У Струсові відкрили пункт екстреної медичної допомоги, в якому цілодобово працюватимуть фельдшерська бригада, водії та молодша медична сестра. Відтепер надання першої медичної допомоги жителям Струсівської зони стане значно оперативнішим, адже машина «швидкої» зможе у відведені законом 20 хвилин дістатися до хворого у найвіддаленіше село Теребовлянського району.
Пункт швидкої допомоги розмістився у двох просторих кімнатах приміщення Струсівської дільничної лікарні. У розпорядженні медиків є одна машина швидкої допомоги, яку надала Теребовлянська станція екстреної швидкої медичної допомоги.
Як відзначив Степан Барна, пункт екстреної медичної допомоги в Струсові буде обслуговувати понад 8 тисяч осіб, які проживають в 11 селах.
За словами керівника Центру екстреної меддопомоги Михайла Джуса, пункт у Струсові є першим із чотирьох, які планують до кінця року відкрити в області (на черзі відкриття таких пунктів у Бучацькому, Бережанському та Збаразькому районах). Служба сповна забезпечена медикаментами, проблем з пальним теж немає. З обласного бюджету на функціонування Струсівського пункту до кінця року виділено 320 тис. грн. Два тижні медпрацівники проходитимуть стажування та навчання, водії теж пройдуть навчання з надання домедичної допомоги у навчально-тренувальному центрі. Тому медичні послуги тут офіційно надаватимуть з 1 липня цього року.
Керівник Теребовлянської станції екстреної допомоги Василь Кук розповів, що проблема відкриття пункту «швидкої» у Струсові назрівала уже давно. Адже найближчий пункт швидкої допомоги, що обслуговував Струсівську зону, розміщений аж у Микулинцях. Відповідно радіус доїзду був дуже великим, тобто з Микулинців до Струсова вона доїжджала хвилин за 40, а то й більше у негоду. А з відкриттям пункту в Струсові машина «швидкої» зможе дістатись до хворого у найвіддаленіше село Теребовлянського району у відведені законом 20 хвилин.
Сільський голова Роман Бойко відверто розповів, що Струсівську дільничну лікарню уже двічі намагалася закрити попередня влада, але місцева громада не дозволила цього зробити. Оскільки коштів на розвиток лікарні не виділялося, то фінансувалася вона переважно з сільського бюджету. Так на ремонтні роботи та часткове придбання обладнання для дільничної лікарні з бюджету села було виділено 80 тис. грн. Цьогоріч теж постало питання про реорганізацію Струсівської лікарні в амбулаторію сімейної практики і медицини. Наразі ж, завдяки співпраці та порозумінню між місцевою та обласною владою, відкрили такий вкрай необхідний пункт швидкої допомоги. Окрім того, тут буде ще 15 ліжкомісць денного стаціонару, щоб струсівчани та мешканці району змогли отримати необхідне лікування.
Світлана Ільницька
Джерело: Тижневик "Номер один"