Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Відсутність маски – штраф. І тепер це не жарти


Опубліковано: 13 Листопада 2020р. о 12:00

 

Безумовно, всі ставали свідками ситуацій, коли у черзі до магазину стоїть чоловік без маски, бо, виявляється, він її забув. Або коли до аптеки заходять без засобів захисту, мовляв, і так важко дихати через нежить, а тут ще й маска. Чи, коли до транспорту просяться без маски, бо потрібно терміново проїхати одну зупинку. І таких  випадків сотні, та що там – тисячі. І здавалося б, ну шкода ту бідну бабусю, котра економить на всьому, того чоловіка, якому терміново потрібно щось придбати, чи хвору жінку, яка прийшла по ліки. Але через такі жалі захворюваність на ковід щодня невпинно зростає. Погляньте на дані, які кожного ранку оприлюднює Міністерство охорони здоров’я, та переконайтеся, що ви у масці.

Штрафи стануть реальнішими та ближчими до людей. Пам’ятайте, під час носіння маски повинен бути закритий ніс та рот

У під’їздах – також у масці

У минулі вихідні кількість хворих перевалила за 9 тисяч, а з початку нового тижня – за 10 тисяч, – це абсолютний антирекорд за весь час пандемії в Україні. Через це вступив у силу закон, який говорить про накладання штрафу на особу, котра перебуває у громадському місці без маски. За такі зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення проголосували 262 депутати Верховної Ради.

– Перебування у громадських закладах, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – йдеться у змінах до закону.

Під час весняного карантину уряд вже забороняв українцям бути у громадських місцях без маски. Але тепер це було закріплено на законодавчому рівні. Особливу увагу всім без винятку громадянам варто звернути на те, що маска повинна закривати не лише ротову порожнину, а й щільно прилягати до носа, адже саме через ніс при чханні чи кашлі виділяються бактерії.

Накладати штрафи матимуть право працівники поліції, працівники епідемічного контролю, представники органів місцевого самоврядування. За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці. Відомо, що із 24 100 протоколів, які було складено щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення карантину, судами винесено рішення тільки по 1 146 протоколах.

– Раніше складений протокол передавали в суд і там уже вирішували, накладати штраф чи ні. Зараз працюватиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху. Штрафуватимуть на місці!, – наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Тепер відсутність маски чи респіратора тягне за собою накладення штрафу від 170-ти до 255 гривень. Більше того, накладаючи штраф, працівники поліції можуть звертати увагу на поведінку людини, котра несе відповідальність. Тому чим більше винний буде заперечувати свою вину та поводитися нетактовно, тим більший штраф йому доведеться заплатити.

Окрім цього, попередньо Верховна Рада підтримала законопроєкт, який має запровадити штрафи для власників бізнесу, установ та організацій за те, що їхні відвідувачі не носять захисні маски. Згідно з цим законопроєктом, штрафувати будуть за пропуск людей у громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час карантину без вдягнутих респіраторів, захисних масок, що закривають ніс та рот. Розмір штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів громадян — тобто від 3 400 до 5 100 грн.

Однак досі частина людей не знає, що таке громадське місце. Громадське місце — це частина будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно чи за запрошенням або за плату, постійно, періодично або час від часу. 

У свою чергу з настання карантину Кабмін випустив певні роз’яснення, що належить до громадських місць і де категорично заборонено бути без маски: під’їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні заклади та інше.

Чи можна назвати вулицю громадським місцем, запитаєте ви. Уряд лише рекомендує перебувати на вулиці у масці, оскільки в будь-який момент ви можете потрапити на територію, яка стане громадським місцем. Також Кабмін наголосив на тому, що місцева влада може розширити на власний розсуд перелік громадських місць.

Голос народу

Що стосовно жорсткого маскового режиму думають тернополяни та чи дотримуються вони всіх писаних правил, запитали ми у них самих.

