Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як народними засобами лікувати запалення судинної сітки ока


Опубліковано: 8 Квітня 2019р. о 9:19

Увеїт – запалення судинної сітки ока. Велике розгалуження кровоносних судин і повільний плин крові сприяють за­тримці мікроорганізмів, вірусів та інших патологічних агентів, а відтак – запаленню в різних його відділах. Розрізняють передній, задній та тотальний (повний) увеїти. При передньому увеїті змінюється колір райдужної оболонки ока, звужується зіниця та стає неправильною її форма, сповільнюється реакція на світло. Виникають біль в оці, болісність під час пальпації, знижується гострота зору. При задньому увеїті на очному дні під час офтальмоскопії виявляють вогнища запалення. Запальний процес поширюється на сітківку, а нерідко й на диск зорового нерва. Різко знижується гострота зору, аж до світловідчуття. Якщо не проводити місцевого лікування, процес може завершитися сліпотою. Увеїт може супроводжувати ревматоїдний артрит (при хворобі Стілла). Спосте­рігаються ревматичний, токсоплазмозний, туберкульозний, сифілітичний, грипозний та герпетичний увеїти. При увеїті швидко відбувається зрощення зіничного краю райдужної оболонки з передньою капсулою кришталика, помутніння склоподібного тіла. Одночасно мутніє кришталик. Знижується гострота зору. Запалення судинної сітки ока можна лікувати і народними засобами, – стверджує наш позаштатний консультант, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, які симптоми можуть сигналізувати про той чи інший вид увеїту?

– Увеїт при ревматоїдному артриті звичайно починається у дошкільному віці. Очні симптоми хвороби можуть бути ранньою та єдиною ознакою його. У дитини симпто­ми захворювання виражені слабко, а на поступове зниження зору вона не звертає уваги, тому діагноз часто встановлюють у пізній стадії.

При ревматичному увеїті уражаються частіше обидва ока. Рецидиви захворюван­ня зазвичай збігаються з ревматичною атакою.

Першими симптомами токсоплазмозного увеїту, частіше пізніми, бувають знижен­ня гостроти центрального або сутінкового зору. Через погіршення зору з’являються ністагм (мимовільне тремтіння очних яблук) та косоокість.

Туберкульозний увеїт також супроводжується розладами зору, зокрема звужен­ням поля зору.

При сифілітичному увеїті виявляють звуження межі поля зору на білий та інші кольори, значне зниження темнової адаптації, а нерідко – зниження гостроти зору.

При грипозному та герпетичному увеїті частіше уражується одне око.

При увеїті треба особливо контролювати стан очей. Якщо своєчасно не проводи­ти лікування, процес закінчується сліпотою.

– З чого, на Вашу думку, треба починати лікувати цю недугу?

– Треба лікувати передусім основне захворювання, яке призвело до увеїту. На початку хвороби для запобігання появі зрощень закапують в око препарати, що розслаблюють м’язи, зокрема атропіну сульфат (по 1-2 краплі 1% розчину).

Можна використовувати скополамін – алкалоїд, що міститься у беладонні, бле­коті, дурмані та скополії. Призначають по 1–2 краплі 0,25% розчину 1-2 рази на день.

– Які з народних засобів Ви можете порекомендувати для промивання та примочок хворих на цю недугу очей?

– Для промивання та примочок рекомендую сік алое деревовидного з переваре­ною водою (1:1). Стимулює розсмоктування зрощень та спайок.

Для примочок та промивання очей використовують два види сумішей. До складу першого із них входять компоненти: трава очанки лікарської – 30 г; трава льонку звичайного – 30 г; трава герані Роберта (або лісової) – 30 г. Дві столові ложки суміші залити 200 мл окропу, настояти упродовж півгодини, профільтрувати.

До складу другого входять такі компоненти: трава очанки лікарської – 30 г; крайові пелюстки волошки синьої – 30 г; квіткові кошики нагідок лікарських – 30 г. Столову ложку суміші залити 200 мл окропу, настояти 30 хвилин. профільтрувати.

– Кажуть, що ефективним у боротьбі з  цим захворюванням є закапування під повіку?

– Так, цей засіб може дати позитивний ефект. Для закапування під повіку  рекомендую застосовувати такі три народні засоби:

  • 1-2 краплі соку свіжої цибулі з невеликою кількістю цукру (до 10% від об’єму соку). Краще пастеризувати сік, нагрівши його до 85-90 °С (не кип’ятити). Одразу зняти з вогню. Закапувати по 1-2 краплі 1-2 рази на день;
  • свіжий профільтрований сік трави конюшини червоної або трави зірочника середнього. Нагріти до 85-90 °С (не кип’ятити), зняти з вогню. Злити у стерилізо­вану пляшечку й зберігати у закритому посуді 2-3 доби. Закапувати по 2-3 краплі в око 1-2 рази на день. Поліпшує обмін речовин кришталика. Трава містить багато вітамінів, зокрема Е, С та каротину. Можна 50 г сухої подрібненої трави зірочника залити 250 мл 40-відсоткового спирту етилового, настояти 7 діб, профільтрувати. Закапувати по 2-3 краплі 1-2 рази на день;
  • профільтрований свіжий сік ягід суниць лісових з невеликою кількістю цукру (до 10% від об’єму соку) закапувати теплим по 1-2 краплі в око.

Окрім цього, лікарська пов’язка з листків ожини сизої гальмує поширення герпетичного про­цесу. Накладати на очі.

Під впливом тривалого місцевого лікування рогівка стає світлішою, зменшу­ються зрощення та помутніння кришталика і склоподібного тіла, а відтак, по­ліпшується зір.

– А які народні засоби для здолання увеїту Ви можете порекомендувати хворим на цю недугу для прийому всередину?

– Для прийому всередину використовують таку суміш: корені мальви лісової – 50 г; корені лопуха великого – 50 г.

Столову ложку суміші залити 250 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 20 хв на малому вогні. До відвару додати 1 столову ложку суміші: трава буркуну лікарського – 40 г; трава герані Роберта – 40 г; трава меліси лікарської – 30 г; трава первоцвіту весняного – 20 г.

Знову прокип’ятити 10 хв на малому вогні. Приймати по 1-4 столові ложки 3 рази на день перед їдою.

Посилює гостроту зору, нормалізує живлення тканин екстракт елеутерококу ко­лючого (аптечний препарат). Дітям призначають по 2 краплі на рік житія за 25-30 хв перед вживанням їжі двічі на день упродовж місяця.

У народній медицині для зміцнення судин пропонують взяти 5 столових ложок молодої хвої сосни, 3 столові ложки подрібнених плодів шипшини коричної та 2 столові ложки лушпиння цибулі. Суміш залити 0,7 л води, довести до кипіння, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти ніч у теплому місці. Пити замість води упродовж дня тривалий час. Але треба пам’ятати, шо суміш подразнює травний канал, нирки, печінку й протипоказана у разі їх запалення.

– Якого раціону харчування слід дотримуватися хворим на запалення судинної сітки ока?

– До харчового раціону хворих на увеїт включають апельсини, плоди шипшини, чорної смородини, чорниць, моркву, зелений горошок, салати з капусти та молодої кропиви, кукурудзяні, гречані крупи, пророслу пшеницю, соєву та бавовникову, а також обліпихову олію. Поліпшує зір прийом риб’ячого жиру з медом.

Корисні сік інжиру з медом, відвар його суплідь на молоці.

Авіценна радив додавати до їжі корицю для зменшення помутніння кришталика.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше