У Тернопільському обласному лабораторному центрі проводять безкоштовне ПЛР-тестування. Технічне забезпечення лабораторії дозволяє виконувати майже дві тисячі тестів за добу.
«В області закуплено достатню кількість тест-систем. Тому я наполягаю, щоби пацієнтів тестували у лабораторному центрі, а не у приватних клініках. Для цього як мінімум немає підстав, адже у нас є всі необхідні ресурси. Пацієнт не повинен витрачати гроші на послугу (а це близько 1200 грн.), яку держава надає за бюджетні кошти», – зазначає голова ОДА Володимир Труш.
Згідно з постановою головного санітарного лікаря країни Віктора Ляшка, визначено, хто і коли має право пройти тестування. Якщо ж у тестуванні відмовляють або скеровують у приватні лабораторії, звертайтеся у кол-центр (0800 60 20 19) чи в управління охорони здоров’я ТОДА.
До слова, мобільні бригади, які проводять забір зразків для тестування, та лабораторний центр працюють без вихідних. На постійному зв’язку з пацієнтами також повинні перебувати сімейні лікарі. Тому при перших симптомах інфікування не чекайте понеділка.
З діагнозом СOVID -19 – понад 5 тисяч осіб
В області продовжують хворіти 5626 осіб. З них на амбулаторному спостереженні – 4967 осіб. У закладах охорони здоров’я на стаціонарному лікуванні перебувають 707 осіб, повідомила начальниця управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.
«284 особи – на кисневій масці, 145 – на кисневому концентраторі. 15 осіб підключено до апаратів ШВЛ», – констатувала Ольга Ярмоленко. – Завданням номер один для нас залишається підведення кисню до ліжок, передбачених для СOVID. Для цього в область надійшла субвенція у розмірі 14.5 млн. грн. Найближчим часом очікуємо на другий транш. Цільові кошти буде витрачено виключно на підведення кисню та закупівлю кисневих концентраторів. Наразі ситуація із забезпеченістю киснем в області стабільна. Але динаміка захворюваності змушує нас працювати на перспективу, щоб у разі необхідності лікарні могли надати якісну допомогу».
Невідкладне завдання – забезпечити безперебійну роботу систем життєзабезпечення лікарень
У понеділок, 30 листопада, внаслідок аварії на лінії електропередач Збаразький, Лановецький, Кременецький та Шумський райони залишилися без світла. Під час знеструмлення лікувальні заклади працювали безперебійно.
«Аварійна ситуація тривала близько 40 хвилин. Протягом цього часу в закладах охорони здоров’я працювали генератори. Так ми забезпечили безперебійну роботу систем життєзабезпечення лікарень. Пацієнти, які отримують в них допомогу і під’єднані до дихальної апаратури, не постраждали», – зазначає голова ОДА Володимир Труш.
О 18:25 вдалося відновити живлення у Кременецькому, Лановецькому та Шумському районах, о 18:37 – у Збаразькому.
Як додав голова ОДА, ситуація знаходиться під його особистим контролем. Так ще минулого тижня керівниками райдержадміністрацій та лікувальних закладів було наголошено про необхідність перевірити справність генераторів, щоб у випадку форс-мажорів вони могли забезпечити повноцінну роботу медзакладів.
«Ми робимо все можливе для того, щоби забезпечити лікарні потужними генераторми. Коронавірус ставить перед нами все нові й нові виклики. Ми розуміємо, що достатня кількість апаратів ШВЛ та кисню, медперсоналу та ліжкомість – ще не панацея для порятунку людських життів. Забезпечення безперебійного живлення – наше невідкладне завдання на сьогодні», – додає Володимир Труш.
Крім того, в області сформовано мобільні групи, до складу яких входять фахівці сфери охорони здоров’я та управління капітального будівництва. Вони відвідують кожну лікарню області.
– Це будуть швидше не перевірки, а допомога. У нас головні лікарі сьогодні виконують функції будівельників, економістів, інженерів. Вони забезпечують лікувальний процес, відповідають за забезпеченість лікарень. Це велике навантаження. Щоби їм допомогти, ми направлятимемо у заклади мобільні групи, які зможуть проконсультувати, порадити й одразу на місці допомогти вирішити робочі моменти, – зазначив Володимир Труш.
Джерело: Тижневик "Номер один"