Призов на військову строкову службу жителів Тернопільщини проходить без зривів та казусів. Це стверджує обласний військовий комісар Володимир Катинський. 400 юнаків уже відправили від початку призову на місця проходження служби.
АТО – проти контракту
– Триває призов на військову строкову службу, який здійснюється, власне, у прикордонні війська та Національну гвардію. Залишається близько 100 чоловік за наступні два дні подати. Якраз до кінця червня призов має бути завершено, – каже полковник Катинський. – Ще раз наголошую, що категорично заборонено залучати строковиків до виконання бойових завдань у зону проведення АТО та будь-яких бойових дій.
Щодо служби за контрактом, то вона досі актуальна. Адже Президент, за словами Катинського, чітко наголосив на тому, що контракт – це альтернатива мобілізації. Тому добровільний відбір на таку форму служби триває.
– Зокрема, чималий перелік вакантних посад є у 44 артбригаді. Але не тому, що люди не хочуть там служити, а через те, що триває планова заміна. Також пріоритетним завданням для Тернопільщини зараз є комплектування розвідувального батальйону, що розміститься у Рівному, а також військові частини у Володимирі-Волинському, – розповів обласний комісар.
Володимир Катинський наголошує, що вакансій зараз не бракує. Для тих, хто цурається мати прямий стосунок до «форми», є також невійськові спеціальності.
– Потрібно близько 300 водіїв, розвідників, механіків-водіїв, командирів гармат, головних сержантів і навіть кухарів (13 чоловік). Також є 36 вакантних посад начальників радіостанцій та осіб ремонтних спеціальностей. Є необхідність у 16 медичних спеціальностях, зв’язківцях, інструкторах, такелажниках, музикантах,- каже Катинський.
«На правах реклами» Катинський закликав усіх бажаючих також стати йому колегами по роботі. Адже, за його словами, вакансії є у комісаріатах Тернопільщини.
– Великий перелік посад у нас через розширення штату. Весь список ми подали у Центр зайнятості, аби люди могли ознайомитись. Це не потребує додаткової освіти. Людей, які готові працювати, ми зможемо навчити, аби в подальшому вони проходили службу саме в наших комісаріатах, – зауважив Катинський.
Кличуть на кордон
Знову ж таки грошовий мінімум, що отримує військовослужбовець, не змінився. Навіть звичайні, здавалося б, водії одержують понад сім тисяч гривень щомісяця.
Майор Олег Дупелич, який займається комплектуванням строковиків до лав саме Національної гвардії України. каже, що Нацгвардії зараз потрібно відправити 100 осіб. І це при тому, що вже відправлено 55 чоловік.
– Після трьох місяців проходження строкової служби військовослужбовці мають право перейти на контракт у тій частині, де несуть службу. Однак через сімейні обставини вони можуть перевестися за місцем проживання, – пояснює пан Олег.
До речі, вперше за багато років на строкову службу почали набирати і прикордонників. До останнього часу охороняти межі держави кликали виключно контрактників.
За словами військових, після призову строковики будуть направлятися до навчальних центрів підготовки спеціалістів. Зокрема, у Черкаський навчальний центр підготовки молодших спеціалістів, де будуть готувати патрульних, кухарів, зв’язківців, водіїв, а також інших спеціальностей, кінологів. І вже після проходження даної підготовки для різних спеціальностей вона складає від місяця до трьох, вони будуть направлятися для подальшого проходження служби безпосередньо у підрозділи охорони державного кордону.
Прикордонники кажуть, що службу новобранці також проходитимуть виключно на мирних ділянках кордону. Щодо вихідців з Тернопільщини, то керівництво обласного комісаріату обіцяє, що наші земляки проходитимуть службу якнайближче до батьківщини (приміром, на Львівщині чи Закарпатті). Там, мовляв, уже розгорнуті наші підрозділи та чекають на поповнення. Служба буде полягати в безпосередній охороні кордону, здійсненні контрольних функцій тощо. Щодо грошового забезпечення, то його вирівняли до рівня Збройних сил та інших формувань, тобто становитиме мінімум 7 тис. грн.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: АТО, військомат