При голові обласної ради Віктору Овчаруку відбулася нарада з питань ефективного використання теплової енергії на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.
Ключовим питанням для обговорення, участь у якому взяли директор ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності» Людмила Синецька та керівники комунальних підприємств області, стало напрацювання спільних заходів щодо ефективного використання теплової енергії на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області.
“Економія енергії є важливою складовою загальнодержавної Стратегії розвитку України. Тому на сьогодні в Тернопільській області реалізовуються заходи «Обласної комплексної програми енергоефективності та енергозбереження на 2016-2019 роки, – зазначив очільник обласної ради Віктор Овчарук. – У прийнятих Тернопільською обласною радою змінах до цієї програми передбачено проведення енергетичного аудиту будівель і споруд бюджетної та комунальної сфери, впровадження системи енергоменеджменту в установах, заходи зі стимулювання населення до впровадження відновлювальних джерел енергії шляхом відшкодування частини від суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів».
Першочерговими напрямками реалізації енергоефективності в області є проведення санації будівель та споруд, модернізація та переведення котельного обладнання на використання альтернативних видів палива, впровадження відновлюваних джерел енергії.
Разом з тим в області діють 17 районних та 5 міських програм енергоефективності та енергозбереження. Програмами передбачено оптимізацію структури енергетичного балансу області, зокрема, заміщення традиційних видів енергоресурсів іншими видами, у тому числі отриманими з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
«За рахунок впровадження енергоефективних заходів у минулому році зекономлено понад 18,1 млн. куб. метрів природного газу та 21,8 млн. кВт. год електричної енергії на суму понад 190 млн. гривень. Тобто кожна гривня, вкладена в енергоефективність, дала економію 2,5 гривні, – наголосив Віктор Овчарук. – У минулому році в бюджетній сфері області реалізовано 76 енергоефективних інвестиційних проектів. Ця робота триває і в цьому році. У 2018-му передбачено переведення на опалення альтернативними видами палива 35 котелень бюджетної сфери, проведення санації будівель та споруд бюджетної сфери. За кошти Державного фонду регіонального розвитку реалізовуються 62 проекти у сфері енергоефективності. Тернопільська обласна рада спільно з депутатським корпусом має об’єднуючу позицію щодо ефективного використання коштів та впровадження енергомодернізації на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області».
Під час наради присутні обмінялися досвідом у питанні енергоефективності та напрацювали нові стратегічні заходи у сфері раціонального використання теплової енергії.
Джерело: Тижневик "Номер один"