Сучасний операційний блок, облаштований за найновішими європейськими стандартами, відкрили в ортопедично-травматологічному відділенні університетської лікарні. Завдяки новому обладнанню, медики не тільки зможуть покращити якість надання допомоги, а й скоротити тривалість хірургічних втручань.
Ортопедично-травматологічне відділення університетської лікарні відоме на всю Україну. Тут отримують допомогу пацієнти з різних куточків держави. У Тернопіль вони приїжджають за професійною допомогою місцевих медиків. Відтепер ще одним безперечним плюсом відділення стала наявність сучасного обладнання для проведення хірургічних втручань.
Операційний блок складається з трьох операційних, кожна з яких відповідає найновішим стандартам.
– Операційні оснащені за найсучаснішими вимогами, – каже головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар. -. Стерильні потоки, кондеціонування, вентиляція, переміщення потоків хворих – усе, що передбачено світовими нормами. В операційних сконцентровано найсучасніше обладнання, яке використовується в галузі ортопедії, впроваджено малоінвазивні технології. В результаті чого зникли вікові обмеження для оперативного втручання. У нас можуть проходити лікування пацієнти від підліткового віку до глибокої старості.
В операційних вмонтовано обладнання найвідоміших світових виробників – Швейцарії, Америки. Тут є як нове обладнання, так і реставроване. Реконструкцію операційних здійснено за спонсорські кошти. До роботи долучилися як українські меценати, так і благодійники з-за кордону. Допомогу надавали пацієнти відділення, партнери та друзі. Лише на ремонтні роботи було витрачено 2 млн. грн. У кілька мільйонів гривень оцінюють вартість обладнання.
У лікарні кажуть, що рушієм кардинальних перевтілень ортопедо-травматологічного відділення є завідувач Сергій Гаріян – лікар, який отримав визнання не тільки в Україні, а й за кордоном.
– Тут виконуються операції третинного рівня, – каже Сергій Гаріян. – Ми займаємось патологією суглобів: кульшових, колінних, а також патологіями, які спричинені травмами, дегеративними захворюваннями на хребті. Виконуємо велику кількість операцій на тазу, особливо після важких травм. Таких пацієнтів ми акумулюємо з різних областей України. Новий операційний блок дозволить спростити нашу працю за рахунок логістики. Тут зосереджено три операційних палати. Кожна з них обладнана електронно-оптичним перетворювачем. Завдяки цьому, зменшується тривалість операції.
В операційній встановлено камери та монітори. Тож за хірургічним процесом можуть спостерігати студенти, використовуючи блок як навчальну базу.
На цьому роботи у відділенні не завершуються. Наразі тут триває реконструкція палат. Їх планують зробити одно- та двомісними. Таким чином покращаться умови перебування хворого.
Єдина проблема – держава сьогодні не виділяє коштів на придбання суглобів. Централізовано таких закупівель не проводили. Тож фінансове навантаження йде або на страхові компанії, або на органи соцзахисту, або ж на самих пацієнтів.
Обласна рада та адміністрація виділили частину грошей для допомоги учасникам АТО, але цього недостатньо.
На офіційному відкритті операційного блоку побував Міністр юстиції України Павло Петренко. Представник уряду залишився задоволений побаченим.
– Я вважаю те, що голова державної адміністрації пріоритетним напрямком зробив підвищення рівня медичного обслуговування жителів області, є дуже важливи, – зазначив Міністр юстиції України Павло Петренко. – Якісна медицина, освіта та сервіси – три базові завдання України. Будучи народним депутатом, я відвідував іноземні клініки, які презентували різні моделі реформи, тому можу сміливо сказати, що це відділення європейського зразка. Такий приклад потрібно наслідувати іншим областям. Процес децентралізації має позитивні результати. Громада повинна знати, куди витрачається кожна копійка. Гарантую, що керівництво буде продовжувати процес децентралізації і підтримувати такі проекти – не декларації, а конкретні справи.
Коментар
Степан Барна, голова Тернопільської ОДА
– Стратегією Тернопільської обласної адміністрації у 2015-2016 роках була модернізація та осучаснення третинного рівня надання медичних послуг. В університетській лікарні відкрито сучасний хірургічний блок, одночасно здійснюється реконструкція кардіологічного та будівництво діагностичного центрів. Загальна сума коштів, які ми вклали в третинний рівень, – майже 70 млн. грн. Мета наступних років – 2017-2018-их – модернізація вторинного рівня. Тобто вийдемо на рівень районів та госпітальних округів. У такий спосіб хочемо максимально наблизити медичну послугу до пацієнта та покращити умови. Найважливіше, що більшість цих заходів здійснюються за кошти державного бюджету. Принциповою позицією для нас є надання медичної допомоги на безкоштовній основі або за собівартістю матеріалів. В основному це стосується діагностики. А для незахищених категорій населення медичне забезпечення має бути повністю безкоштовним. У багатьох випадках до проектів долучаються спонсори та меценати. Серед них – аграрії та підприємці.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: Барна, Бліхар, Гаріх, операційна