Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як народними засобами лікувати відмороження та обмороження


Опубліковано: 9 Грудня 2018р. о 15:18

Зима уже вступила як у свої календарні, так і природні права. Хоча синоптики її цього року прогнозують як несувору, проте й за помірної погоди в цю пору можна зазнати значних проблем для свого здоров’я від морозу. Зупинимось на найтиповіших симптомах. Відмороження – змертвіння тканин, зумовлене сильною дією холодового чинника. Обмороження – запальні та некротичні зміни у тканинах внаслідок дії холоду.

До цих недуг спричиняють вологе середовище, тісне взуття та одяг. Частіше уражуються пальці кисті, стопи та ніс. Обмороження І ступеня проявляється блідістю або ціанозом (синюшне забарвлення) шкіри. У разі обмороження II ступеня утворюються пухирці із серозним або водянистим вмістом. Обмороження ІІІ ступеня супроводжується некрозом (відмиранням) всієї товщі шкіри. На її поверхні з’являються геморагічні пухирці, які кровоточать. При IV ступені обмороження спостерігається некроз всієї ураженої частини тіла. Як стверджує наш позаштатний консультант-медик і валеолог Галина Кожій, вилікувати відмороження та обмороження тіла можна і народними засобами.

Початковою ознакою холодової травми є озноб, в’ялість та втома. Потім настає сонливість, хворий засинає, дихання та серцева діяльність ослаблюються. У разі приєднання та поширення інфекції може виникнути сепсис.

– Пані Галино, яку першочергову допомогу слід надати постраждалому від морозу?

– Постраждалого негайно транспортують у тепле приміщення. Якщо це дитина з II-ІІІ ступенем обмороження, то її негайно слід госпіталізувати. При обмороженні ІІІ-IV ступеня також раджу стаціонарно лікувати. Ну а в домашніх чи у виробничих умовах хворого насамперед треба зігріти, напоїти гарячим чаєм і розтерти уражену ділянку сухою чистою рукою або спиртом. Після розтирання необхідно накласти суху або спиртову пов’язку, обгорнути товстим шаром вати, ковдрою.

У випадку загального переохолодження І ступеня треба зробити ванну температури 34-35°С. Упродовж 5-10 хв температуру води у ванні довести до 38-40°С. Треба пам’ятати, що під час зігрівання у хворих може розвинутися шок.

– До речі, а які рослини або їхні суміші Ви можете порекомендувати для лікувальних ванн від обмороження?

– Для ванн корисно використати суміш кори дуба звичайного та верби білої у пропорції 3:1. Чотири жмені суміші залити 3 л води, кип’ятити упродовж півгодини на малому вогні, процідити. Відвар додати до ванни.

– А якими народними засобами можна лікувати місцеву холодову травму?

– Для лікування місцевої холодової травми використовують такий засіб. На 20 л води взяти 0,5 кг вівсяної соломи, кип’ятити 1 год на малому вогні, настояти упродовж 2 год, процідити і додати 50 г солі. У відварі тримати уражені кінцівки 1-2 год по декілька разів на день. Вода повинна бути теплою.

Добре діє і відвар кореня селери. Зварити 1,5 кг селери у 5 л води, дати трохи охолонути. Кисть або стопу опустити у відвар і тримати доти, поки не охолоне. Потім на 1 хв опустити їх у холодну воду, обтерти та добре змастити гусячим жиром або салом. Процедуру повторювати щовечора 10 діб.

– А чи корисними в такому випадку будуть компреси?

– Так, і серед них є давній козацький засіб, застосовуваний при місцевому обмороженні. Суху шкурку перезрілих огірків (жовтяків) розмочити у воді та прикладати до травмованих ділянок, часто змінюючи.

Корисний і такий компрес. Білу тканину змочити теплою водою та трохи віджати. Накласти на уражену ділянку, зверху – навоскований папір та вату. Компрес тримати 6-8 год.

Для компресів застосовують також таку суміш. 100 г подрібнених листків алое деревовидного, 100 г гліцерину, 1 чайну ложку лимонного соку та 100 мл води змішати міксером, настояти 24 год, процідити.

Ефективні й компреси з настою таких лікарських трав:

1) столову ложку суміші листків горіха волоського та квіткових кошиків ромашки лікарської залити 200 мл окропу, настояти 20 хв у теплому місці, процідити;

2) 100 г подрібнених листків скумпії звичайної залити 1 л окропу, настояти до охолодження. Використовувати для промивання та компресів при обмороженні.

– Чи є у практиці народної медицини зцілювальні від обмороження мазі на основі рослин?

– Звісно, що є. На уражені ділянки можна накладати кашку зі свіжих лісових яблук. Цілющу «кашку» можна приготувати також із коренеплодів ріпи городньої. Їх треба подрібнити і змішати з розтопленим смальцем. Маззю змащувати обморожені ділянки.

Свіжим соком коренеплодів редьки посівної чорної, розведеним навпіл із водою, промивають ранові поверхні, що утворилися під дією холоду.

Обморожені ділянки рекомендують змазувати тертою цибулею або часником.

Якщо через деякий час після обмороження починають набрякати суглоби або дуже мерзнуть кінцівки, беруть по 1 столовій ложці бруньок черемхи звичайної, берези бородавчастої, олії блекоти чорної, горілки та 1/3 чайної ложки скипидару. Суміш настоюють 21 добу. Обморожені ділянки змазують 2 рази на день, після чого обгортають бавовняною тканиною.

– Що би Ви ще хотіли наголосити саме на лікуванні холодового ураження народними засобами?

– Провідним симптомом при холодовому ураженні є судинні зміни. Тому лікування треба спрямовувати на ліквідацію їх. Тривалий спазм периферичних судин зумовлює порушення мікроциркуляції, тромбоз та трофічні розлади, які призводять до локального некрозу. Якщо площа ураження велика, усмоктування в кров продуктів розпаду тканин із зони некрозу супроводжується тяжкою загальною реакцією організму, а з часом – і розвитком ниркової недостатності.

Для дезінтоксикації та профілактики гострої ниркової недостатності, якщо неможливо дитину госпіталізувати, призначають настій насіння льону звичайного та рослинні сечогінні засоби. Зокрема рекомендую один із них, до складу якого входять такі суміші:  трава хвощу польового – 40 г; лушпиння квасолі звичайної – 10 г; солома вівса посівного  – 10 г; трава звіробою звичайного – 40 г; трава споришу звичайного – 40 г; крайові квітки волошки синьої – 30 г;  корені бузини трав’янистої – 30 г. Чотири столові ложки суміші залити 1 л води, настояти ніч. Уранці прокип’ятити 7 – 10 хв на малому вогні. Випити за 5 прийомів: натще – 1 склянку та по 1 склянці через 1 год після їди. Для дітей молодшого віку дозу зменшити, проте намагатися, аби вони випили максимально можливу кількість відвару. Суміш варто приймати упродовж 7–10 діб.

Для запобігання холодовим травмам підростаючого покоління велике значення має їхнє загартовування, яке підвищує опірність організму. Дуже важливо правильно одягати дитину, підібрати зручне взуття, що не пропускає вологи. Велике значення має також калорійне харчування.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше