Найсвіжіше:
• 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність»
rss

В області зареєстрували понад 60 випадків хвороби Лайма


Опубліковано: 26 Липня 2017р. о 13:49

Без імені3Кількість випадків захворювання на бореліоз серед жителів області з кожним роком зростає. У першу чергу це пов’язано з покращенням діагностики, кажуть фахівці. Але багато громадян досі легковажать. У результаті окремі райони не реєструють присмоктування кліщами, але потім дивують статистикою щодо хвороби Лайма.

Уперше про бореліоз (хворобу Лайма) почали говорити ще наприкінці XIX ст. А офіційна реєстрація захворюваності в області розпочалася лише у 2005 році. Тоді медики фіксували одиничні випадки хвороби. Зараз їх кількість зросла до кількох десятків у рік.

– Протягом 2000-их років тема хвороби Лайма стала доволі актуальною. Це пов’язано  із розширенням можливостей щодо діагностики захворювань. З’явилися нові методи дослідження, в тому числі лабораторні, які дозволяють встановити діагноз бореліоз, зокрема хвороби Лайма, – розповідає заступник директора – завідувач відділу з дослідження біологічних факторів «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Паничев.  – Проблема бореліозів, як інфекцій, які передаються кліщами, не обмежується лише хворобою Лайма. На сьогодні відомо понад 20 видів борелій. Із розвитком науки ця кількість буде зростати.

Без імені2Варто зауважити, що зоонозні інфекції – це інфекції, характерні для тварин. Кліщі передають ці захворювання від одного ссавця до іншого.

Хвора людина не є заразною.

З початку року в області за первинними діагнозами зареєстровано 65 випадків хвороби Лайма та 1282 випадки присмоктування кліщами. Показники фактично відповідають минулорічним, але з реєстрацією захворюваності є певна специфіка.

– На жаль, не всі випадки як укусів, так і захворювань реєструються своєчасно, – пояснює завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Марія Павельєва. – Не всі потерпілі звертаються за допомогою. Дехто не надає цьому значення, інші можуть і не знати, що стали жертвою укусу кліща.

Прояви хвороби Лайма можуть бути хронічними та віддаленими. Тому не кожен запідозрить, що має справу саме з цією недугою.

Не завжди ознаки, які підпадають під клініку захворювання, проявляються у період, про який пам’ятає людина, – зазначає Володимир Паничев. – Прояви можуть з’явитися через декілька місяців або навіть років. Тоді ураження нервової системи, суглобів, серця розглядають як терапевтичну патологію. Дуже рідко у клініциста чи постраждалого виникає підозра щодо хронічного перебігу бореліозу. Це можна з’ясувати лише за допомогою спеціального лабораторного обстеження.

Європейськими протоколами передбачено, що незалежно від результатів дослідження кліща, пацієнт однаково отримує превентивне лікування протягом 21 дня з використанням антибіотиків. Це говорить про те, що не завжди доступні лабораторні методи можуть з точністю говорити про інфікованість кліщів.  Доступні в Україні тест-системи дозволяють проводити дослідження тільки на визначення трьох борелій, а їх відомо більше 20.

Без іменіДе найбільше постраждалих?

Випадки хвороби Лайма реєструються на всіх територіях Тернопільської області. На деяких із них показники уже низькі. Але це говорить не про благополуччя регіону, а про вади реєстрації. У більшості випадків люди не звертаються за медичною допомогою.

Найбільше зареєстрованих випадків присмоктування кліщів – у Тернополі – 659. Однак вони відбувалися як на території міста, так і за його межами. Фактично не реєструють випадків присмоктування кліщами у Монастириському, Підгаєцькому, Шумському районах. У той же час ці райони фіксують хворобу Лайма і лідирують за первинною інвалідизацією через інфекційні захворювання.

Найбільший ризик присмоктування кліща та інфікування мають особи, які перебувають у природних стаціях. Це працівники лісового та сільського господарства, дачники. До територій з високою концентрацією кліщів належать ліси, присадибні ділянки, зелені зони, місця масового відпочинку, в тому числі й парки. У Тернополі найбільше випадків укусів кліщами зафіксовано у гідропарку та парку Національного відродження.

Наразі єдиний дієвий метод у боротьбі з кліщами – акарицидні заходи. Однак їх потрібно проводити у комплексі.

– Високій чисельності кліщів сприяє наявність прикормлювачів. В умовах Тернополя і парків – це гризуни. Отже, паралельно треба проводити дератизацію. Також збільшенню кількості кліщів сприяє захаращеність території. Тому слід проводити прибирання місцевості, підстригання трав, підрізання кущів тощо. Потім застосовують специфічні акарацидні заходи, пов’язані із застосуванням хімічних засобів. Як показують результати, це єдиний дієвий метод боротьби з комахами. Після їх проведення  чисельність кліщів знижується в рази, – наголошує Володимир Паничев.

Якщо Вас вкуси кліщ, в першу чергу потрібно звернутися за медичною допомогою. В умовах Тернополя це міський травмпункт. Там працюють спеціалісти, які видалять кліща і нададуть рекомендації. Видаленого кліща слід дослідити. Незалежно від результатів, медики рекомендують провести превентивне лікування. А через місяць після цієї події здійснити дослідження сироватки крові.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше