День пам’яті та примирення відзначили у Тернополі. Мітинг-реквієм відбувся біля скульптурної композиції «Материнський поклик». Хвилиною мовчання жителі міста й області вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні, а також сучасних борців, які загинули у боях на сході України. Відтак поклали квіти до пам’ятних знаків.
«Ми вшановуємо подвиг людей, завдяки яким вдалося побороти нацизм. Ця перемога здобута великою ціною. Ціною мільйонних жертв, скалічених і понівечених доль. І цей мак є нагадуванням пролитої крові. Мільйони українців зі зброєю у руках боролися з нацизмом упродовж усієї війни. У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, десятки тисяч сіл. У ці дні ми молимося за упокій усіх, чиї життя обірвала жорстока війна. Неможливо не згадати про наших новітніх Героїв – усіх, хто поліг у зоні проведення ООС. Нехай пам`ять про їхній подвиг зігріває наші серця», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Віктор Устенко.
Відтак на Микулинецькому кладовищі, біля могил жертв сталінських репресій, загиблих воїнів у роки Другої світової війни та бійців АТО відслужили панахиду.
Нагадаємо, День пам’яті та примирення відзначається 8 травня, у річницю капітуляції нацистської Німеччини. Цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом.
Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт і причина найбільших трагедій ХХ століття. У ній взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.
Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя. До армій ворожих сторін було залучено понад 110 мільйонів солдатів, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 мільйонів осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – одна із засновниць) і сформовано нову систему міжнародних відносин.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: війна, ООН, перемога жертви війни, Україна