Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей
rss

Василь Івегеш: «У ФК «Тернопіль-ТНПУ» не було коштів, щоби завершити чемпіонат»


Опубліковано: 2 Січня 2022р. о 16:29

 

Продовжуємо підбивати підсумки футбольного сезону 2021 року. На черзі – ФК «Тернопіль-ТНПУ», який посів восьме місце у вищій лізі. До розмови ми запросили головного тренера команди Василя Петровича Івегеша.

– Пане Василю, які завдання ставилися на сезон перед «ФК «Тернопіль-ТНПУ»?

– Перед ФК «Тернопіль-ТНПУ» була поставлена ціль боротися за третє призове місце. І цього результату нам було до снаги досягнути, адже підбір виконавців був доволі хороший. А враховуючи те, що ми одна з небагатьох команд, яка мала щоденний тренувальний процес, можна було сподіватися, що ФК «Тернопіль-ТНПУ» від матчу до матчу буде додавати. Але не так сталося…

– Ваша команда – єдина з вищої ліги, яка не змогла дійти до фінішу. Чому сталася така неприємна ситуація?

– Не було коштів, щоби завершити чемпіонат. Постійно телефонував до нашого президента клубу, однак він не піднімав слухавки, і так було неодноразово. Подібна ситуація мала місце, починаючи з домашнього матчу з хоростківською «Зорею». Коли наші гравці отримували премію у розмірі 800-1000 гривень (і тих їм не дають), а наші конкуренти пропонують по 2-3 тисячі, зрозуміло, що футболісти ФК «Тернопіль-ТНПУ» опустили руки. Я правдами й неправдами намагався якимось чином закривати борги, щоправда, з певним запізненням. Але зрозуміло, що ті кошти, які заплатиш після гри, навіть якщо вони й невеликі, мають користь. Бо коли ти платиш через кілька днів, вони користі жодної не приносять. В очі футболісти мені не могли сказати: «Петровичу, ми йдемо», але було зрозуміло, що в такому стані нам буде дуже складно. І коли вже я фізично не витримав і вирішив зняти команду з чемпіонату, гравці, не запитуючи мене, за два дні розбіглися по інших колективах. Чим раніше славився ФК «Тернопіль»? Це був колектив однодумців, які були голодні та босі, але мали перед собою ціль. У даному випадку в наших футболістів уже була інша ціль, не спортивна…

– Як грім серед ясного неба стало повідомлення, що у перерві між першим і другим колами залишив ФК «Тернопіль-ТНПУ» один з лідерів Михайло Войцещук.

– Можливо, якби Войцещук залишився, ми би змогли дотягнути до кінця сезону. Останні матчі, коли Михайло виступав за ФК «Тернопіль-ТНПУ», я його стримував від переходу за власні кошти. Але коли йому пообіцяли суттєво більші преміальні, гуртожиток і ще багато чого, що ця дитина могла зробити? Він у підсумку пристав на пропозицію «Медоборів» із Зеленого.

– Хто із футболістів ФК «Тернопіль-ТНПУ» упродовж сезону показав себе з кращого боку, а на кого більше розраховували?

– Ставка робилася на досвідчених Юрія Заставецького, Андрія Засєдка, Михайла Войцещука, Романа Голодригу. Коли ж інші тренери за круглим столом зустрічалися й обіцяли суми, які Івегеш дати не може, футболісти почали губитися. А коли на футбольному полі є дві різних думки, це ні до чого путнього не приведе. Хто вистрілив? Сподівався, що біля досвідчених будуть зростати найперспективніші молоді футболісти Тернопільщини, яких вдалося зібрати довкола ФК «Тернопіль-ТНПУ». За прикладом попередніх років бачив, що у команди майстрів переходять футболісти, які навчаються на 2-3 курсі вишу. Так було, починаючи від Ігоря Курила та Ігоря Пердути і закінчуючи Михайлом Волохатим і Андрієм Різником. Думав кращу молодь притримати біля ФК «Тернопіль-ТНПУ», щоби в 2022 році заявитися в аматорський чемпіонат України. І це було цілком реально, адже при практично круглорічному тренувальному процесі, виступаючи серед дорослих, молодь зростала на очах. Однак не вдалося цей колектив зберегти, тому плани виходу на всеукраїнський рівень доведеться відкласти до кращих часів. Хоча ті ж Володимир Мостовий, Іван Федчишин, які зарекомендували себе з кращого боку цього року, вже мають запрошення з команд майстрів. Обіцяють вирости в хороших футболістів Михайло Купчак, Микола Ландяк. Але всім їм потрібно постійний тренувальний процес, якщо, скажімо, пройти зиму без тренувань, то буде ситуація, як з деякими випусками зі спортивної школи, коли футболісти нині піднімають чемпіонати районів, хоча багато з них були перспективними і бачили себе в командах майстрів.

