Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко відвідав Тернопільщину у вівторок, 11 вересня, щоб ознайомитись зі станом впровадження інклюзивної освіти в області, а також взяти участь у відкритті інклюзивно-ресурсного центру в Шумську.
«На розвиток інклюзивної освіти цьогоріч держава виділила понад півмільярда гривень. Ці кошти будуть спрямовані не лише на закупівлю різного типу обладнання та методичних матеріалів, а й на доплату вчителям та вихователям, які допомагають розвиватися особливим діткам. Це велика ініціатива дружини Президента України Марини Порошенко, яка ще з позаминулого року набирає все більше обертів, – наголосив В’ячеслав Кириленко під час відкриття ІРЦ у Шумську. – У цьому закладі надаватимуться необхідні консультації, тут застосовуватимуть передові методики для адаптації у соціумі. У процесі навчання кожна дитина почуватиметься максимально комфортно».
Інклюзивно-ресурсні центри по всій Україні сьогодні відкриваються сотнями, наголосив В’ячеслав Кириленко. У той же час створюються й спеціальні ресурсні центри підтримки інклюзивної освіти.
«Робота в даному напрямку й надалі перебуватиме на особливому контролі у порядку денному не лише Кабінету Міністрів України, уряду, а й усіх представників місцевої влади», – підсумував Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань.
Шумський ІРЦ розміщений на базі Шумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (опорний заклад). Тут надаватимуть освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Працюватимуть у центрі з дошкільнятами та дітьми шкільного віку.
У свою чергу голова облдержадміністрації Степан Барна поінформував, що на сьогодні в області проживають понад 13 тис. дітей з особливими потребами.
«Кількість інклюзивних класів в освітніх закладах Тернопільської області щороку зростає, – зазначив очільник області. – Із вищезазначених півмільярда гривень 6 мільйонів гривень було спрямовано на Тернопільську область. Відтак кожна дитина з особливими потребами має можливість скористатися підтримкою для облаштування умов на суму майже 24,5 тисячі гривень.
Це унікальна можливість, надана нам державою, незважаючи на війну на сході та певні економічні проблеми, підкреслив Степан Барна.
«Відкриття інклюзивно-ресурсних центрів повинні ініціювати й підтримувати безпосередньо й голови громад, районних рад та міст обласного значення. На прикладі Шумського інклюзивного ресурсного центру ми продемонструємо, як необхідно працювати з особливими дітьми. До слова, на створення даного ІРЦ держава виділила 164 тисячі гривень. Решту — 100 тисяч гривень — надала громада», – підсумував голова Тернопільської облдержадміністрації.
Джерело: Тижневик "Номер один"