22 серпня у Денисові відсвяткували доволі масштабний фестиваль врожаю та мистецтв «Фест Господар». Його як сучасну інтерпретацію обжинків започаткувала декілька років тому компанія «Агропродсервіс», а натхненником виступив народний депутат, секретар аграрного комітету Іван Чайківський. Поспостерігати за дійством прийшли не лише місцеві жителі села та всієї Купчинецької громади. Тут зібралося декілька десятків тисяч людей, оскільки шанс підтримати відомих українських артистів безкоштовно дається рідко.
Денисів обрали для проведення фестивалю не випадково, адже це село має славне історичне минуле. Понад сто років тому патріотичну пісню «Ще не вмерла Україна», яка згодом стала національним гімном, уперше взяв до свого репертуару денисівський стоголосий чоловічий хор під керівництвом місцевого пароха, відомого на всю Галичину культурно-громадського діяча, патріота о. Йосипа Вітошинського. Під час фестивалю великий зведений хор відтворив цю знаменну подію.
«Дякуючи українським аграріям, великим господарям, усе ж таки скоро в Україні запанує порядок»
– Як людина з хорошим музичним слухом скажу, що виконання було приголомшливим. Артистичні виконавці, співучі чоловіки змогли донести нашому народу, що Україна ще дійсно не вмерла. Все звучало так патріотично, що жінка, яка поруч мене стояла, аж рот відкрила. Наші люди досить талановиті, найбільш співучі у всьому світі. Хотілося б, щоб ще й господарями файними були. Проте, дякуючи українським аграріям, великим господарям, усе ж таки скоро в Україні запанує порядок. Душа радіє, коли бачу, що щось роблять, – сказала мешканка Купчинців пані Галина.
Колоритна назва фестивалю «Фест Господар» – це поєднання господарського минулого і величного майбутнього Денисова. Саме завдяки вмілим господарям село розбудовувалось і розбудовується. Отець Йосип Вітошинський і сам був добрим господарем: поширював серед селян агрономічні знання, запровадив вирощування кращих сортів зернових та картоплі, започаткував закладання фруктових садів, навчив людей бджільництву. Щоби відродити давні традиції господарювання у Денисові, створити робочі місця та привітати Україну з 30-річчям Незалежності, компанія «Агропродсервіс» розпочала тут будівництво молочно-товарної ферми, куди вже цьогоріч завезуть корів.
– Ще 2 місяці тому на території, де зараз будуються корівники, нічого не було. Будівництво вже майже на фінішній прямій, обладнання нове, європейське. Як приємно, що керівники піклуються про нові робочі місця. Ми ж бачимо, що більшість українців зараз за кордоном на панів працюють. Та могло би бути по-іншому. Прийде час, і в Україну іноземці їздитимуть на заробітки. Дякую, Іване Адамовичу, що піклуєтесь про нас, – пролунало із вуст пана Степана, жителя Денисова.
«Фест Господар» розпочався о 15:00 молебнем за мир в Україні у храмі Миколая Чудотворця у Денисові. Яскрава святкова програма стартувала о 16:00. Для гостей виступали Настасівські музики, місцевий духовий оркестр, Юрій Футуйма, Василь Хлистун, Ольга Монастирська, Надія Гораль, Гриць Драпак, Володимир Вермінський, Орест Лютий зі своїм колективом. Але родзинкою шоу, найбільш очікуваною дітьми та молоддю, став мегапопулярний DZIDZIO.
«Тішить, що було багато розваг для дітей, смачна кухня, магазинчики, де люди могли собі купити їжу»
– Цього року я вперше відвідала такий фестиваль. Він мені неймовірно сподобався. Цікаво було слухати виконання різних співаків. Організатори добре підготувалися. Тішить, що було багато розваг для дітей, смачна кухня, магазинчики, де люди могли собі купити їжу. Це зручно, не потрібно далеко ходити. Але були й мінуси, тому що велике скупчення людей. Я живу в сусідньому селі, через затори ми довго стояли. Та попри це фестиваль організували надзвичайно круто, масштабно. Дуже рада, що змогла потрапити на таке дійство, – розповіла свої враження Віра із села В. Ходачків.
Об’єкт складався із 340 тюків соломи, а щоби його зробити синьо-жовтим, використали по 150 кг фарби кожного кольору
Крім виступів різних артистів, організатори влаштували ще одну подію. Їм вдалося створити інсталяцію найдовшого прапора в національних кольорах із тюків соломи довжиною 134,5 метрів, висотою – 4,5 метрів та встановити патріотичний національний рекорд України. Об’єкт складався із 340 тюків соломи, а щоби його зробити синьо-жовтим, використали по 150 кг фарби кожного кольору.
– Фестиваль був дуже класним. Подарував море позитивних емоцій, але було багато людей, усі штовхалися. Але ось цей весь фестивальний хаос прикрасив Дзідзьо. Також мені сподобався Орест Лютий, який заряджав енергетикою. Хочу подякувати всім організаторам. Ви подарували нам те, чого ми так давно хотіли, – поділилася своїми враженнями Софія з Тернополя.
Фінішним етапом «Фест Господаря» стала нічна дискотека під відкритим небом
Загалом фестиваль дійсно сподобався кожному. Глядачі мали змогу не тільки насолодитися атмосферою, покуштувати смачну картоплю, шашлик та різні смаколики, а ще й весело потанцювати. Святковий концерт завершився о 10:30, проте фінішним етапом «Фест Господаря» стала нічна дискотека під відкритим небом. Молодь з нетерпінням чекала її початку, оскільки минулих років, у зв’язку з карантинними обмеженнями, такого влаштувати не могли.
– Мої враження від фестивалю досить позитивні. Адже можна було побачити неймовірно велику кількість розваг для маленьких дітей, котрі мали змогу приємно провести час. Також було цікаво насолоджуватись фестивалем дорослим і школярам. Підлітки з нетерплячістю очікували приїзду відомого українського співака Дзідзя. Враження від його виступу також склалися неймовірні. Він добре контактував із публікою, зокрема запам’ятався на сцену вихід маленької дівчинки, яка отримала від нього подарунок – футболку. Також декілька футболок летіли у публіку. Дуже дякую організаторам фестивалю. Будемо очікувати чогось неймовірного не тільки на День Незалежності до 30-річчя, але й наступних років також, – сказала пані Тетяна, любителька масштабних дійств.
– Я впевнений, що «Фест Господар» стане щорічним. Українці завжди святкували закінчення жнив, адже це підсумок важкої та клопіткої праці. Радію, що є господарі, які продовжують давні українські традиції, та тішуся, що можу розділити з ними цю радість, – сказав народний депутат України Іван Адамович Чайківський.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: «Фест Господар», Іван Чайківський, Агропродсервіс, відомі співаки, фестиваль врожаю та мистецтв