У зв’язку з обмеженим обсягом медичної субвенції для обласного бюджету, немає можливості в повній мірі забезпечити повноцінного лікування хворих на ниркову недостатність. Влада області сподівається на фінансову допомогу в цьому питанні з боку районних рад та новостворених громад. Але ті не поспішають цього робити, тим самим доводять ситуацію до критичної, відзначають чиновники.
– В закладах охорони здоров’я, які фінансуються з обласного бюджету, на придбання медикаментів у минулому році використано 111 млн. гривень, що становить 79,3 відсотка даних видатків по всіх медичних закладах області або п’яту частину всіх видатків обласного бюджету на медичну галузь. На придбання витратних матеріалів для проведення лікування хворих області методом гемодіалізу спрямовано 45 млн. грн., придбання інсулінів для хворих на цукровий і нецукровий діабет – 25,2 млн. грн. або 63,2 відсотка від загальної суми видатків на медикаменти, що відволікає значний ресурс від інших напрямків надання третинної (висококваліфікованої) медичної допомоги, – зазначив начальник бюджетного управління департаменту фінансів Тернопільської ОДА Дмитро Чирка.
У зв’язку з тим, а також з обмеженим обсягом медичної субвенції для обласного бюджету, обласна державна адміністрація звернулася до місцевих органів виконавчої влади з проханням при затвердженні місцевих бюджетів передбачити міжбюджетний трансферт обласному бюджету для забезпечення повноцінного лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу, на придбання медикаментів для лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет та імуносупресантів для хворих з трансплантованими органами.
– Однак такі субвенції заплановані лише в Козівському та Підволочиському районних бюджетах – 200 і 14,6 тис. гривень відповідно, та бюджеті Білобожницької громади – 12 тис. грн., а також передбачені певні кошти в м. Кременці, але вони їх надали для районного бюджету. Отож ситуація по даних напрямках надання медичної допомоги вкрай критична, адже місцеві органи влади практично не приділяють цьому уваги. Маю надію, що вона зміниться при розподілі вільних залишків місцевих бюджетів, – резюмував пан Чирка.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ниркова недостатність, препарати, фінансова допомога