Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото)
rss

Величезну територію МШЕД таки забудують висотками


Опубліковано: 5 Жовтня 2021р. о 21:58

Громада від цієї оборудки не матиме майже жодного зиску

На минулому тижні міська рада Тернополя гучно відрапортувала, як вона виграла суд у нашого видання. Мова йде про публікацію «Громада Тернополя від оборудки з комунальним майном втратила 60-100 мільйонів». Хоча ця перемога виявилась піровою, адже все, про що йдеться у публікації журналістів, нині підтверджується, і тернополяни можуть на власні очі побачити, як колись велику територію комунального підприємства забудовують, при цьому бюджет від цієї оборудки отримав крихти.   

Працівників МШЕДу поставили на коліна

Нагадаємо, мова йде про приміщення і територію колишнього комунального підприємства «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця». МШЕД усе своє свідоме життя займалася прибиранням міста: зимою – від снігу, в інші пори року – від багнюки. Вона мала значний автопарк (щоправда, трішки застарілий) і доволі великий колектив, у якому в кращі часи працювали 230 людей. Але раптом за останні 10 років тихим кроком це КП почало йти до банкрутства. На нашу думку, не без допомоги міської ради.  Так вслід за «комунальним» заступником міського голови Тернополя Владиславом Стемковським у  Тернопіль прийшла фірма з Луцька. За дивним збігом обставин сам пан Владислав Стемковський працював перед Тернополем у Луцькій міській раді.  Саме ця фірма замість МШЕДУ перебрала на себе функцію із прибирання міста. Працівникам комунального підприємства було до сліз прикро, коли техніка волинських конкурентів заїхала на їхню територію. Хоча технікою це назвати було важко – кілька китайських міні-тракторців, які навіть номерних знаків не мали. Правда, «гостей» з Луцька  зобов’язали зареєструватися в Тернополі. Луцькі «зайди» на тендерах встановлювали менші ціни, бо, ймовірно, і так були переконані, що ніхто не буде перевіряти якість прибирання. Достатньо згадати сніговий колапс 2016 року.  У МШЕДі ж працювали «по-білому» та чітко знали скільки вартує прибирання міста.  Тому «гості» з Луцька один за одним вигравали у тернополян тендери на прибирання доріг спершу вартістю 16 млн. грн., а з роками ця сума зросла майже до 25 млн. грн. Близько року працівники МШЕД билися як риба об лід, але нічого зробити не могли. Їм давали «подачки» у вигляді субпідрядів, але вже тоді було зрозуміло, що це кінець. Під час революції Гідності працівники ще намагалися збурити громадськість, довести свою потрібність місту, що вони мають відповідні матеріально-технічні засоби і людський ресурс, яким можна справитися з будь-яким обсягом робіт, що вони як комунальна служба могли б і в борг працювати, якщо з бюджетом були проблеми… Головне, щоби місто було чистим і його мешканці не відчували дискомфорту. Але це був крик душі у пустелі байдужості. Фактично у 2015 році МШЕД як суб’єкт господарювання припинила свою діяльність, хоча, де-юре, фірма існує й досі, має директора, податковий борг понад 20 тис. грн., при цьому перебуває на стадії ліквідації. Більшість техніки віддали конкуренту, люди звільнилися – хто пішов на біржу, хто працевлаштувався у приватні ЖЕКи, практично ніхто з них не пішов працювати на конкурента.

Як передавали у приватні руки частину комунальної території

Усунувши з орбіти шляхово-експлуатаційну дільницю, почався поділ її території. Перший етап задуманого було легше реалізувати, адже там була практично вільна територія, де раніше зберігали здебільшого піщано-соляні суміші, якими посипали дороги у зимовий період.

Хронологія подій була наступною. 21 квітня 2016 року частина великої земельної ділянки колишнього комунального підприємства площею 1,3705 га рішенням міськради надається в оренду КП «Тернопільелектротранс» із цільовим призначенням «влаштування й обслуговування площадки з виготовлення та зберігання піщано-соляної суміші з правом передачі її в суборенду». 16 грудня того ж року ця ж ділянка рішенням виконавчого комітету передається в суборенду від «Тернопільелектротрансу» до ТОВ «Меркурійбуд». 23 травня 2018 року управлінням містобудування, архітектури та кадастру міської ради для «Меркурійбуду» видаються містобудівні умови та обмеження для «Будівництва групи багатоквартирних житлових будинків із вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом за адресою вул. Тролейбусна, 7а». 8 серпня  2018 року міська рада за зверненням «Тернопільелектротрансу» змінює цільове призначення земельної ділянки площею 1,3705 га зі «зберігання піщано-соляної суміші» на «будівництво групи багатоповерхових житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та гаражами». 22 лютого 2019 року міськрада додатково надає для «Меркурійбуду» 0,2806 га на укладення земельного сервітуту «для влаштування благоустрою прибудинкової території за адресою вул. Тролейбусна, 7а». І як підсумок, 29 січня 2021 року міська рада дає дозвіл дочірньому підприємству «Сервіс-ТЕТ» КП «Тернопільелектротранс» на списання споруди бази (асфальтове покриття) – склад солі й піску.

Отож загальна площа земельної ділянки, яка фактично безкоштовно перейшла під контроль приватного забудовника, склала 1,65 га. Станом на сьогодні на даній ділянці практично завершено будівництво, більше того, за інформацією його замовника, всі квартири там продані.

Приватизація з порушенням закону?

Далі зацікавлені особи перейшли до другого етапу. Оскільки на іншій частині території колишньої МШЕД знаходились адміністративні приміщення та гараж, то діяли дещо по-іншому. У 2018 році приміщення загальною площею 5972,7 кв. м без аукціону чи конкурсу передано в оренду ТОВ «Сервісавтотранс+» (засновником даної структури є та ж особа, яка дотична до скандалом з аптекою №78). 24 червня 2020 року виконком кількома своїми рішеннями надав згоду орендарю на здійснення невід’ємних покращень цих комунальних приміщень. Пройшло менше двох років, як «Сервісавтотранс+» просить у міської ради дозволу на приватизацію майже 6 тисяч квадратних метрів. Якщо місту ці будівлі і справді були б не потрібні, а в Тернополі був би справжній господар, то їх можна було б продати на відкритих торгах, і тоді громада знала б реальну ринкову вартість цього майна, а бюджет міста отримав би дуже вагоме поповнення. Однак чиновники і депутати міської ради дозволили приватизувати майно колишньої МШЕД його орендарю за ціною, далекою від ринкової. Приймаючи подібні рішення, було порушено закон.

– Згідно зі ст. 21 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», з лютого 2020 року не можна давати згоди на невід’ємні поліпшення майна, яке було передано в оренду без конкурсу. Виконком Тернопільської міської ради у червні 2020 року перевищив свої повноваження, тому що мав відмовити орендарю щодо проведення покращень, а він дав згоду. Тобто орендар покращень не мав права отримати. Майно повинні були виставити на «Прозорро», де мав відбутися електронний аукціон. Відповідно можна було б отримати більшу ціну за цей об’єкт, ніж викуп за оцінкою, – розповіла член громадської організації «Рада бізнесу Тернопілля», яка у свою чергу є партнером державного підприємства «Прозорро. Продажі», Катерина Кондратюк.

На тій доленосній сесії міськради, під час якої депутати мали визначитися щодо надання дозволу на приватизацію комунального майна, депутат Іван Ковалик благав своїх колег зупинитися: «Якщо його ухвалимо, ми вкрадемо в нашої громади десятки мільйонів гривень! Доцільніше було б таку вартісну землю в Тернополі виставляти на аукціон, а виручені кошти направити на соціальне забезпечення людей і розвиток нашого міста». Але до нього не прислухалися. Більше того, міський голова Сергій Надал тоді заявив, що ніхто землю не продає, вона залишається у комунальній власності, мова йде виключно про продаж майна, яке було в оренді.

І хоча, дійсно, в даному проєкті йшлося лише про продаж приміщень, однак наші журналісти ще тоді, на початку 2021 року, передбачали, що як тільки новий власник будівлі завершить усі технічні формальності щодо купівлі приміщень колишньої МШЕД, наступним кроком буде закріплення за собою землі, а далі буде спокійнісінько будувати висотки, а місто на цей процес жодним чином вплинути не зможе.

Власне так воно і сталося. Наприкінці травня цього року депутати 35 голосами «за» надали дозвіл «Сервісавтотрансу+» на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 1,2250 га в оренду терміном на 10 років для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, підземним паркінгом та гаражами за адресою вул. Тролейбусна, 7а. А менш ніж за два місяці депутати міської ради 36 голосами «за» затвердили проєкт землеустрою щодо відведення цієї ділянки для обслуговування багатоквартирних житлових будинків й інших вищеперерахованих об’єктів цьому ж товариству.

Усе було зроблено дуже швидко, тому, на нашу думку, можна не сумніватися  в особистій зацікавленості когось із високопосадовців мерії просувати даний проєкт. Та інакше воно й бути не могло. На паркані при в’їзді на територію колишньої МШЕД давно встановлено табличку (див. фото) про будівництво великого житлового кварталу на Тролейбусній, 7а. Якщо глянути на загальну задекларованої забудови площу –  понад 4,5 га, легко було зрозуміти, що без «долучення» земельної ділянки, яка знаходиться під приміщеннями, відданими під приватизацію, ну ніяк не обійтися. 

Справою займаються поліцейські й детективи

Замовником цього великого будівництва виступає ТзОВ «Меркурійбуд» зі статутним капіталом усього 100 тисяч гривень. Ця структура останніми роками в Тернополі активно будує чи вже збудувала ще понад десять об’єктів. За словами фахівців будівельного ринку, дане товариство працює доволі оперативно, адже, по-перше, має повне сприяння міськради (швидкість ухвалення рішень це підтверджує), по-друге, доволі значний фінансовий ресурс і практично не залежить від дольовиків.

Цікаво й те, що Держархбудінспекцією видано сертифікат готовності на житловий комплекс «Лучаківського – Тролейбусна» на вул. Тролейбусна, 7а за кілька днів перед її ліквідацією (15 вересня), незважаючи на те, що заявлений строк здачі в експлуатацію – IV квартал 2023 року.

Як стало відомо «Номер один», на сьогодні слідчий відділ районного управління поліції в Тернопільській області здійснює досудове розслідування за фактами можливого незаконного будівництва на земельних ділянках на вулиці Тролейбусній, а також приватизації нежитлових приміщень. Також відповідні заяви про підозру у вчиненні злочину подано до Національного антикорупційного бюро України. Чи матимуть ці розслідування реальні наслідки і чи відбудеться передача справи до суду? Хотілося б у це вірити, але… Слідчі, напевно, мали би накласти арешт на земельні ділянки до вияснення ситуації по суті, а оскільки там ведуться активні будівельні роботи, то висновки напрошуються самі собою.

P.S.: У судовому позові до нашого видання міський голова Сергій Надал вимагав стягнути на його користь 100 тис. гривень моральної шкоди. Суддя, детально вивчивши справу, повністю відхилила позовні вимоги щодо матеріальної компенсації.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше