23 січня в Тернополі та ще двох обласних центрах провели масштабну спецоперацію. Затримували організовану групу, яка займалася розповсюдженням наркотичних речовин. Справжній бойовик тернополяни бачили в реальному житті – лунала стрілянина, не обійшлося і без опору правоохоронцям.
Боротися з розповсюдженням наркотичних речовин надзвичайно важко. Адже з кожним роком шляхи збуту стають все верткішими і прикривають цю заборонену законом діяльність зовсім неочікувані сфери. Так сталося і в нашому регіоні.
Днями у Тернопільській, Хмельницькій та Київській областях співробітники управління стратегічних розслідувань спільно з працівниками Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки, відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління (відділ детективів), управління патрульної поліції, управління протидії наркозлочинності, слідчого управління, управління «КОРД» та СБУ одночасно провели сімдесят обшуків. Дев’ятьох осіб затримали. Їх підозрюють у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи збуті наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів за попередньою змовою групою осіб. Йдеться про наркотичну речовину метамфетамін.
Спорт наркотикам – не перешкода?
Організатор бізнесу – 35-річний житель Тернополя, і як би це не парадоксально звучить, власник одного зі спортклубів. Підбором кадрів для здійснення такої діяльності займався найближчий товариш керівника. У його обов’язки входив пошук надійних людей, які б не лише розповсюджували наркотики, а й могли захистити підлеглих у разі будь-якого нападу. Серед помічників були відвідувачі спортивного залу. Тільки вдумайтесь, люди, які фактично здійснювали пропаганду здорового способу життя, в той же час виявились торговцями смерті.
Всі учасники угрупування – люди віком від 20-ти до 33 років. Вони отримували від організатора метамфетамін і займалися його продажем. За попередніми даними, у день такий бізнес приносив від 25-ти до 50 тисяч гривень.
Подейкують, що організатори бізнесу були причетні до охорони скандального будівництва житлового будинку на території ПК «Березіль».
Під час оперативних заходів правоохоронці встановили шляхи надходження наркотичної речовини. Серед них були і так звані «солі» – синтетичний і дуже небезпечний наркотик. За своїм ефектом препарат нагадує екстазі та амфетамін. Однак наслідки від нього ще гірші. Коли спливає певний час після прийняття, розпочинаються галюцинації. Наприклад, людині може здатися, що кімната знаходиться за зачиненими дверима, хоча насправді немає не те що замка, а навіть дверей. Потім чуються голоси зі стін, ляскання крил. Серце починає прискорено битися, тіло покривається потом. Якщо відразу ж після прийняття «солі» людина відчувала задоволення, то незабаром у неї починаються справжні напади параної. Так відбувається через низьку якість наркотику.
– У зловмисників вилучили метамфетамін, який у народі називають «сіль». Це дуже небезпечний наркотик із важкими наслідками. Там також була марихуана, різні види наркотиків. Зараз їх направили в НДКЦ, де проводяться відповідні експертизи, – повідомив начальник управління стратегічних розслідувань у Тернопільській області Василь Джиджора.
– Частину «солей» виготовляли у спеціально обладнаних гаражних приміщеннях. Решту сировини, а також наркотики, закуповували у мешканців Хмельницької області, – доповнив головний поліцейський області Олександр Богомол.
У ході проведення слідчих дій було вилучено понад кілограм наркотичних речовин.
– Хто знається, це дуже великий обсяг і можемо говорити, що така партія була «робоча», яка розходилась за досить короткий термін, – коментує прокурор Тернопільської області Петро Бойко.
Варто зазначити, що грам синтетичного наркотику коштує на «чорному» ринку від 400 гривень. Тобто реалізатори мали «товару» орієнтовно на 400 тисяч гривень.
– Встановлено, що учасники групи мають широкі зв’язки у кримінальному середовищі, в тому числі в правоохоронних органах. Було залучено понад сотню осіб до проведення цієї спецоперації. За результатами обшуків виявлено та вилучено значну кількість наркотичних речовин, зброї, набоїв до неї, грошові кошти, отримані злочинним шляхом, автомобілі, мобільні телефони, SIM-картки, особисті записники фігурантів та інформацію про клієнтів, – розповів Василь Джиджора.
– У ході розслідування стало відомо, що дане угрупування на території Тернопільщини працювало упродовж кількох років. Їх неодноразово викривали правоохоронці, але учасникам вдавалося уникати покарання. Під час досудового розслідування буде перевірятися й причетність до злочину працівників правоохоронних органів, – стверджує т. в. о. начальника Тернопільського управління департаменту внутрішньої безпеки України Олександр Мерена.
Організатор бізнесу відповідатиме перед законом за статтями, пов’язаними з виготовленням та розповсюдженням наркотиків, а також згідно зі статтею 345 частина 2 ККУ – Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу. Адже під час затримання чоловік наніс тілесні ушкодження працівнику поліції.
Гучно затримали і…. відпустили?
Під час підготовки матеріалу нашим журналістам з неофіційних джерел стало відомо, що фігуранти гучного затримання вже вільно пересуваються вулицями Тернополя. Ми звернулися за офіційним коментарем до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
– Було затримано 9 осіб, судом відносно 7 осіб обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави, розмір яких від 420 тисяч до 1 млн. 51 тис. грн., відносно 2-х – цілодобовий домашній арешт, – повідомили у департаменті.
Також ми звернулися за коментарем щодо цієї ситуації до прес-служби обласної прокуратури.
– Двом фігурантам цієї справи обрано домашній арешт, як запобіжний захід, а ще 7-ми тримання під вартою з визначенням застави. Сума застави від 400 тисяч гривень, а головному фігуранту – 1 млн. грн. Якщо підозрювані сплатять визначену їм суму застави, то на них буде покладено ряд вимог, згідно з КПК, зокрема носіння електронних засобів контролю, здача закордон паспорта та інші, – повідомили нам у обласній прокуратурі.
Журналісти нашого видання будуть стежити за ходом розслідування цієї резонансної справи. Хочеться вірити, що винні у реалізації наркотичних речовин сядуть за грати і справа не розсиплеться в суді…
Вікторія Ушакова
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", затримання наркоторговців, новини Тернополя, розповсюдження наркотиків