Напередодні виборів у суспільстві напруга. Проте, як наголошують військові, добровольці, ветерани та волонтери Тернопільщини, які 22 березня зібралися у Тернополі, можна мати різні політичні вподобання, та головне – мати єдність і зберігати гідність. Саме тому вони об’єднуються не заради політиків, а заради України.
Голова громадської організації «Спілка воїнів та волонтерів АТО» Валерій Чоботар наголосив, що всіх присутніх об’єднує те, що вони живуть в одній країні, що вони брали і дотепер беруть участь у подіях на сході України як учасники бойових дій, ветерани, волонтери, і всі вони усвідомлюють особисту відповідальність за долю нашої країни.
– Всією ветеранською спільнотою ми хочемо показати власним прикладом нашій громаді і всій Україні, що не дивлячись на те, що ми маємо різні політичні погляди, продовжуємо між собою спілкуватися, не називаємо один одного образливими словами, зустрічаємось, спілкуємось та тиснемо один одному руки. Для нас є дві головні речі – особиста гідність і повага та взаємопозв’язаність або єдність. А тому я не боюся, що буде з моєю країною, бо за 5 років війни в Україні утворився імунітет, який має ім’я Збройні сили України, ветерани, учасники бойових дій, це сім’ї загиблих і учасники Майдану, це ті люди, які не дадуть державі скотитися в прірву, – наголосив доброволець Валерій Чоботар («Гатило»).
У 2014 році усвідомив життя по-іншому й батько Героя Небесної сотні Устима Голоднюка – Володимир Голоднюк. Він переконаний, що серед безлічі кандидатів потрібно обирати Україну.
– До 2014 року я жив звичайним життям і не задумувався, що для мене головне. Коли моє серце обпалила біда, коли я втратив сина, то почав відчувати чуже горе й біду. Далі почав ставитися трепетно до подій, які відбуваються в нашій країні. І сьогодні ми не можемо дозволити, щоби перемогли проросійські кандидати, бо тоді це означає, що смерті на Майдані і на фронті були марними, – сказав Володимир Голоднюк.
П’ять років тому всі свідомі українці згуртувалися – хтось узяв зброю, каже керівник волонтерської групи «Схід та захід єдині» Василь Конько, і йшов у перших рядах, хтось у тилу допомагав, забезпечував необхідним бійців. Бо у всіх була одна мета – зберегти країну.
– Ми тоді взагалі не думали, хто зробить більше, хто менше, ми робили заради однієї мети – зберегти країну, пам’ятати про бійців, які віддали життя і здоров’я за свою державу, їхні сім’ї та дітей. Я готовий першим поставити свій підпис під меморандумом, в якому зазначається, що ми єдині, непохитні й одне ціле, ми –захисники України! – сказав волонтер Василь Конько.
Учасник Майдану та доброволець Роман Павлишин відзначив, що українцям потрібно залишатися людьми, незалежно від політичних поглядів.
– Ні на Майдані, ні на полі битви на фронті ми не ділили, хто кого підтримує, всі відстоювали Україну. Сьогодні нам потрібно добре розібратися, бо маємо кандидатів у Президенти, які тягнуть за Москвою. Ми повинні усвідомити, хто є хто, щоби нам знову не довелося витягувати зброю і йти в ліс воювати, як це робили вояки УПА, та бути партизанами на своїй землі. Голосуйте розумом і серцем, але при тому залишаймося людьми, побратимами і гідними тих вчинків, які ми робили до цього, щоби нам не було соромно за свої дії згодом! – сказав Роман Павлишин.
Представник бригади Територіальної оборони Тернопільської області Володимир Грицина зауважив, що наш ворог дуже підступний і робитиме все, щоб українців посварити.
– Війна за Україну триває не тільки всередині нашої держави, а й у світі. Звертаюся до побратимів: можуть бути різного роду провокації, в які вас намагатимуться втягнути. У вас є дуже хороший досвід, який ви здобули на сході, тому не ведіться на провокації і давайте разом обороняти нашу область і Україну загалом, – заявив Володимир Грицина.
