На позачерговому засіданні Кабмін прийняв постанову щодо посилення карантинних заходів через коронавірус.
Вона передбачає, що на осіб, які мали контакт із хворим на коронавірус (COVID-19) або хворіють на коронавірусну хворобу та не потребують госпіталізації, покладається обов’язок дотримуватись режиму самоізоляції з метою запобігання поширенню хвороби в Україні. Строк самоізоляції визначає лікуючий лікар хворого.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватись від контакту з іншими людьми, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування та закладів охорони здоров’я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менше, як 1,5 метра.
Також особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України. Облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними мають забезпечити обласні та Київська міська державні адміністрації. Крім того встановлено, що до 5 квітня 2020 року Міністерство цифрової трансформації повинно розробити та впровадити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.
Також на засіданні Кабміну змінено положення карантину, який продовжили до 24 квітня.
Що можна, а що ні?
Заборонено:
– відвідування закладів освіти її здобувачами до 24 квітня;
– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб;
– роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема: закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо); торговельно-розважальних центрів; інших закладів розважальної діяльності; фітнес-центрів; закладів культури; торговельного і побутового обслуговування населення.
Перелік суб’єктів господарювання, які можуть працювати, а також перелік предметів, якими можна торгувати, було розширено:
– торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і посадковим матеріалом, засобами зв’язку (тепер можлива й оптова торгівля, за минулою постановою – лише роздрібна);
– провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
– торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.
Джерело: Тижневик "Номер один"