– Я підтримую цей закон повністю, тому що в період карантину в нас робиться хтозна-що. Також уряду варто звернути увагу на те, в якому стані захисні маски. Купують одноразову маску і носять її тижнями, місяцями – економлять. На чому ви економите, на своєму здоров’ї, наражаючи на небезпеку інших? Сором, а не країна. Поліція має штрафувати, і такі штрафи вважаю мізерними, нехай це буде тисяча, дві, але хай думають, перш ніж виходити з дому без маски. Наших людей потрібно вчити на прикладі. Пів року знаходимося в такій ситуації, а всім байдуже. Країна починається з тебе, а не з уряду, – каже тернополянка Валентина, 53 роки.

Іванна Дудник

– Дотримуюся правил карантину. Ношу маску в громадських місцях. Вважаю, що люди повинні виконувати те, що постановив уряд. Ніхто не змушує носити маски цілодобово та сидіти в них на роботі чи вдома. Маска потрібна у громадському місці, щоби захистити себе та оточуючих, будь ласка, дотримуйтеся цього, – повідомила тернополянка Іванна Дудник.

Дотримуватися правил повинні усі

Однак не всім до вподоби такі зміни, є містяни, котрі заперечують будь-яку форму карантину та й хвороби взагалі.

– Заходжу в магазин – одягаю маску. У маршрутці – також. Якщо не роблять зауважень, то не одягаю, оскільки маска заважає дихати і через неї можуть бути проблеми зі здоров’ям. Взагалі ця пандемія вигадана. Від грипу помирають більше людей, і ніхто цьому значення не надає. Ковід став поштовхом, щоби керувати людьми, така моя думка, – мовить тернополянин Павло, 31 рік.

Анастасія Голубовська

– Ось через таку позицію щодня захворюваність і збільшується. Маску ношу там, де потрібно. І вважаю, такі правила є абсолютно нормальними. Більше того, якщо статистика буде зменшуватись через введення жорсткішого карантину, обов’язково потрібно це зробити. Нехай буде все закрите, але люди будуть здорові. Майже рік ми не можемо викарабкатися з цього. У цивілізованих країнах давно все більш-менш добре. А у нас люди не розуміють елементарного, що потрібно думати не лише про себе, а й про ближнього. Я поважаю та підтримую штрафи, і нехай поліція це все контролює, – каже Анастасія Голубовська.

Віра Петренко

– На мою думку, захисні маски – це один з найнеобхідніших методів захистити своє життя і життя оточуючих не тільки від коронавірусу, а й від інших небажаних інфекцій. Тому я підтримую те, що будуть діяти штрафи для тих, хто перебуває без масок. Вважаю, що більш жорсткіші методи задля запобігання поширення ковіду не потрібні. Мені здається, що було б доречніше нагадувати людям про поведінку в громадських місцях, а саме: дотримуватись дистанції, мити руки із милом або обробляти їх іншими дезінфікуючими засобами і носити маски. Я ношу маску й дотримуватимусь цього правила і раджу це робити усім, – підсумувала Віра Петренко.

Отже, нагадаємо нашим читачам про те, що у такий непростий та небезпечний час слід дотримуватись правил та пам’ятати, що здоров’я та життя у вас одне.

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), основним механізмом передачі нової коронавірусної інфекції є краплинний. Тобто через краплі, які виділяються із дихальних шляхів інфікованої людини. Наразі відомо, що є можливість зараження COVID-19 від людини з безсимптомним перебігом хвороби. Тривають дослідження щодо поширеності таких випадків.

Щоби знизити ризик зараження COVID-19 або подальшого поширення інфекції, слід: якомога частіше мити руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд або обробляти їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%; у людних місцях дотримуватись відстані не менше метра щодо інших; уникати місць великого скупчення людей; за можливості не торкатися руками очей, носа і рота, дотримуватись правил респіраторної гігієни: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути, якщо її немає — у згин ліктя, носити маски у громадських місцях, самоізолюватися у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете з людьми похилого віку. Звернутися до сімейного лікаря у разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання. Таким чином дотримання правил гігієни та фізичної дистанції досі залишаються дієвими способами захиститися і запобігти поширенню COVID-19.

Соломія Вершигора

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше