У 2018 році «Укрпошта» закріпила лідерські позиції на ринку міжнародної доставки. Компанія обробила 34,4 млн. міжнародних імпортних та експортних відправлень, що майже на 45% більше, ніж у 2017 р. Загалом доходи компанії від міжнародних операцій зросли на 37%.
Для збільшення обсягів відправлень та доходів «Укрпошта» минулого року запровадила ряд кроків для розширення пропускної здатності в обробці міжнародних відправлень та уникнення можливих затримок відправлень. Зокрема, за ініціативою підприємства та у співпраці з ДФС і Міжнародним аеропортом «Бориспіль» та партнерстві з “Міжнародні авіалінії України” було запроваджено нову технологію обробки пошти із залученням сертифікованих хендлінгових компаній. Наприкінці 2018 року також здійснено перші пілотні рейси з використанням аеропортів ЄС, зокрема аеропорту в м. Жешув (Польща) для транспортування пошти до Нью-Йорка (США).
Зростання імпорту відбулося завдяки новим проектам із двома ключовими партнерами в доставці товарів з азійських маркетплейсів. Так «Укрпошта» та Cainiao (логістична платформа групи компаній Alibaba, до складу якої входить торгова платформа AliExpress) створили продукт AliExpress Saver, який поєднує доступну доставку для недорогих товарів із можливістю відслідковування відправлення. Другим знаковим партнерством для імпортного напрямку стало підписання та запуск спеціального каналу доставки з національною поштою Гонконгу.
Крім того, «Укрпошта» приєдналася до найбільшого інфраструктурного проекту світу «Нового шовкового шляху» (One Belt, One Road). Компанія бере участь у пілотному проекті пошти Китаю (China Post) із транспортування пошти залізницею із Китаю до Польщі з подальшим перевантаження на автомобільний транспорт до різних європейських міст. Ще «Укрпошта» запустила прискорені канали доставки для китайських JD.com та Joom, британського ASOS.
У той же час підприємство продовжує розвивати експортний напрямок міжнародних операцій, було запроваджено накопичувальну систему бонусів – понад 3800 експортерів отримали знижки на пересилання посилок. Таким чином український малий та середній бізнес має змогу вийти на міжнародні ринки і торгувати на найбільших онлайн-майданчиках у 230 країнах та виділених регіонах світу.
У 2018 році «Укрпошта» активно збільшувала кількість онлайн-оформлених відправлень через такі інструменти, як API, «особистий кабінет», мобільний застосунок і на кінець 2018 року 36% усіх відправлень були оформлені онлайн.
У 2018 році «Укрпошта» також значно розширила перелік партнерів-авіакомпаній, якими доставляє відправлення. До MAУ, KLM, AirBaltic, Белавиа додалися контракти із Turkish Airlines, Lufthansa, LOT, Silk Way Airlines, Brussels Airlines, Austrian Airlines. Нині «Укрпошта» має змогу відправляти пошту на 32-47 рейсів за добу в залежності від розкладу вильотів.
Основними експортними країнами, до яких «Укрпошта» найбільше здійснювала доставку в 2018 році, є США, Великобританія, Канада, Німеччина, Франція, Польща, Австралія. Найбільшими імпортерами були Китай, Нідерланди (як транзитний хаб), Ізраїль та США.
Крім того, проведено 15 семінарів безкоштовного освітнього проекту E-Export School від «Укрпошти» та 20 заходів у рамках партнерства з програмою CUTIS (Canada-Ukraine Trade and Investment Support Project за підтримки уряду Канади), Торгово-промислової палати України та Craft it!, яка відбувається в рамках програми Східного партнерства Европейського союзу (eaptc.eu) за адміністрування німецької організації Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Ці проекти буде продовжено й у 2019 році.
Джерело: Тижневик "Номер один"