Найсвіжіше:
• На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині
rss

Віктор Овчарук: «Обласна рада зацікавлена у раціональному використанні надр»


Опубліковано: 18 Жовтня 2016р. о 15:47

 

Про це голова обласної ради наголосив під час роботи традиційної науково практичної конференції «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування», яка відбувається у Трускавці, що на Львівщині.

«Надрокористування – архіважливе питання, – зазначив Віктор Овчарук. – Адже йдеться про пожвавлення одного з основних секторів економіки держави загалом і Тернопільщини зокрема – створення нових робочих місць, надходження до державного та місцевих бюджетів. При прийнятті рішень з питань надрокористування обласна рада враховує думку місцевих територіальних громад та зацікавлена у раціональному використанні корисних копалин, правильному і швидкому механізмі проходження документів, поданих підприємцем для отримання дозволу на відповідне спецкористування, розвитку соціальної інфраструктури на місцях, оперативному отриманні інформації щодо потенційного надрокористувача тощо». Віктор Овчарук загострив увагу на встановленні ефективного контролю за надрокористуванням та недопущенні нелегального використання природних багатств. «Тернопільська обласна рада стоїть на позиції оперативності розгляду дозвільних документів для отримання погоджень надрокористувачами та передачі їх у Державну службу геології та надр України, – наголосив очільник обласної ради. Проте є багато спецдозволів, які не працюють. Їх потрібно анульовувати і виставляти на аукціон, знаходити інвестора. Органи місцевого самоврядування готові співпрацювати з надрокористувачем, який буде вкладати кошти і візьме на себе соціальні зобов’язання перед місцевими громадами, буде проводити георозвідку, ставити на державний баланс ті надра, які будуть вивчені і розвідані. Такі приклади спільної співпраці у нас вже є. Депутати Тернопільської обласної ради першочергово ідуть назустріч тим надрокористувачам, які укладають з місцевими громадами угоди про соціально-економічне партнерство». Для покращення ситуації у сфері надрокористування, легалізації використання надр, спрощення та децентралізації дозвільних процедур, ефективного контролю за використанням корисних копалин тернопільська делегація винесла на розгляд такі пропозиції: з метою створення єдиної актуалізованої бази даних про родовища та прояви корисних копалин України організувати проведення їх інвентаризації спеціалізованими геологічними підприємствами; для активізації процесу легалізації використання надр забезпечити оперативний розгляд документів, які подаються суб’єктами господарювання для одержання спеціалізованих дозволів; опрацювати механізм виконання вимог Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” при погодженні дозволів на спеціальне водокористування землевласникам і землекористувачам, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, тощо.

– Важливим питанням, на нашу думку, є проведення роботи спільно з Держгеокадастром України щодо ініціативи внесення змін до земельного законодавства про порядок відчуження земельних ділянок, які перебувають у приватній власності чи користуванні, для потреб, пов’язаних з видобуванням корисних копалин, запаси яких затверджені в установленому порядку, – наголосив Віктор Овчарук. – А також заборони вилучення земельних ділянок, на яких є затверджені запаси корисних копалин, для цілей, не пов’язаних з користуванням надрами».

У конференції також взяли участь депутат Богдан Яциковський та начальник відділу з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної політики, природокористування та земельних відносин виконавчого апарату обласної ради Ірина Шумада.

Під час роботи конференції розглянуто важливі питання використання надр, а саме: інвестиційний потенціал мінерально-сировинної бази України, правові аспекти надрокористування в Україні, нарощування енергетичного потенціалу держави, механізм рентних платежів і оподаткування користування надрами, їх оптимізація тощо.

 

Довідка

Мінеральні ресурси Тернопільської області займають п’яте місце в природно-ресурсному потенціалі області після земельних, водних, лісових і природно-рекреаційних. За даними Геоінформу України, 266 родовищ області розвідано та занесено до Державного балансу запасів, з яких 99 розробляються. В області на стадії розробки 12 видів корисних копалин, а саме: суглинки, глини, вапняки, піски будівельні, піщано-гравійна суміш, торф, гіпси, пісковики, крейда будівельна, доломіти, прісні та мінеральні підземні води. У 2015 році виробництво в добувній галузі промисловості зросло в 1,6 разу з попереднім роком, а реалізація продукції – у 2,1 разу. Це стало наслідком як збільшення попиту на окремі види сировини, так і детінізації сфери надрокористування. За офіційними даними, станом на 01.09.2016 року надрокористувачі області мають 122 спеціальних дозволи на користування надрами. У поточному році до Державної служби геології та надр України подано понад 20 комплектів для одержання та переоформлення спеціальних дозволів. За 1 півріччя підприємствами отримано 3 нових дозволи та 8 дозволів переоформлено.

 


Джерело: Тижневик "Номер один"





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше