Тернополяни, мабуть, вже й забули, як влітку на кільці біля «шостого» магазину тролейбус-гармошка не розминувся з БТРом. На щастя, тоді ніхто не постраждав. Однак ця історія не дає спокійно жити її учасникам і донині…
Броньовик без документів?
Тоді, влітку, у поліції повідомляли, що за попередніми даними, водій громадського транспорту не надав перевагу в русі бойовій розвідувально-дозорній машині, яка належить одному з підрозділів ГУНП в області.
– Службовий транспорт рухався у супроводі поліцейського авто з увімкненими проблисковими маячками та звуковим сигналом,- ішлося в офіційному повідомленні на сайті поліції області.
Однак, як виявилось, у цій історії не все так однозначно. Так у редакцію тижневика «Номер один» звернувся Володимир Андрусик – той самий водій тролейбуса «Щастя», що став співучасником ДТП. Чоловік запевняє, що їхав чітко за правилами дорожнього руху, а насправді винуватцем дорожньої пригоди був водій БТРа. Володимир Ілліч пояснює, що був переконаний у тому, що доведе свою невинуватість у суді. Та радіти водій, вочевидь, поспішив.
– Через ДТП лобове скло тролейбуса, яке вартує орієнтовно 20 тис. грн., було розбито,- розповідає Володимир Андрусик.
За його словами, на обидві сторони було складено адмінпротоколи.
– У протоколі ж має бути вказано свідоцтво про транспортний засіб, який у народі називають техпаспортом. Тобто номер авто, дату реєстрації, ким видана і т. д. За моїми джерелами, цей БДРМ-2 не має такого свідоцтва взагалі,- каже водій тролейбуса.
Згідно з матеріалами справи, в день ДТП на броньовику їхали бійці батальйону «Тернопіль».
– Технічного паспорта на нього немає. На обліку, за моїми даними, він не стоїть. Тобто це необлікована річ, яка не мала права взагалі виїжджати. І той працівник, який керував броньовиком, крім усього, не має відповідної кваліфікації. Потрібно ж пройти відповідні курси. Натомість водій надав лише права загального взірця, які дозволяють йому керувати автівками,- пояснює юрист Андрусика.
За словами юриста, бійці батальйону їхали нібито з полігону, який знаходиться в с. Біла. Однак, за його словами, є певні відомчі накази, згідно з якими має рухатися подібний транспорт.
– У дорожньому листі вказано просто «м. Тернопіль». Немає, приміром, окремим пунктом село Біла чи той же полігон. Крім того, на документі має бути гербова печатка, а її немає. Видно, це все оформляли «на коліні». Тим паче, що йдеться про необліковану річ. Як на неї взагалі можна видавати дорожній лист,- коментує юрист водія тролейбуса.
«Світить» штраф і компенсація
До речі, донедавна Володимир Андрусик сам захищався у суді, адже вважав, що в юристі просто немає потреби, позаяк чоловік не вважає себе винним. Крім того, коштів на юриста як таких у водія просто немає. Та після кількох засідань зрозумів, що без допомоги його можуть просто зробити винним одноосібно. Тому попросив друзів та знайомих знайти правозахисника.
– Зараз стоїть питання, хто винен у ДТП. Я як адвокат Андрусика, вивчивши матеріали справи, на 100% переконаний, що винен водій БРДН-2. У місті не можна експлуатувати таку техніку. Її перевозять виключно на платформах. Я знайшов усі законодавчі норми, які підтверджують мої слова. Та, знаєте, судячи з усього, вину налаштовані покласти на водія тролейбуса,- каже юрист.
Подейкують, що броньовик на хвилі війни в країні подарували батальйону. Тому й його ніхто не спішив обліковувати.
– На броньовику їхали зверху десь п’ятнадцять чоловік. Хлопці робили «селфі». Це взагалі нонсенс,- обурюється юрист.
За словами Володимира Андрусика, спочатку хвилюватися не було причин. Суддя виніс постанову на його користь та сказав, що водій зможе забрати документ у найближчий понеділок. Коли ж Володимир Ілліч прийшов до суду, то суддя сказав, що, так би мовити, передумав і тепер він винен.
– Власне після цього Андрусик звернувся до мене,- пояснює юрист.
Якщо водія тролейбуса визнають винним, то йому доведеться сплатити чималий штраф та компенсувати вартість розбитого скла. Чоловік бідкається, що не має таких коштів. Піввіку пропрацював водієм. За цей час не «засвітився» в жодному ДТП. І зараз не розуміє, чому його хочуть зробити винним.
– Ми подали запит, щоб отримати документи на броньовик. Суддя наше прохання погодив і чекаємо, коли їх нам нададуть. На цьому тижні планується чергове засідання,- каже Володимир Андрусик.
Цікаво, що з початком АТО на схожі крани випадків, коли військова техніка стає учасником ДТП, побільшало. Приміром, не так давно в Харкові, у районі автовокзалу, на проспекті Гагаріна маршрутка зіткнулася з причепом, який перевозив кілька БТР. У підсумку маршрутці добряче «підім’яло передок». Однак у харківській історії броньовики перевозили, а не роз’їжджали на них посеред білого дня центральними вулицями міста.
В обласній поліції переконують, що немає причини “роздмухувати” цю тему.Водночас будь-що коментувати з цього приводу відмовляються. Кажуть, зміни у законодавстві не дозволяють їм щось пояснювати. Адже це може розцінюватися як тиск на суд. Тому, мовляв, залишається лише чекати на справедливе рішення Феміди.
Джерело: Тижневик "Номер один"