Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Як народними засобами вилікувати нейродерміт


Опубліковано: 10 Червня 2019р. о 9:00

Це захворювання являє собою сверблячий дерматоз, зумовлений порушенням функції нервової системи. Розрізняють дифузний і обмежений нейродерміти. Дифузний нейродерміт пов’язаний із порушенням функцій нервової (“невроз шкіри”) та ендокринної систем, існуванням вогнищ хронічної інфекції, захворюваннями внутрішніх органів, нераціональним харчуванням. У хворого починає нестерпно свербіти незмінена зовні шкіра. З часом на шкірі з’являються вузлики, які місцями зливаються. Шкіра у ділянках ураження пігментована, подекуди злущується. Обмежений нейродерміт локалізується на певній ділянці шкіри, проте супроводжується нестерпним свербінням, що посилюється вночі. На шкірі утворюються вузлики. З часом вони зливаються, утворюючи бляшки різних розмірів і кольору. Внаслідок розчухування шкіра потовщується. Обидві недуги можуть тривати роками. Про те, як лікувати нейродерміт народними засобами, розповість наш позаштатний кореспондент, медик і валеолог Галина Кожій.

– Пані Галино, з чого Ви би порекомендували лікувати цю недугу народними засобами?

– Як і в більшості попередніх випадків, рекомендую розпочати її з питання харчування хворого. У випадку захворювання на нейродерміт  призначають щадну дієту з обмеженою кількістю солі (за тяжкого перебігу на деякий час – безсольову). Не рекомендують їсти гострі страви, копчення, консерви, прянощі, багаті на вуглеводи продукти (варення, цукор). Вилучають також продукти, що можуть спричинити алергію. Перевагу надають вареним або приготованим на парі стравам. До раціону включають молочні продукти, овочі, фрукти, пророслу пшеницю. У разі затримки випорожнень дають чорнослив, висівки. При дисбактеріозі корисні зернові культури, кефір, кисле молоко, часник.

– А як відбувається лікування цієї недуги завдяки народним засобам?         

– Лікування дифузного та обмеженого нейродерміту проводять з урахуванням віку дитини, фази рецидиву, ступеня активності процесу та наявності ускладнень.

Зменшує невротичні реакції настій кореневища з коренями валеріани лікарської: 6 г залити 200 мл окропу, настояти упродовж 2 год. Приймати по 1 чайній  – 1 столовій ложці 3-4 рази на день як заспокійливий засіб.

У випадку безсоння та дратівливості рекомендують відвар кореневища з коренями синюхи блакитної: 1/2 чайної ложки залити 300 мл окропу, кип’ятити півгодини на малому вогні, охолодити, процідити. Приймати по 1/2 чайної  –  1 десертній ложці 3-4 рази на день через 1-1,5 год після вживання їжі.

– А які суміші лікарських рослин Ви би порадили застосувати для лікування нейродерміту?

– Для лікування цієї недуги рекомендую застосовувати суміш із таких компонентів: листки кропиви дводомної – 10 г; трава материнки звичайної – 10 г; трава череди трироздільної – 15 г; трава фіалки триколірної – 10 г; квіткові кошики ромашки лікарської – 10 г; трава чебрецю звичайного – 10 г; кореневища з коренями  валеріани лікарської – 15 г; корені солодки голої – 10 г. Столову ложку суміші залити 200 мл води, довести до кипіння, настояти до охолодження, процідити. Приймати по 1/3 – 1/2 склянки 3 рази на день за 15 хв перед їдою.

Значно поліпшується стан після прийому настою трави зайцегуба п’янкого. 5 г листків та квіток залити 100 мл окропу, настояти 1 год. Приймати по 1 десертній – 1 столовій ложці 3 рази на день. Використовують також 10-відсоткову настоянку трави та таблетки сухого екстракту (аптечні препарати). Їх призначають дітям старшого віку – настоянку по 1/2 чайної ложки у чверті склянки води; таблетки, що містять по 0,2 г сухого екстракту, – по 1/2 три рази на день як седативний засіб.

Препарати оману високого полегшують свербіння. Готують відвар кореневища з коренями оману: 1 столову ложку залити 250 мл води, довести до кипіння, витримати на водяній бані упродовж півгодини, настояти 10 хв. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці З рази на день.

– А що із народних засобів слід вживати хворим із алергічною висипкою?     

– Хворим із алергічною висипкою, що супроводжується свербінням, призначають суміш із таких компонентів: корені лопуха великого – 20 г; кореневище пирію повзучого – 20 г; трава череди трироздільної – 15 г, трава вероніки лікарської – 15 г;  трава фіалки триколірної  – 20 г. Столову ложку суміші залити 200 мл води, довести до кипіння, кип’ятити 15 хв на малому вогні, процідити через 1 год. Залежно від віку хворого давати по 10 – 20 г відвару 3 рази на день.

Як протизапальний засіб, що стимулює функцію кори надниркових залоз, використовують корені солодки голої: 1 чайну ложку залити 200 мл води, кип’ятити 10 хв на малому вогні, настояти 1 год. Приймати по 1 чайній – 1 столовій ложці 4 рази на день упродовж 2 тижнів. Доза залежить від віку та стану хворого.

– А які народні засоби слід застосувати для поліпшення стану нервової системи та загалом організму хворого?

– Для стимуляції обміну речовин та підвищення опірності організму призначають сік алое деревовидного: по 1/2 – 1 чайній ложці 2-3 рази на день за півгодини перед вживанням їжі. Ефективно діє також сироп алое з залізом (аптечний препарат) –  по 10 крапель 2 рази на день.

При виснаженні нервової системи, безсонні підвищує захисні сили організму та імунітет екстракт елеутерококу колючого. Хворому призначають по 10-20 крапель 2 рази на день, дітям молодшого віку – по 2 краплі на рік життя дитини 2 рази на день за півгодини перед вживанням їжі.

– Чи варто застосовувати при нейродерміті водні процедури?

– Так, при дифузному та обмеженому нейродерміті сприятливо діють теплі та гарячі ванни з морською сіллю, хвойним екстрактом (30 г концентрату на ванну), а також із відваром трави ромашки лікарської, череди трироздільної, шавлії лікарської, липового цвіту, трави чистотілу звичайного та листків подорожника великого. 50-100 г сухої суміші залити 2 л окропу, кип’ятити 20 хв на малому вогні, процідити та додати до ванни. Температура води у ванні – 38 °С, тривалість ванни – 10-15 хв. За 10-15 хв до прийняття ванни ділянки ураження корисно змазати дьогтем.

Теплі крохмальні ванни зменшують свербіння та запалення. З столові ложки картопляного крохмалю розмішати у холодній воді і заварити як кисіль. Масу вилити у ванну й розмішати. Тривалість ванни –  8-10 хв.

Після водних процедур з огляду на сухість шкіри при нейродерміті уражені ділянки рекомендують змазувати шипшиновою або соняшниковою олією.

Олесь Миколайчук


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше