Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що з 10 грудня 2020 року для підтримки бізнесу під час карантину набрав чинності Закон України від 1 грудня 2020 року №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – Закон № 1017).
Зауважимо, що з 1 січня 2021 року застосування РРО/ПРРО підприємцями передбачено лише для трьох галузей: медикаменти та лікарські засоби, складна побутова техніка та ювелірні вироби.
Для інших підприємців, які, наприклад, ведуть продаж в інтернеті, продають текстиль, реалізовують запчастини, вживані товари та інше, застосування РРО/ПРРО переноситься на один рік, тобто з 1 січня 2022 року.
Для підприємців першої групи застосування РРО не передбачено взагалі.
Скасовано штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, тобто в касі; за неподання фіскальних звітів ПРРО; за відсутність попереднього програмування товарів у РРО/ПРРО; за нестворення контрольної стрічки в ПРРО.
Скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю (споживачами) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, тобто механізм Кешбек.
Ліміти щодо здійснення платниками єдиного податку прив’язані тепер до мінімальної заробітної плати:
1 група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
2 група – 834 мінімальних заробітних плат;
3 група – 1167 мінімальних заробітних плат.
При цьому ліміт використання РРО прив’язано до 220 мінімальних заробітних плат, станом на 1 січня кожного року.
Відділ прес-служби Головного управління ДПС у Тернопільській області
Джерело: Тижневик "Номер один"