Чим ближче до завершення нинішньої каденції Тернопільської міської ради, тим більші стають апетити депутатів. Вони вдаються до таких схем, які раніше навіть у голову прийти не могли. А найприкріше те, що в земельні афери втягують військових людей.
Коли тільки-но вступив у дію закон, яким передбачалося безкоштовне виділення землі учасникам бойових дій, тернопільська влада заявила, що такої землі обмаль. Та її таки знайшли. Для більшості атовців було використано землі на території колишнього цукрового заводу «Поділля», так звані мулові карти. І хоча ця земля малопридатна під розміщення індивідуальних житлових будинків, бійці змирилися з цим, бо іншого виходу, як пояснювали в мерії, не було. Але, як виявилось, не для всіх вояків передбачено найгірші землі в Тернополі. Є у нас особливі люди, так звані «свої» атовці, яким виділяють найкращі наділи. При цьому їх використовують як ширму в тіньових схемах тернопільської влади.
Між школою, висоткою та церквою депутати виділили землю під садибу
Одна така історія трапилась із землею на масиві «Канада». За два десятки метрів від стадіону школи №23, на прибудинковій території багатоквартирного житлового будинку на вулиці Коновальця, 20, на частині дитячого майданчика та поруч із церквою Івана Богослова, де навкруги в радіусі кількох кілометрів немає жодного індивідуального житлового будинку, рішенням Тернопільської міської ради від 6 червня 2019 року безоплатно передали земельну ділянку площею 0,096 га громадянину Юрію Богдановичу Максим’яку під садибне будівництво.
Виявилось, що земля була виділена учаснику бойових дій. Це нам підтвердив депутат-мажоритарник Ігор Костюк.
– Учасник АТО звернувся у земельне управління щодо отримання землі. Сесія підтримала. Якщо жителі вважатимуть, що недоцільно йому надавати ділянку, буду піднімати це питання. На сесії заперечень від громади не було, якщо воно спірне – завжди готовий до конструктивного діалогу щодо збереження того, що там є зараз. У кожного своя думка. Станом на момент голосування депутати підтримали, але у випадку суспільного резонансу вже неодноразово рішення сесій скасовувались та коригувались, – сказав при спілкуванні з мешканцями багатоповерхівки Ігор Костюк.
До честі цього слуги народу, він за дане рішення не голосував (просто утримався), однак те, що не поставив до відома місцевих мешканців, не зібрав зборів, щоби повідомити, що таке питання розглядається, дає підстави підозрювати, що він у «темі». Слова депутата, мовляв «на сесії заперечень від громади не було», викликають лише іронічний сміх, адже звідки людям було знати про цю земельну аферу. До такого висновку приходиш, проаналізувавши наступні кроки, які відбувалися довкола цієї скандальної земельної ділянки. Отож про все за порядком.
Перше, що нас насторожило, це особа нового власника землі Юрія Максим’яка. Не ставлячи під сумнів його фронтові заслуги, які ми перевірити, звісно, не можемо, цікавою є його публічна діяльність. Він на пару зі ще п’ятьма особами, в тому числі й доволі відомими, які мають відношення і до будівельного бізнесу, є засновником громадської організації «Центр інноваційних ідей».
Земля змінила власника, який вирішив збудувати багатоповерхівку
А далі – найцікавіше. Після державної реєстрації та присвоєння земельній ділянці кадастрового номера через 21 день після сесійного рішення вона опиняється у власності мешканця Хмельницької області Сергія Дзюби – голови громадської організації «Інваліди війни та ветерани АТО м. Хмельницького». Несподіваний поворот. Як чоловік, якому нагально потрібно було землю під садибу, ось так просто відмовляється від неї на користь іншої особи та ще й з іншої області?
Але й на цьому історія не закінчується. Учаснику бойових дій із Хмельницької області як вже новому власнику земельної ділянки стало замало приватного будинку і він подає до Тернопільської міської ради заяву про зміну цільового призначення відповідно до Генплану з індивідуального будівництва на будівництво багатоквартирного будинку. Там навіть для садибної забудови навряд чи набереться метрів згідно з державними будівельними нормами, а виявляється, можна планувати багатоповерхівку.
Що цікаво, до останніх скандальних змін Генплану міста частина ділянки під майбутню забудову знаходилась у парковій зоні (дбали ж колись архітектори та земельники за тернополян), але наші з вами народні обранці в 2017 році вирішили, що зеленої зони між проспектом Злуки та 23-ю школою не потрібно і віднесли її до рекреаційної, яку спокійно можна віддати вже й під житлову забудову.
У депутатів є шанс зупинити земельну аферу
Проєкт рішення про зміну цільового призначення було розміщено на офіційному сайті міської ради, але коли дана історія набула розголосу, документ швидко з інтернет-ресурсу прибрали. Однак можна очікувати на появу цього проєкту на одній з наступних сесій міськради (не виключено, що це питання буде внесено в порядок денний із голосу). І, вочевидь, депутатам важко буде відмовити учаснику АТО у його проханні, бо питання про те, на якій підставі взагалі у парковій зоні погоджено дане будівництво, навряд чи когось зацікавить. У результаті цієї схеми тернопільська громада вкотре позбудеться чергової земельної ділянки, тамтешні жителі – частини прибудинкової території, а діти – майданчика для проведення дозвілля. Останні вже знають, де гратимуться найближчим часом, адже саме в тому місці розрили каналізаційний колектор і величезні бетонні труби стали для дітей розвагою. Борони Боже, з них їм упасти, щоби не скалічитись. А батькам потрібно пильнувати за ними і молитися, щоби не було зливних дощів, адже і раніше підвали підтоплювало, а після демонтажу каналізаційних труб тільки одному Богу відомо, куди може потекти маса дощової води.
А тим часом варто повернутися до голови громадської організації «Інваліди війни та ветерани АТО м. Хмельницького» Сергія Дзюби, котрий, очевидно, в цьому заплутаному ланцюжку є простим пішаком, якого використали нечисті на руку люди. Адже він став добросовісним набувачем власності, і тепер навіть якщо місцеві мешканці натиснуть на депутатів і ті відмінять своє ж рішення, справу доведеться вирішувати в суді. А це може затягнутися на роки, за які спритники реалізують свій задум та збудують висотку під вікнами краян, яким повністю перекриють доступ до сонця…
Та все ж у цій історії прикро найбільше за атовців, якими можновладці прикриваються, а самі розробляють схеми чергового дерибану.
Віталій Попович
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", земельні афери надала, земельні афери тернопіль, новини Тернополя