Насправді попелиця – дивовижна істота. В процесі життєдіяльності вона виділяє солодку рідину, яку обожнюють мурахи. Вони спеціально підселюють тлю на найбільш «жирні» пасовища, створюючи їй максимальний комфорт для проживання.
При цьому мурахи доять солодкі соки з попелиці. Вважаючи тлю своєю годувальницею, мурахи піклуються про неї, намагаючись переносити її зі старих пасовищ на гілочки зі свіжим і молодим листям. Але й це ще не все. На зиму мурашки переносять своїх «корів» під землю і там піклуються про них, створюючи всі умови, щоби попелиця безпечно перезимувала.
Комплексне позбавлення від попелиці
Уражені пагони потрібно обламати і спалити. Далі слід обприскати рослини сумішшю, що містить інсектицид (Іскрою, Карбофосом, Фуфаноном) і адаптоген (наприклад, Циркон) плюс декілька крапель рідкого мила. Через десять днів пройтися по рослинах Фітовермом.
Біологічні способи захисту
До таких належить багаторазове обприскування уражених рослин господарським милом. Однак цей спосіб не підходить тим, хто приїжджає на дачу «набігами».
Потрібно максимально вивести мурах та охороняти «сонечка» (тля для них — це улюблені ласощі).
Посадіть у саду герань. Багато хто стверджує, що там, де росте герань, відсутні мурашки і тля).
Обприскуйте Фітовермом раз у п’ять-сім днів.
Довідка
Попелиця розмножується з космічною швидкістю: одна самка за день може відродити до десяти личинок. А протягом сезону дає до 15 поколінь.
Крім того, що тля вражає молоді пагони, вона небезпечна ще й тим, що може переносити віруси і безліч грибкових захворювань.
В Ірані тлю збирають і роблять з неї спиртову настоянку, якій іранська народна медицина приписує збудливу дію афродизіаку.
Джерело: Тижневик "Номер один"