Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як народними засобами лікувати герпес


Опубліковано: 1 Вересня 2019р. о 11:45

Це захворювання (що у перекладі з латинської мови означає «простий лишай») зумовлюється вірусом, причому одним із найпоширеніших. Лише у перші 6-8 місяців життя організм звичайно не уражується герпесом. Інфікування відбувається в перші 3 роки життя дитини через ушкоджену шкіру та слизові оболонки. Після інфікування вірус герпесу зберігається в організмі протягом усього життя. Первинний герпес проявляється запаленням слизової оболонки рота. Утворюються болючі пухирці, що швидко лопаються. Виникають ерозії, вкриті жовтувато-сірою плівкою. Може підвищуватись температура тіла.

Поява пухирців супроводжується свербінням, печінням. Через 3-4 доби вміст пухирців стає каламутним, вони висихають, утворюючи жовтувату кірку. Через 6 – 8 діб кірка відпадає. Пухирці найчастіше локалізуються на обличчі, зокрема на губах, носі, а також на слизовій оболонці ротової порожнини, на статевих органах. Іноді вірус уражає рогівку і може спричинити ослаблення зору. Пухирці звичайно розташовуються групами. Як стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій, вилікувати цю недугу можна і народним  засобами.

– Пані Галино, розпочнемо нашу бесіду саме з того, до яких наслідків може призвести ця, на перший погляд, «безобідна» недуга?

– Унікальна особливість простого герпесу полягає в тому, що, потрапивши в організм, збудник інфекції залишається в ньому тривалий час та у неактивному стані міститься у нервових регіонарних гангліях (місцевих нервових вузлах). Час від часу хвороба загострюється (від 1 разу на кілька років до 1 разу на рік, а то й щомісяця). Звичайно, повторна герпетична висипка виникає в той період, коли захисні сили організму ослаблені – після травми, інтоксикації, при сильній перевтомі, під час або після грипу, пневмонії, гострого респіраторного вірусного захворювання тощо.

Вірус може гематогенно поширюватись в організмі. Генералізована інфекція перебігає в дуже тяжкій формі.Ураження центральної нервової системи клінічно проявляється симптомами енцефаліту, менінгіту. Ураження органів дихання проявляється дихальною недостатністю. Може розвинутися герпетичний гепатит, увеїт.

– Яким має бути лікування герпесу народними засобами?

– Лікування генералізованих форм має бути комплексним та проводитись у лікарні. В домашніх умовах лікують лише місцеві прояви герпегичної інфекції.

При появі герпетичної висипки використовують таку суміш: трава самосилу гайового – 40 г; листки шавлії лікарської – 30 г; листки омели білої – 30 г. 5 г суміші залити 300 мл окропу, прокип’ятити 1 хв на малому вогні, настояти упродовж 1 год, процідити. Відваром змочувати губи, а потім змазувати їх маслиновою олією. Всередину приймати по 15-40 мл відвару 5 – 6 разів на день.

При герпетичному стоматиті рекомендують взяти по 30 г трави герані Роберта та звіробою звичайного. Суміш залити 1 л окропу, настояти 15 хв, процідити. Використовувати теплий настій для зрошення ротової порожнини декілька разів на день.

– А що Ви можете порекомендувати для змазування спричинених герпесом пухирців?

– Для змазування пухирців використовують сік каланхое пірчастого, сік чистотілу звичайного, настій трави фіалки запашної (5 г на 100 мл окропу), 5-відсотковий розчин прополісу, відвар кори дуба звичайного, настій трави рути запашної на оцті або суміш попелу кори верби білої з оцтом.

У період згасання хвороби використовують такі мазі:

1) 50 г свіжих листків лопуха великого та 30 г трави фіалки триколірної залити 0,5 л маслинової олії. На водяній бані довести до кипіння, настояти 1 год, процідити;

2) 10 г соку чистотілу звичайного змішати із 40 г вазеліну, витримати на водяній бані 15 хв. Для приготування мазі замість соку можна брати порошок трави чистотілу звичайного із вазеліном у співвідношенні 1:1.

Слизову оболонку рота змазують обліпиховою або шипшиновою олією.

На Волині та Прикарпатті подрібнену траву очитку їдкого прикладають до уражених лишаєм ділянок. На Поділлі герпес лікують маззю, приготованою із подрібнених волоських горіхів і сметани.

– Яку присипку або інший прикладальний засіб можете порекомендувати для лікування цієї недуги?

– Як присипку після проривання пухирців використовують порошок трави пасльону чорного або кореня солодки голої. Пов’язка з настоєм трави ожини сизої запобігає поширенню герпесу (10 г залити 100 мл окропу, кип’ятити 5 хв на малому вогні, процідити).

У народній медицині як засіб від шкірних недуг, у тому числі й герпесу, використовують траву чистотілу звичайного. Свіжим соком рослини двічі-тричі на день змазують уражені ділянки. Іноді беруть міцний відвар, хоча вважають, що останній не такий ефективний. Відомі й інші рецепти. На Волині, наприклад, склянку соку чистотілу розмішують з білком свіжого курячого яйця і додають 2 столові ложки подрібнених плодів пасльону чорного. Застосовують для примочок.

– А що варто вживати для підвищення імунітету, нормалізації функцій залоз внутрішньої секреції?

–  Для цього призначають настоянку заманихи високої, женьшеню або екстракт елеутерокока (аптечні препарати) – по 2 краплі на кожний рік життя хворої дитини (дорослим – по 10–20 крапель) 2 рази на день упродовж 2 тижнів.

У разі схильності до герпесу болгарські народні цілителі для профілактики його, особливо навесні, призначають таку суміш: листки горіха волоського – 10 г; трава маренки запашної – 20 г; суцвіття із приквітками лини серцелистої – 30 г. Десертну ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 1 год у закритому посуді, процідити. Приймати по 50 мл два рази на день.

– Що можете порадити для профілактики рецидивів герпесу?

– Для профілактики рецидивів герпесу головним є посилення захисних сил організму дитини шляхом загартовування, занять фізкультурою і спортом, дотримання правил особистої гігієни та раціонального харчування. Дієта має бути повноцінною, переважно рослинного походження, з великим вмістом вітамінів, зокрема А, С, групи В. Лише за цих умов лікування дає позитивні наслідки.

Олесь Миколайчук

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше