Третя церемонія вручення орденів «За спасіння життя» імені Леоніда Ковальчука відбулася 15 березня в Тернопільському державному медичному університеті імені І. Горбачевського.
Цю громадську відзнаку засновано благодійним фондом «Вірую» з метою вшанування медичних працівників, особи чи групи осіб, які своїми діями, ризикуючи власним здоров’ям, врятували життя іншої людини чи кількох людей, а також за наукові здобутки в галузі медицини, що дало змогу зберегти здоров’я української нації. Орден носить ім’я видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, члена-кореспондента Національної академії медичних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука, який упродовж 1997-2014 років очолював ТДМУ.
Як повідомили у ТДМУ ім. І. Горбачевського, двоє з номінантів отримали цю нагороду посмертно. Вони пожертвували своїм життям заради спасіння інших. Один з них – випускник нашого університету Михайло Стасів, який працював лікарем-хірургом Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги. Він добровільно зголосився піти в зону бойових дій на схід України. З 11 серпня 2014 року по 12 вересня 2015-го був військовим медиком 128 окремої гірсько-піхотної бригади. В лютому 2015 року пройшов із побратимами «котел» у Дебальцевому. У дні виходу з цього пекла, 17-18 лютого 2015 року, Михайло Стасів разом з іншими медиками вивезли 187 поранених бійців. Інший герой нашого часу – Ростислав Манащук – віддав своє життя ще зовсім молодим. Він працював начальником караулу 14-ї пожежної частини ТРВУ МНС України в Тернопільській області. 7 жовтня 2011 року під час виконання службових обов’язків, рятуючи життя двох людей, отримав гостре виробниче отруєння невідомим газом нейротоксичної дії важкого ступеня, цього ж дня помер у реанімаційному відділенні Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги.
Орден також отримала Наталя Колодій – тернополянка, економіст за освітою. З 27 березня 2016 року є парамедиком-інструктором, перебуває у складі 5-го окремого батальйону Української добровольчої армії. Відмінний фахівець з надання домедичної допомоги на полі бою у військових умовах на сході (місто Авдіївка, село Широкине). Інструктор з тактичної медицини для бійців і парамедиків.
Свою нагороду одержала і українська громада Української Греко-Католицької керкви Різдва Христового міста Брешіа (Італія) «FEDE SPERANZA CARITA». Від початку російсько-української війни її члени надають постійну волонтерську допомогу добровольчим батальйонам, медикам, мобільним шпиталям, волонтерам у зоні військових дій.
Серед нагороджених – колишній працівник ТДМУ Олексій Андрійчук, який тривалий час перебуває у складі громадської організації «Білі берети». Завдяки йому і його побратимам, багато солдатів опанували навички надання домедичної допомоги. Олексій – активіст Революції Гідності і «Правого сектора». Сьогодні він солдат медичної служби полку «Азов». На Донбасі – з 26 вересня 2015 року. Навчає тактичної медицини бійців, врятував не один десяток життів у військових умовах.
Професор кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти ТДМУ Володимир Бігуняк був відзначений орденом за свої наукові винаходи.
Також нагороди отримали Андрій Борисенко – лікар з міста Харкова, учасник Майдану, Революції Гідності 2013-2014 років, Сергій Дубров – професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.Богомольця та лікар з Миколаєва Олег Соколовський. Він – військовий лікар 73-го центру морських спецоперацій.
Джерело: Тижневик "Номер один"