Керівник «Автомайдану Тернопіль» і доброволець Дмитро Гайдуцький сказав, що у загострений передвиборчий період саме вояки, волонтери, учасники Майдану мають стати опорою української держави.
– Коли було потрібно, ви, не задумуючись, узяли зброю в руки чи поїхали на схід із волонтерською допомогою. Люди на вас звертають увагу, і дуже болісно та неприємно бачити, як нас між собою намагаються втягнути у якісь конфлікти. В окопах ми ділили кусок хліба та ковток води, а зараз не можемо розібратися, хто за ким біжить та тисне руку. Перш за все повинно бути військове братерство, а політичні амбіції мають відійти на другий план і не бути пріоритетними. Тернопільщина в цьому плані може консолідуватися, бо в деяких регіонах із нашими побратимами є дуже велика біда, вони пересварилися через те, що одні підтримують одного кандидата, інші – другого, а ще хтось – третього. Я ж закликаю залишатися такими, як ми є, адже Україна понад усе! – відзначив друг «Грім».
Голова громадської ветеранської організації «Спілка бійців і волонтерів АТО» «Сила України» Зеновій Гладчук пригадав, що більшість ветеранських організацій подібно тій, яку він очолює, у своїх статутах мають записи, що вони поза політичними партіями і рухами.
– Наша організація, яка створилася одна з перших на Тернопільщині, має вісім відокремлених підрозділів, з політичною метою не використовувалася і не буде. Це правильна позиція, ми маємо захищати країну, а не грати в політику, – запевнив Зеновій Гладчук.
Співзасновник громадської організації «Скеля» Руслан Ангел нагадав своїм побратимам, що коли ті служили на сході, то були єдиними.
– Це не залежить від того, на фронті ви чи вдома, найперше ви – воїни. Ви можете мати свою власну думку, за кого голосувати на виборах, проте зараз набагато складніший час, ніж було в 2014 році. Нині – переломний момент у країні, і нам передусім треба об’єднуватись і показати суспільству, що ми єдині! – сказав Руслан Ангел.
Голова ГО «Чортківська спілка учасників АТО» Сергій Гусак розповів, що самому неодноразово доводилось переступати через власні амбіції заради спільної справи, і нині ніяк не на часі сваритися, тим більше людям, які добре знають, що таке війна.
– Нам по зернинці треба шукати те спільне, що в нас залишилося від 2013-14 рр. І кожному з нас потрібно спільно працювати, щоб Україна залишилася цілісною державою і стала дійсно рівноправною в Європейському Союзі, до якого ми так прагнемо. Нині ж закликаю гідно пройти вибори, щоби нам не соромно було дивитися один одному у вічі, адже в нас є багато більш важливих справ, а саме – підготувати покоління, яке йде за нами, щоби воно знало, що таке Україна і як їхні батьки та діди боронилися, щоб зберегти українську державу, – відзначив Сергій Гусак.
Волонтери та ветерани розповіли, їхня головна мета – донести до кожного, що незалежно від результатів прийдешніх виборів, у нашій державі все буде добре, бо українців об’єднує патріотичний дух та одна країна.
– Ми переодягнулися в цивільне, займаємось кожен своєю діяльністю: хтось із дітьми працює, хтось із побратимами чи інших проектах, але мета в нас одна і називається вона Україна, – мовив ветеран АТО, голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини» Володимир Свистун.
Після виборів нам потрібно рухатися вперед, кажуть бійці, тож сьогодні маємо прийняти правильне рішення, аби Україна й надалі йшла своїм шляхом. Тож прийти і проголосувати 31 березня на вибори закликають учасники АТО, волонтери всіх свідомих громадян, аби разом зі своїм голосом не втратити й Україну.
Іван Білий
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", новини Тернополя, Президентські вибори 2019, Чоботар Валерій