Боротися з коронавірусом почала і Феміда. Точніше, з порушниками карантину (ст. 44-3 КУпАП). І першими удари суддівського молотка почули бізнесмени, які «заплутались» між постановою Кабінету Міністрів (датованою 11 березня 2020 р. № 211 № «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2») та рішенням Тернопільської міської ради від 16 березня 2020 року.
Зокрема, йдеться про роботу перукарні на Новому Світі. Відповідно до складеного поліцейськими протоколу про адміністративне порушення, вранці 21 березня ц.р. майстер-перукар стригла клієнта. На зауваження правоохоронців про заборону стригти чи голити адміністратор закладу пояснила, що чоловік прийшов за попереднім записом, перед його приходом у салоні було зроблено прибирання, проведено дезінфекцію та провітрювання. Тобто перукарня діяла відповідно до рішення міської ради. Тим часом про урядову постанову, прийняту значно раніше, не знала.
Утім, як відомо, незнання закону не звільняє від відповідальності. Відтак за порушення правил карантину (ст. 44-3 КУпАП) постановою Тернопільського міськрайонного суду власницю перукарні оштрафовано на 17 тис. грн.
Обґрунтовуючи своє рішення, суддя зазначила, що вказаною Постановою Кабінету Міністрів України заборонено роботу суб`єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, за окремими винятками, до яких сфера надання перукарських послуг не належить.
Того ж дня правоохоронці зафіксували порушення, допущені власником продовольчого магазину неподалік центрального ринку в Тернополі. А саме продає нефасовані та неупаковані овочі та фрукти, тобто підходь, вибирай, а продавець зважить.
Підставою для реагування з боку поліції стали додаткові протиепідемічні обмежувальні заходи, які 20 березня ухвалив виконавчий комітет Тернопільської міської ради. Згідно з ними, заклади торгівлі зобов’язали дотримуватись, зокрема, реалізації виключно фасованих та упакованих продуктів.
У суді поліцейські надали фотографії, на яких зафіксовано ящики з нерозфасованою та неупакованою городиною і фруктами. Підприємець чесно зізнався, що це його товар, визнав свою вину і щиро розкаявся. Саме розкаяння послужило обставиною, яка пом’якшила покарання. Тому суд застосував мінімальний розмір штрафу у розмірі 17 тис. грн.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик "Номер один"