Відомий тернопільський громадський діяч Віталій Цимбалюк різко засудив дії міської влади щодо встановлення плати за відвідування дитячих садочків для іногородніх дітей. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбук.
«Сьогодні в Тернополі резонансна подія – міську раду пікетують матері! Вони живуть у Тернополі, їхні чоловіки працюють тут і сплачують податки в бюджет міста. В той самий бюджет, який також фінансує дитячі садочки, куди мами хочуть водити своїх діток. Але тільки тернопільська влада додумалася обкласти жінок непосильними поборами за таке право. Всупереч Конституції, всупереч усім моральним і людським законам міська рада поділила дітей на «білих» і «чорних». На людей і недолюдків. Страшно, коли спеціально навчені люди у соцмережах підбурюють міських мамів проти неміських. Мовляв, у садочках не вистачає місця тернопільським діткам, то хай іногородні платять за «ліжкомісце» або не займають місця для «білих» діток.
Я глибоко поважаю тих жінок, які сьогодні прийшли пікетувати міську раду. На їхньому боці – закон, мораль і материнська відвага захищати своїх дітей.
Між тим, ще у 2015 році я пропонував владі міста реальний вихід із ситуації, аби місць у садочках вистачило всім дітям.Це можна зробити трьома способами.
Перший – це надбудова третього поверху в існуючих типово-стандартних двоповерхових садочках. В таких «мансардах» запросто можна розмістити всі службові та технічні приміщення, кабінети педагогів тощо. Тоді у звільнених внизу приміщеннях можна відкрити додаткові групи. І коштуватиме це все разів у 5 дешевше, ніж будівництво окремого закладу для такої ж кількості дітей. А заодно й вічно-діряві дахи в дитсадках нарешті буде надійно перекрито.
Другий спосіб – створення так званих садочків «неповного дня» на перших поверхах житлових будинків. Вимоги до облаштування таких закладів із боку санстанції та інших служб спрощені, а виділення додаткових земельних ділянок при цьому взагалі не потрібне. Забудовники легко могли б облаштовувати такі заклади у новобудовах замість сплати обов’язкового 6%-ого внеску до бюджету…
І, нарешті, третій спосіб – це будівництво приватних дитсадків за кошти інвесторів (зараз таке активно практикує Київська міськрада). Отак і чергу до комунальних дошкільних закладів можна розвантажити, і міську казну поповнити…
Усі три варіанти хороші і цілком реальні. Треба тільки, щоб у міській владі були люди відповідальні й небайдужі – здатні любити не лише своїх, власних дітей…
Мене тоді називали популістом. Мовляв, усі мої пропозиції – це виборчі обіцянки… А тепер майте совість вийти до цих матерів і сказати їм в очі правду, чому їхні діти повинні розплачуватися за вашу байдужість і самовпевненість. Чому за дві каденції міського голови не збудовано жодного дитячого садочка. Чому за податки із цих сімей ви стелили передвиборчу бруківку, а не забезпечили їхнім дітям право на нормальне дитинство.»
Джерело: Тижневик "Номер один"