Сьогодні, 16 лютого, міська влада Тернополя, без жодних змін законодавства, самостійно скоригувала рахунки за оплату транзитних трубостояків та обігрів місць загального користування. На разі, рахунки “за транзит” повністю скасовуються! Відповідне рішення було прийнято за засідання виконавчого комітету ТМР.
Відповідно до рішення, перерахунок плати за грудень 2022 року і нарахування плати за січень 2022 року здійснюватиметься наступним чином:
- споживачам квартир з індивідуальним опаленням, в яких згідно із актами обстеження транзитні трубопроводи (стояки) фізично перекриті (відключені), нарахування плати за обсяг теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів, за січень 2022 року і наступні місяці не проводитиметься;
- споживачам квартир з індивідуальним опаленням, в яких відповідно до актів обстеження транзитні трубопроводи (стояки) ізольовані, нарахування плати за обсяг теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів, за грудень 2021 року не проводитиметься. Нарахування плати таким споживачам за обсяг теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів, за січень 2022 року буде призупинено до дати завершення роботи робочих груп відповідно до заяв власників квартир;
- до обсягів теплової енергії, витрачених на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, у грудні 2021 року та січні 2022 року буде застосовано знижений коефіцієнт 0,5 та проведено споживачам відповідний перерахунок нарахованої плати;
- інші нарахування, починаючи з січня 2022 року, будуть проводитися відповідно до оновленої Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018 № 315.
Окрім цього, згідно з вимогами законодавства, управителі житлових будинків зобов’язані відновити роботу систем опалення місць загального користування і допоміжних приміщень.
Щодо останнього, то тут мають місце певні застереження.
– Рішення зобов’язує відновити опалення місць загального користування і фактично змушує співвласників споживати послугу навіть якщо вони цього не бажають. Не мудрість цього пункту полягає у тому, що більшість будинків мають критично незадовільні енергозберігаючі характеристики і примусове опалення місць загального користування – це великі гроші на вітер. Щоб економити газ – треба проводити термомодернізацію і оптимізовувати (скорочувати) опалювальні площі, а не розширювати їх. Та ще й без згоди співвласників, – каже депутат міської ради Іван Сороколіт.
А як бути з будинками які повністю відмовились від централізованого опалення, але по їх технічній документації місця загального користування мали б опалюватись??? Міська рада знову буде їх підключати до централки? Чи люди мають тепер індивідуальними котлами організувати опалювання під’їздів? Сподіваємося відповіді на ці та багато інших питання ми почуємо від керівництва міста та місцевих тепломереж.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: рахунки, тернопіль, транзит, централізоване опалення