Після того, як урожай моркви було зібрано, важливо її правильно підготувати, щоби вона могла досить довго зберігатися. Якщо цього не зробити, то коренеплід може почати втрачати свій зовнішній вигляд, хороші смакові якості, а також в’янути.
Правильна обрізка моркви допоможе зберегти урожай коренеплоду
Під обрізанням моркви розуміють видалення зеленого бадилля з овочу. Така процедура допомагає зберегти коренеплід протягом тривалого зимового часу. Ось переваги такої процедури:
– тривалість терміну зберігання збільшується;
– коренеплід зберігає більше корисних компонентів і вітамінів;
– значно сповільнюються процеси гниття;
– морква не висихає і не в’яне;
– морква після обрізки перестає рости.
Обрізку для тривалого зберігання необхідно зробити обов’язково, бо через деякий час бадилля може почати рости, хоча овоч і не в землі, що призведе до його висихання.
Обрізати моркву можна тільки після того, як вона була витягнута з землі, і роблять це в той же день. Не варто відривати бадилля, бо це може пошкодити коренеплід. Якщо овоч сильно брудний, то треба його помити і гарненько висушити.
Один з найпоширеніших методів обрізки моркви для зберігання протягом 10-12 місяців — обрізка бадилля проводиться разом із тупою головкою на 2-3 см.
Якщо моркву необхідно зберігати 3-4 місяці, то варто обрізати бадилля моркви на 2-3 см вище від тупого кінця.
Для цієї процедури важливо взяти добре наточений ніж, щоби впоратися із завданням якомога швидше і з меншими втратами для овочу.
Як можна зберегти моркву в погребі взимку
Кожна людина, яка займається вирощуванням і зберіганням даного коренеплоду, знає, як необхідно зберігати цей овоч у погребі взимку. Існують досить прості і дієві методи.
Поліетиленові пакети. У найпростіші пакети можна скласти моркву, але вага не повинна перевищувати 5 кг. Зверху необхідно залишити отвір і з боків варто зробити кілька для кращої циркуляції повітря. Важливо стежити, щоби не накопичувалось багато вологи і вчасно просушувати в разі необхідності. Тут же можна застосовувати і великі поліетиленові пакети і засипати відразу до 20 кг.
Ящики з кришками. Чудово підійдуть і дерев’яні, і пластикові. Важливо в них закладати також до 20 кг, а стінки тари мають бути суцільними. Якщо кришок на ящиках немає, то моркву необхідно присипати тирсою.
Зберігання у вологому піску. Зберегти моркву свіжою, немов тільки з грядки, можна, якщо помістити її в тару, наповнену вологим піском. Вологість його повинна бути такою, що з нього можна сформувати ком, але він повинен легко розсипатися. Важливо, щоби коренеплоди не торкалися один одного.
Якщо занурити моркву в бовтанку з глини і гарненько просушити, то на ній утворюється плівка, і завдяки цьому збережеться більше вологи.
Джерело: Тижневик "Номер один"