Епідемічні показники вже побили всі “антирекорди” осінньої хвилі “ковіду” минулого року і весняного сплеску в березні – травні. Минулого тижня в країні зафіксували відразу два максимуми – 27,4 тисячі інфікованих і 793 смерті за добу.
У Міністерстві охорони здоров’я припускають, що Україна вже вийшла на пік цієї хвилі епідемії. За оцінкою чиновників та експертів, в останні дні захворюваність показує перші ознаки стабілізації. Вона досягла найвищого рівня за весь період циркуляції вірусу в країні і далі не росте.
Але ця стабілізація поки досить хитка і не можна сказати, що найважчі часи вже позаду. Різні прогнози подальшого розвитку епідемії сходяться в тому, що нинішня хвиля може закінчитися не раніше грудня.
Через перехід регіонів в “червоні” зони та транспортні обмеження українці стоять у чергах, щоб отримати щеплення. Якщо підвищений попит на вакцинацію збережеться, то згасання епідемії можливе і раніше, ніж це передбачено в поточних прогнозах.
На кінець минулого тижня приблизно 69% ліжок з киснем були зайняті хворими. Та оскільки не всі пацієнти потребують кисневої терапії, то їх реальна заповненість, за даними МОЗ – приблизно 57%. Щоправда, в розрізі країни ситуація відрізняється. На 5 листопада в 48 з 520 ковідних лікарень ліжка з киснем були зайняті на 100%, каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. У половині установ критичного навантаження немає.
Але є і позитивні тенденції. Якщо на тижні з 25 по 31 жовтня в країні виявили 152,9 тисячі нових випадків зараження, то з 1 по 7 листопада – 153,1 тисячі. Приріст мінімальний – менше одного відсотка. МОЗ і Київська школа економіки вважають, що кількість нових випадків потроху стабілізується.
“Таку ж картину стабілізації ми бачимо і щодо госпіталізації. Тижневе зростання госпіталізацій зараз становить 3%. До цього, тиждень тому у нас було приблизно 20% зростання. І два місяці поспіль до цього у нас було зростання максимальними темпами весняної хвилі – це приблизно 30% на тиждень”, – пояснив керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко.
Другий оптимістичний сигнал проявляється в тому, що число виписок з лікарень набагато випереджає госпіталізації. У KSE стверджують, що розрив між кількістю пацієнтів, які потрапили в лікарню, і тих, кого виписують, становить 1/6.
Повний текст читайте тут.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: епідемія, ковід, коли піде все на спад, Ляшко