Це дозволить верифікувати аналізи для будь-яких клінічних установ Європейського Союзу.
Працюють у нововідкритому корпусі університетської лікарні близько 60 осіб.
Варто додати, що вже сьогодні у межах закладу встановлено програмне забезпечення, яке дозволяє автоматично в електронному режимі отримувати лікарю результати досліджень. Тобто пацієнту більше не потрібно двічі звертатися у лабораторію. Результати аналізів одразу надійдуть лікарю.
Особливо зручно це для пацієнтів з районів, адже таким чином вони зекономлять час та кошти. Працівникам лабораторії достатньо мати контакти лікаря і результати надійдуть йому на електронну адресу.
Вартість досліджень у лабораторному комплексі буде значно нижча, ніж у приватних установах, стверджує Василь Бліхар.
– У нас, на превеликий жаль, медицина не безкоштовна, – каже медик, – але вартість обстежень у нашій клініці не зрівняти з тими коштами, які платять люди в приватних лабораторіях.
Урочисте відкриття лабораторії відбулося за участі Президента України Петра Порошенка. Під час свого виступу він наголосив, що у Тернополі працюють одні з кращих медиків, а нові технології дозволять їм впроваджувати у практику їхні знання.
ДОВІДКА
Щорічно в університетській лікарні спеціалізовану стаціонарну допомогу отримують понад 20 тис. пацієнтів, консультативно-діагностичну – близько 75 тис. осіб.
У закладі працюють 1182 працівники. Розгорнуто 665 ліжок. Функціонують 19 стаціонарних спеціалізованих відділень та 15 параклінічних, у тому числі обласна консультативна поліклініка на 200 відвідувань.
Джерело: Тижневик "Номер один"