– Якщо аналізувати зіграні матчі, то які б із них виділили з кращого боку, а в яких команда зіграла не так, як би того хотілося?

– ФК «Тернопіль-ТНПУ» бракувало стабільності. Ми могли обіграти одного з претендентів на чемпіонство – «Медобори» із Зеленого на їхньому полі – 3:1, вже були практично одною ногою в трійці кращих, але в заключних матчах першого кола невдало зіграли проти «Поділля» і «Збруча». Не буду ображати команди з Васильківців та Підволочиська, але їх можна було обіграти, і якби так сталося, ми могли бути у лідерах після першого кола, однак примудрилися обидва поєдинки програти. Щодо найгірших матчів, то мені важко їх назвати. Вроді би з тим же «Збручем», «Рідною Борщівщиною» починаємо добре грати, а потім несподівано пропускаємо чимало голів. Або виграємо на власному полі в теребовлянської «Ниви» у півфіналі кубка, а на виїзді «всуху» поступаємося. Мені важко пояснити, чому так ставалося в цих матчах.

– Бачу, у Вас залишилася образа на президента і футболістів, з якими Ви працювали…

– Президент клубу Андрій Віталійович Гладських обіцяв, що із серпня ситуація налагодиться, але, на жаль, цього не сталося. І я вже зрозумів, що він сам тягнути команду не хоче. Хоча на нього не ображаюся, адже він і так багато для ФК «Тернопіль-ТНПУ» зробив. У першому колі, не буду лукавити, кошти він давав і на невеликі преміальні, і на оплату суддівської бригади, і на транспорті видатки, пов’язані з переїздом в інші міста. Людина з власної кишені витягнула і дала на футбол приблизно 200 тис. грн. Думаю, що Андрій Віталійович сподівався, що попри нього хтось ще допомагатиме ФК «Тернопіль-ТНПУ», однак цього не сталося. Університет же міг забезпечити футболістів лише проживанням, наданням матеріально-технічної бази, але виділяти кошти на футбол вуз не міг, бо це бюджетна організації, яка може витрачати гроші виключно на студентські змагання.

– А чи зверталися за допомогою до міської ради, адже ФК «Тернопіль-ТНПУ» – єдиний колектив, який представляв в обласних футбольних змаганнях обласний центр?

– Ми шукали різні варіанти, щоби команда продовжувала існування. Думали, що об’єднаємо зусилля міста, університету та нашого президента. Я так зрозумів, що міський голова Сергій Віталійович Надал після розмови з ректором ТНПУ Богданом Богдановичем Буяком пообіцяв підтримку команди, коли та зможе вийти на рівень аматорського чемпіонату України або другу лігу чемпіонату України…

– У такій ситуації, в якій зараз знаходитесь, не опускаються руки?

– По правді скажу, ситуація складна. Однак продовжую тренувати ліцеїстів, студентів і маю надію, що у Тернополі ще буде команда, де зможуть засвітитися молоді таланти, і яка для них стане містком у великий футбол.

***

Вища ліга. ФК «Тернопіль-ТНПУ» – 8 місце

18 матчів: +4=2-12, м’ячі – 18:43, очки – 14

Статистика виступів футболістів «ФК «Тернопіль-ТНПУ» у чемпіонаті області 2021 р. 

ПІБ Дата нар. Матчі Хв. Голи ЖК ЧК
1 Васильченко Артем 04.02.2003 11 908   2  
2 Возьний Роман 02.10.2001 10 940      
3 Войцещук Михайло 03.11.1999 9 851 3 1  
4 Галас Тарас 01.03.2004 4 360 3 1  
5 Голодрига Роман 26.06.2001 6 553   3  
6 Загурський Дмитро 08.10.2001 11 1038      
7 Заставецький Юрій 06.05.1996 11 1043 3    
8 Засєдко Андрій 02.03.1999 11 1001   1  
9 Купчак Михайло 21.11.2003 10 631 2    
10 Ландяк Микола 22.05.2004 6 138 1    
11 Лилик Максим 29.09.2002 11 633 1 2  
12 Луків Данило 01.05.2005 1 5      
13 Мостовий Володимир 28.09.2001 8 760 1 1 1
14 Музика Арсен 13.04.2004 5 154   1  
15 Онищук Дмитро 25.05.2001 1 16      
16 Рудзевич Іван 04.07.2001 6 126      
17 Рудий Ростислав 10.09.2004 5 271 2    
19 Федчишин Іван 27.06.2002 11 1001 2 3  
20 Чубатий Арсен 06.06.2002 11 1043   4  

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше