Найсвіжіше:
• Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини
rss

В облраді знову сперечалися через «музичний» гуртожиток


Опубліковано: 17 Липня 2017р. о 12:09

Справжній скандал виник під час сесії Тернопільської обласної ради. Усе через кімнати в гуртожитку обласного музичного училища, що в Тернополі на вул. Б. Лепкого. Депутати сперечалися, обговорюючи законність ухваленого ними ж рішення щодо передачі нерухомості у власність людей, які там проживають. Думки з цього приводу розділилися: одні готові на такий крок, інші – лише за умови виконання певних вимог.

gyrt_myzСтарі пісні про головне

Тема гуртожитку, що у м. Тернополі на вул. Б. Лепкого, 5, знову стала каменем спотикання і навіть розсварила депутатів обласної ради. На засідання, яке відбулося 5 липня, прийшли люди, які проживають у будівлі, і вимагали поставити нарешті крапку в цьому питанні. В обласній раді наполягають відтермінувати це, аби юридично правильно оформити документи.

«Номер один» уже розповідала про ситуацію з гуртожитками музичного училища ім. С. Крушельницької. Його відкрили ще у 1977 році. Тоді освіту в навчальному закладі здобували близько 500 студентів. Значна частина з них поселилася у комунальному гуртожитку на вул. Лепкого, 5. Але з часом у будівлю під різним приводом підселяли осіб, які до навчального закладу не мали жодного відношення.

Ще донедавна за музучилищем залишалося 26 кімнат у гуртожитку (2 з 9 поверхів) і цієї кількості для потреб навчального закладу більш-менш вистачало. Але віднедавна і їх не стало. З благословення депутатів облради відбувся так званий бартер: училище віддало свої кімнати інституту післядипломної освіти, натомість отримало меншу кількість кімнат у їхньому гуртожитку на вул. Громницького.

Донедавна гуртожиток музучилища був студентським, отож він не підлягав приватизації. Однак депутати обласної ради попереднього скликання нібито змінили його статус. Відтепер, згідно із законом про захист прав мешканців гуртожитків, нікого з тих, хто прожив у ньому певний період, не можуть виселити і вони мають першочергове право на приватизацію.

Хоча є й інша думка. Перший заступник голови Тернопільської облради Василь Деревляний стверджує, що гуртожиток ніколи не мав статусу студентського. Каже, нібито вдалося знайти архіви документів, які це підтверджують.

Згодом виникло питання про приватизацію квадратних метрів. Відповідне рішення навіть погодили на сесії облради. Попри те, що питання до кінця юридично не було врегульоване, на початку квітня ц.р. Василь Деревляний підписав розпорядження про передачу кімнат гуртожитку у власність мешканцям. За дивним збігом обставин, саме у цей час голова облради Віктор Овчарук перебував у відпустці і про дії свого заступника нічого не знав.

 Історія обросла інтригами

А далі почалася ціла історія. Під час сесії облради представник Радикальної партії Богдан Яциковський заявив, що рішення було ухвалено з порушенням, тому погоджувати його не можна. У цю справу навіть втрутилися правоохоронці. За зверненням обласної ради вони розглянули дане питання і визначили правомірність таких дій.

Ці події Василь Деревляний сприйняв доволі різко. Заявив, що колеги по сесійній залі плетуть інтриги і перешкоджають його діяльності. 

– Ми створили комісію з депутатів різних фракцій, які вирішили дати людям право на приватизацію. Але деякі з них вважають, що це рішення не правочинне, і звернулися до прокуратури. Було відкрито кримінальне провадження. Проте станом на 30 червня його закрили. Відтак сьогодні не бачу причин відмовляти людям в оформленні документів на їхнє законне житло, – каже Василь Деревляний.

Голова облради Віктор Овчарук стверджує, що ніякої упередженості у цьому питанні рада не має, просто хоче застерегти себе від спекуляцій.

– До мене надійшла доповідна від начальника юридичного відділу про те, що коли я підпишу це розпорядження, мене притягнуть до кримінальної відповідальності. Тому я звернувся усно в прокуратуру з проханням про підтримку. Але там довго зволікали з відповіддю, а розпорядження вже було підписано, про що я не знав. Тому я звернувся в прокуратуру письмово, щоб бути підтриманим і захищеним так само, як і всі ви, щоби потім не було спекуляцій, – сказав Віктор Овчарук.

Стільки шуму навколо цього питання виникло через те, що у ЗМІ з’явилася інформація, начебто на кімнати претендують люди, які не мають відношення до училища, а працюють у силових структурах. Під час сесії депутат Михайло Пінь, який вивчав це питання, заперечив звинувачення.

– Ми вивчали списки. Ніяких прокурорів, суддів, правоохоронців там нема. Так, справді, мають кімнати працівники обласної ради та адміністрації, але вони проживають там 20 років, – каже Михайло Пінь.

– З 2005 року я мешкаю у цьому гуртожитку. Процес переоформлення наших кімнаток у малосімейки проходив відкрито. Люди зробили у своїх домівках ремонт, власними силами ремонтують труби у під’їзді тощо, – розповіла мешканка гуртожитку Олеся Островська.

Іншу позицію у цьому питанні має депутат облради, випускник музичного училища Петро Гадз.

– Я розмовляв з директором училища і він повідомив, що йому немає куди селити дітей. Тому я не можу підтримати цього рішення. Студентам тимчасово виділили кімнати у гуртожитку на вул. Громницького. Вони там можуть перебувати до березня 2018 року. А що далі? Куди їм діватися? Я вважаю, що їм потрібно продовжити право користування приміщеннями на 20 років і тільки після цього надавати людям можливість приватизувати житло, – мовив Петро Гадз.

Заступник голови облради Любомир Крупа переконаний, що «єдине правильне рішення – побудувати для студентів новий гуртожиток. А людей, які проживають у цьому будинку з 90-х років, не виселяти на вулицю, а дозволити їм приватизувати житло».

Після тривалої дискусії депутати так і не дійшли до спільного знаменника. Питання знову ж таки планують передати на доопрацювання юридичному відділу і винести на розгляд повторно. Чи встигнуть оформити документи до наступної сесії, невідомо.


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше